Kaip pigiai ir greitai papuošti namus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kabantys krepšiai

Pernai lauke vykusiam Kalėdų vakarėliui pagaminome gana įmantrius sietynus iš elnio ragų, kuriuos gavau iš vietinio medžiotojo. Tačiau tokių dalykų nelabai sunku gauti ir sendaikčių turguose.

Kadangi elnio ragai yra tokie įspūdingi, šiemet padariau kiek greitesnę jų versiją, surišdama keletą ragų ir iš jų suformuodama kabantį krepšį. Kad būtų tvirtesnis, jį sutvirtinau vielomis ir, norėdama jas paslėpti, į vidų prikišau eglišakių ir kitų žalumynų. Pakabinau jį virtuvėje virš virtuvės stalo ir sudėjusi į vaikiško maisto indelius žvakutes bei aprišusi šiaudais pakabinau juos, kad svyruotų nukarę nuo ragų.

Virtuvės stalas

Virtuvės stalas yra daugelio veiklų vieta, todėl jam reikia ryškaus akcento. Centrinę to akcento dalį pagaminau iš keturių apverstų molinių puodų, sustumtų šalia. Ant viršaus uždėjau klijuotos faneros – pakankamai didelį lakštą, kad išlaikytų dar keturis puodus, tačiau šį kartą apverstus teisingai. Tada vienas didelis puodas pastatomas ant viršaus. Tuomet bereikėjo pridėlioti žalumos, uogų, kankorėžių , papuoštų auksiniais dažais ir džiovintų mandarinų žievelių tarpams užkamšyti. Jas pasigaminti galima labai lengvai – tereikia nuluptas žieveles pašauti į labai vėsią orkaitę keletui valandų. Taip pat pridėjau buko riešutų kevalų, aukso spalva nudažytų moliūgų, pušų kankorėžių ir lapų.

 

 

 

Derinimas

Vietoj visur kūrę vientisą lapiją, geriau padėliokite keletą dekoracijų. Visai nesunku šiuo metų laiku rasti keletą nuogų šakelių, kurios gali būti sudėtos į krepšį, vazą ar stiklinę ir pagražintos keletu natūralių dalykų. Pavyzdžiui, laukiniais obuoliukais, kurie yra pakankamai maži, kad galėtų būti kabinami ant šakų, arba tereikia šakeles nupurkšti aukso arba sidabro spalvos dažais. Jos gali būti surištos į puokštę ir pakabintos. Bukmedžių arba kokie nors kiti riešutai irgi puikiai tinka šakoms puošti.

Daugelyje darželių nesunkiai rasite sėklų ir išdžiuvusių gėlių. Sode surinkti dalykai turi tokio laukinio žavesio ir atrodo kur kas natūraliau negu pirkti. Surinkite sode likusias gėles ir nebijokite, kad jos gal kiek atrodo pernelyg nuskurusios – blogiausias dalis galite visuomet nuskabyti, o likusias padengti dažais.

 

 

 

Eglutės dekoracijos ir dovanos

Lėtai išdžiovintos apelsinų riekelės visuomet atrodo gerai. Sode man padedanti Emmeline pasiūlė pasinaudoti jaunus gebenių stiebelius, apnuoginant ir susukant juos ratu aplink išdžiuvusią apelsino riekelę. Keturios vijos pavyko puikiai ir ji kruopščiai sutvarkė juos su vaškuotomis virvelėmis, kad būtų tvirčiau, ir suformavo kilpą, kad jie galėtų kabėti ant eglutės arba būti prisegti prie dovanos.