Kaip susikurti nenuobodų ir praktišką vonios kambario interjerą?
Savo paslaugas portale siūlanti interjero dizainerė Virginija Sadaunykė pastebi, jog mūsų šalies gyventojų vonios dažniausiai būna nedidelės, todėl didžiausias iššūkis planuojantiems šios erdvės interjerą savarankiškai – mastelio suvaldymas. „Šiandien yra labai daug gražių, stilingų praustuvų, maišytuvų dušo galvučių ir kitų įvairiausių vonios kambario aksesuarų. Tačiau visuomet reikia atsižvelgti, kokio dydžio erdvėje jie bus integruojami. Net ir tinkamai išmatavus, parinkus atstumus, kartais daiktai pasirodo per stambūs tai erdvei“, – teigia interjero kūrėja. Ji taip pat atkreipia dėmesį tai, kad mados bei tendencijos interjere keičiasi, interjerai sensta moraliai, todėl svarbu pasirinkti tokią stilistiką, kuri gerai atrodys ne vienerius metus.
Prieš renkantis – gerai pagalvoti
„Šių metų interjere randasi Baltijos jūros žalumo atspalviai, kurie turi ir pilkumo, ir melsvumo tonų. Žiūrisi tikrai gražiai, tačiau individualiu atveju reikia gerai pagalvoti, ar tikrai norisi būtent žalių plytelių“, – pastebi V. Sadaunykė. Tiems, kurie nori išlaikyti santūrumą, ji pataria rinktis klasikinius derinius: baltos ir pilkos, baltos ir rusvos, smėlinės, kakavos atspalvius. Jeigu norisi ryškesnių, kontrastingesnių atspalvių vonios kambaryje, tam tikras erdvės dalis galima padengti vonios kambariui pritaikytais dažais – sienas yra žymiai lengviau perdažyti, nei lupti ir keisti keisti plyteles. Norintiems atnaujinti vonios kambarį, V. Sadaunykė siūlo išmėginti plytelę imituojančią PVC dangą. „Visai neseniai rinkoje atsirado tokia PVC danga, kuri yra klijuojama ant plytelių. Jeigu turite sieną, ant kurios yra uždėtos senos plytelės, galite specialiai pas gamintojus užsisakyti norimos spalvos, ornamento dangą ir ją užklijuoti ant senų plytelių. Ta danga atrodo natūraliai, yra atspari vandeniui. Tai nėra labai ilgalaikis dalykas, tačiau leidžiantis lengvai ir gan nebrangiai atsinaujinti“, – pasakoja interjero dizainerė.
V. Sadaunykės darbus galite pamatyti čia.
Erdvės pojūtį kurti kompleksiškai
Portale „Paslaugos.lt“ taip pat savo paslaugas siūlanti interjerų kūrėja Elžbieta Skunčikienė teigia, jog be įprastų šviesių atspalvių, didinančių erdvinį patalpos pojūtį, vonioje taip pat galime pasitelkti ir veidrodžius bei blizgius paviršius. „Jeigu norime vizualinio efekto, rekomenduoju rinktis blizgaus paviršiaus plyteles. Jeigu tai bus akmuo, jis gali turėti blizgų arba matinį padengimą, o jeigu keramikinės plytelės – blizgią glazūrą. Tuo tarpu veidrodžiais galima dengti ištisas sienas. Aš jų nevengiu net ir tokiose erdvėse, kaip lubų šlaitas“, – pasakoja interjero dizainerė. Taip pat, jos teigimu, nedidelės vonios kambario erdvę išsaugo ir potinkiniai elementai, pavyzdžiui, įmontuotas tualeto bakelis, kuomet likusi sienos erdvė yra išnaudojama nišoms, skirtoms daiktams sudėti. Svarbiausia, kad kiekvienas daiktas šioje patalpoje turėtų savo vietą, ir būtų kuriamas darnos ir vientisumo įspūdis.
E. Skunčikienės kurtus interjerus galite pamatyti čia.
Apšvietimas ir kiti aksesuarai
V.Sadaunykės pastebėjimu, net ir turint nedidelius vonios kambarius, apšvietimą reikia parinkti labai atsakingai: „Vonios patalpoje turi būti daug šviesos šaltinių, o ne tik bendras ar skirtas veidrodžiui. Jeigu bute yra aukštos lubos, parinkus tinkamą šviestuvą galima sukurti ne WC patalpos, bet tikro vonios kambario įspūdį. Apšvietimas – tai, kas leidžia neišleidžiant daug pinigų sukurti įdomų interjerą.“ Svarbu nepamiršti, jog interjerą kuria bei atnaujina net ir nedideli aksesuarai, tokie kaip vazos su gėlėmis, žvakės, rankšluosčių lentynos ar pakabukai, knygų bei laikraščių laikikliai, kilimėliai ir t.t.
„Aš ir pati nevengiu savo vonios kambaryje pasistatyti nedidelę vazą su gėlėmis. Papuošimui užtenka ir vienos šakelės, kuri jau atspindi tam tikrą metų laiką ir nuotaiką“, – pasakoja E.Skunčikienė. Tiems, kas dar tik kuriasi namus, svarsto apie interjero elementus, ji pataria neskubėti ir skirti laiko daiktų paieškai: „Kiekvienas daiktas turi mus džiuginti, kelti gerą emociją. Net ir prieš įsigyjant kad ir mažiausiai smulkmeną, pavyzdžiui, muilinę, verta sustoti ir pagalvoti, ar šis daiktas iš tikrųjų mums patinka. Skirkime laiko pasirinkimui – net ir paprastus daiktus rinkimės su meile.“