Karščiu dvelkiantis minimalistinis interjeras Kaune
Taigi, praėjus vos keliems metams, mažasis vyrukas jau kulniuoja aukščiausiai tik į antrą aukštą, į savo nuosavą kambarį, ant kurio durų (kaip ir priklauso kiekvienam vienuolikmečiui) puikuojasi užrašas „Keep out“. Žinoma, šio ir visų kitų kambarių durys visuomet atviros grakščiajam Kornvalio rekso veislės katinui Odžiui, prie kurio gražaus kailiuko, kaip šeimininkai juokauja, buvo priderintas namo koloritas.
160 kv. m namo, stovinčio Amaliuose (Kaune), pagrindiniai šeimininkų reikalavimai architektui Karoliui Kyzikui buvo minimali, švari, neperkrauta aplinka, į kurią tiesiog norėtųsi sugrįžti. Patogiai suplanuotos erdvės ir funkcinės zonos.
Taip pat namų dama pageidavo išpildyti kone kiekvienos šeimininkės dvi pagrindines svajones – įrengti virtuvės zonoje mažą kambarėlį „uogienėms“ laikyti ir didžiulę spintą miegamajame. Ir svarbiausia – visus namus apgaubti natūraliomis žemės spalvomis.
Lakoniškų formų, neutralių atspalvių namas iškart išsiskiria iš visos kaimynystės. Pravėrus namų duris, pasitinka mažytis trofėjus, kuris pažymi čia gyvenančio vyro pomėgį medžioti ir suteikia taktą tam, kas laukia įėjus giliau į namą. Medžio, smėlio ir anglies spalvų deriniai, subtilūs medžiagų, tekstūrų, faktūrų ir formų santykiai suteikia svetainei išskirtinio jaukumo, komforto ir užuovėjos įspūdį.
Tarsi trumpai akimirkai sukuria Kabo Abės romano „Moteris smėlynuose“ nuotaiką. Medžio, grakštaus lyg aprūkusio metalo, ir baltų sienų derinys dvelkia subtilia prabanga, kurią pabrėžia siurrealistinio stiliaus didelio formato paveikslai. Mistifikuoti motyvai tik dar labiau sustiprina paslaptingą erdvės atmosferą. Tapybos darbai, lyg čia buvę nuo pat pirmosios namo plytos, tarsi pradeda ir užbaigia bendros svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvės interjerą.
Virtuvės zona balta, minimalistinė, moderni. Metalinės kėdžių kojos lyg atskiria šią funkcinę zoną nuo kitų, tačiau kėdžių formą atkartoja šviestuvai, įrengti virš tapybos darbų. O kabančių spintelių spalva gimininga kitoms interjero spalvoms. Tai atvirai erdvei suteikia vientisumo.
Pasisukus į kitą pirmo aukšto erdvės pusę, pasitinka juoda reljefinė, kone iš smulkių, tobulų formų nuodėgulių suręsta siena, kuri puikiai atlaiko priešpriešinės paveikslų sienos intensyvumą ir užmaskuoja dažnai interjeruose tinkamo konteksto nerandantį objektą – televizorių. Tamsios sienos ir šviesaus žvyro spalvos baldų kontrastą sušvelnina pilkas, jaukus, minkštas, ilgo siūlo kilimas. Organiškai į aplinką įsiliejantis elegantiškas židinys, suprojektuotas interjero architekto Karolio Kyziko, sumaniai atkartoja televizoriaus ir vitrinos rėmų formą, taip sukurdamas sklandų perėjimą į kitą zoną.
Į antrą aukštą vedančių laiptų turėklų dekoras savo ruožtu neleidžia pamiršti apie pirmame aukšte sukurtą nuotaiką. Kone nuo didelio karščio banguojantys metaliniai strypai palydi iki antro aukšto, kuriame pasitinka dideli lašo formos juodi šviestuvai – dar labiau sustiprinantys namų kuriamą siužetą.
Šiame aukšte esantis miegamasis tarsi atomazga – gaivaus oro gurkšnis, viliojantis šviesiomis, lengvomis, gaiviomis spalvomis. Čia dominuoja šiek tiek barokinis stilius, kurį sukuria glamūrinis, prašmatnus, permatomas lubų šviestuvas su kabančiais krištoliniais papuošimais ir sunkios, aksominės užuolaidos su kutais. Visa tai tarsi pirmame aukšte kabančių paveikslų aidas, nepriekaištingai suvienijantis visų namų interjerą.
——————————————————-
Architekto Karolio Kyziko komentaras
Architekto teigimu, name funkcinės zonos jau buvo aptartos, todėl sunkiausias darbas buvo teisingai parinkti gabaritus bei proporcijas pagal poreikius, pavyzdžiui, sanitarinių mazgų erdvė ir įranga. Svarbiausia užduotis – pirmo aukšto erdvė, turinti kelias funkcines zonas. Buvo pasirinkta palikti atviras erdves. Karolis Kyzikas teigia, kad toks atvirų erdvių modelis yra itin funkcionalus ir paplitęs šiuolaikiniuose interjeruose.
„Žmogus daugiausiai laiko praleidžia visgi arba virtuvėje, arba svetainėje. Toks išdėstymas leidžia visiem šeimos nariams būti kartu ir komunikuoti – tiek gaminančiam vakarienę, tiek gulinčiam ant sofos su knyga ar televizoriaus pulteliu“, – sako architektas. Visgi esant atviroms erdvėms, norisi, kad smulkių buitinių prietaisų ir kitų virtuvės rakandų būtų matyti kuo mažiau, todėl buvo suprojektuotas sandėliukas. Jo durų spalva ir medžiagos buvo derintos prie šalia esančių įmontuojamo šaldytuvo durų bei kitų baldinių plokščių.
Tokiu atveju durys nekrinta į akis ir yra išlaikomas vientisumas. Interjero koloritas buvo pasirinktas šviesus, gaivus, optiškai dar labiau didinantis erdvę. Tai ypač aktualu dėl juodos akcentinės dekoratyvinio akmens sienos ir didelių tapybos darbų, kabančių priešais. Šviesūs baldai ir baltos sienos juos dar labiau pabrėžia.
Architektas džiaugėsi, kad užsakovai – išsilavinę, intelektualūs ir aiškią savo namų viziją turintys žmonės. Tokiu atveju dirbti būna vienas malonumas, o ir gautas rezultatas – itin džiuginantis.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.