Kaip susitvarkyti prieškambarį, kad jame viskas tilptų?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Batų dėžė

Nesvarbu, kokio dydžio yra prieškambaris – batų dėžė arba batų spintelė jame tikrai turi būti. Pageidautina, kad spintelė būtų suskirstyta atskirais stalčiais – ant jų galima užrašyti šeimos narių vardus, kurių batai ten turi būti dedami. Panaši situacija galioja ir dėžėms. Tiesiog užrašykite, kas į jas deda savo batus. Taip bus paprasčiau nesumaišyti batų. Dvynukus auginančios šeimos tai tikrai supras, nes ryte prieškambaris gali virsti tikru mūšio lauku, kai prasideda batų dalybos.

Jei prieškambaris baigiasi laiptais, reiktų išnaudoti ir jų privalumus.

Kabyklos rūbams

Iš esmės spinta prieškambaryje nėra reikalinga. Tik reikia pakeisti vieną įprotį – kaupti rudeninius drabužius pavasarį ar vasarą, kai realiai jų nereikia. Paprastai prieškambario spinta prigrūdama reikalingų ir nereikalingų rūbų, o netikėtai atėjus svečiams kyla rimta problema su rūbų pasikabinimu. Atsisakius spintos ir palikus tik atviras kabyklas, sutaupoma nemažai vietos. Taip pat visada matote, kurie rūbai yra reikalingi, o kurie – nelabai.

Kabyklos gali būti naudojamos ne tik rūbams, bet ir batams. Pabandykite primontuoti tradicinę kabyklą su dideliais kabliais sienos apačioje. Ant jos galėsite pakabinti batus užmaudami juos ant kabliukų. 2 poros batų tikrai tilps.

Lentynos

Jų reikės prieškambaryje gana nemažai. Lentynos yra gana siauros, tad vietos neužima labai daug. Ant jų galima pasidėti gražias popierines ar pintas dėžes, kuriose galima laikyti įvairius mažmožius, taip pat pirštines, šalikus, nedidelius batus, kurių reikia rečiau. Batams rekomenduojame pintus krepšius, nes tada jie kvėpuoja, nedrėksta. Be to pinta dėžė atrodo labai stilingai.

Ant žemesnių lentynų galima pasidėti kepures. Ant aukštesnių tilps rečiau naudojami daiktai. Lentynos gali būti montuojamos iki pat lubų, taip pat ir virš durų.

Erdvė už durų

Jei durys atsidaro į vidų, turite 2 kvadratinius metrus prarastos prieškambario vietos. Ją galima išnaudoti, nes durys iki pat sienos nesidarinėja – tam trukdo rankena. Vadinasi, turite apie 10 centimetrų erdvės, kuri gali būti išnaudota įvairioms lentynoms ir pakabinamiems krepšiams. Interjero ir namų apyvokos skyriuje prekybos centre tikrai rasite negilių lentynėlių, į kuriuos telpa net batai. Išnaudokite šią erdvę ir „paslėpkite“ rečiau naudojamus batus ar kitus daiktus.

Skėčių kabykla už durų? Kodėl gi ne? Tik nedarykite rūbų kabyklos. Prikrausite ten rūbų žiemą, tad duris atidarysite labai sunkiai. Nereikia perkrauti prieškambario, todėl už durų kabinkite tik tuos daiktus, kurie naudojami rečiau ir yra pakankamai ploni.

Pufai-dėžės

Atsisėsti aunantis batus reikia. Jei nėra kur sėsti, sėdama ant spintelių, purvinais rūbais remiamasi į sieną. Tai sukelia kitų problemų, todėl galima įsigyti sėdimas dėžes-pufus. Pakanka 1-2 prieškambaryje, kad atsisėstų suaugusieji ar vaikai. Taip pat pufuose galima susidėti bent po 2 poras batų ar kitų mažų daiktų.

Raktinės

Prieškambaryje turi kaboti raktai. Būtent kaboti, o ne mėtytis dėžėse kartu su batais ar ant spintelės. Tokiu būdu visada žinosite, kur namų raktai, kur automobilio rakteliai. Patartina turėti ir uždarą raktinę kur nors atokiau. Joje pakabinsite rečiau naudojamus raktus, pavyzdžiui, nuo rūsio, elektros skydinės, kiemo vartų (prireikia kai išvažiuojate ilgesniam laikui), dviračių spynų ir t.t. Raktinės turėtų būti stilingos ir gražios, nes tai vienas iš tų interjero elementų, kuris namams suteikia išskirtinę atmosferą.

 

Skelbimų lenta

Tuščia siena, ant kurios negalite pakabinti lentynos? Ją išnaudokite veidrodžiui arba šeimos skelbimų lentai. Taip, tai ta pati kamštinė lenta su rėmeliu, ant kurios specialiu smeigtuku galima pakabinti raštelį apie darytinus darbus grįžus, pamokų tvarkaraštį, informaciją apie lankomus būrelius, net sąskaitas, kurias reikia apmokėti.

Apšvietimas

Norint atsinaujinti prieškambarį, kartais pakanka tik pakeisti apšvietimą. Jei palubės lempos nepakanka, visada galima įsigyti poros metrų LED lempučių juostelę, kurią tiesiog galima priklijuoti prie lentynų.

Kartais pakanka papildomo sieninio šviestuvo virš veidrodžio, kad prieškambaryje būtų patogiau rengtis ar pasidažyti. Namuose, kur moteriškas kolektyvas dominuoja, toks apšvietimas labai aktualus.

 

Laiptai prieškambaryje

Yra nemažai namų, kur prieškambaryje prasideda laiptai į antrą aukštą. Tai galima išnaudoti sutalpinant tam tikrus daiktus. Galima išnaudoti vietas ant laiptų, po laiptas ar net laiptų viduje. Ant laiptų galima sukrauti dėžes su batais. Po laiptais puikiausiai tilps įvairios gilios lentynos (standartiškai bent 80 cm gylio – per visą pakopos ilgį), kuriose galima sukrauti labai daug visokių daiktų. Kai kas įsigudrins ir padaryti išvažiuojančius stalčius, kuriuos puikiausiai gali tilpti batai ir kiti daiktai.

Sudėtingiau padaryti stalčius laiptų viduje, tačiau tikrai įmanoma. Reikia tik gerai apgalvoti ir rasti reikalingus bėgelius, kurie tvirtinami viršuje, o ne stalčių šonuose. Laiptų pakopose taip pat galima padaryti atverčiamas dėžes. Taip išnaudojamas kiekvienas laisvas centimetras.

Prieškambarį atsinaujinti galima palaipsniui. Reikia tik šiek tiek fantazijos ir stilingų detalių.