Kaip išmintingai įsirengti nedidelę vonią

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirmiausia prieš pradedant sodybos vonios pertvarką būtina žinoti pagrindinius principus.

„Sodybų vonios dažniausiai būna nedidelio ploto. Todėl svarbu mažos erdvės neapkrauti daiktais ir palikti tinkamus praėjimus tarp baldų. Rekomenduojama tarp jų palikti bent 50–60 cm pločio tarpą“, – tikina V.Klezienė.

Svarstant, kur ir kaip reikėtų išdėstyti įrenginius, interjero specialistė rekomenduoja atsižvelgti, kaip išplanuota patalpa, kur yra įėjimas, kuria kryptimi atsidaro durys ir kaip išvedžioti sanitariniai mazgai.

„Visuomet patogiau praustuvą statyti arčiau įėjimo, šalia tualeto, o kiek tolėliau, patalpos gale – dušą. Funkcinių zonų išdėstymą reikėtų grįsti jų naudojimo dažnumu. Tačiau planuojant mažesnę erdvę pravartu pasitelkti nepamainomą pagalbininką – IKEA planavimo programą“, – patarė V.Klezienė.

 

Voniose, ypač iš senelių paveldėtose sodybose, gausu įvairių nestandartinių vietų – nišų.

„Tik su IKEA planavimo programa įmanoma susiplanuoti nedidelį vonios kambarį, nusimatyti, kas ir kur ir ar apskritai telpa. Labai mažas, siauras, žemas patalpos vietas siūlau išnaudoti skalbinių džiovyklei, skalbinių krepšiui padėti ar kabliukams pakabinti, priklijuoti“, – kalbėjo V.Klezienė.

 

Ką rinktis taupant erdvę?

Taupant grindų plotą, sodybų voniose V.Klezienė pataria rinktis pakabinamas spinteles.

 

V.Klezienė siūlo būtiniausius daiktus visuomet laikyti po ranka. Gražiausi daiktai gali atsidurti atvirose lentynose, o tie, kurių nereikia matyti visiems, uždarose spintelėse.

„Tvarkingame vonios kambaryje visų šeimos narių daiktai ras savo vietą“, – įsitikinusi IKEA dizainerė.

 

Be to, taupant erdvę, puikus pasirinkimas – virš praustuvo pakabinta spintelė su veidrodžiu. Joje galėsite slėpti ne tokius patrauklius grožio ir higienos reikmenis.

 

Siekdami išnaudoti visą vonios plotą, atkreipkite dėmesį į sienas ir kampus. Jas užpildyti galite priklijuojamomis lentynėlėmis ar skersiniais.

 

Galiausiai, jei ankštame duše netelpa visa reikalinga kosmetika, laikykite ją vežimėlyje.

„Taip kaskart galėsite atsivežti priemones ten, kur reikia. Beje, šis vežimėlis pagamintas iš nerūdijančiojo plieno ir jį ypač lengva valyti“, – sakė IKEA dizainerė.

 

Baldas vienas, nauda dvejopa

Net mažas vonios kambarys taps erdvesnis, jei jame bus vietą taupantys ir ne vieną funkciją atliekantys baldai. Pavyzdžiui, spintelė su praustuvu, kuri paslėps ne tik vamzdžius, bet ir valymo priemones ar kitus daiktus, kurių niekam nebūtina matyti.

 

Taip pat sodybos vonioje puikiai tarnaus suoliukas-skalbinių dėžė, kėdė-kabykla.

„Stalčiuose, lentynose, spintelėse naudokite įdėklus ir skaidrias dėžutes daiktams laikyti – tokiu būdu jie taps geriau matomi, lengviau randami ir greičiau susitvarkysite“, – tikino V.Klezienė.

 

Vonioje taip pat pravers negili, tačiau talpi lentyna su rankšluosčių laikikliu. Ant lentynos patogu laikyti švarius, dar nenaudotus rankšluosčius, o ant skersinio – kabinti naudojamus.

 

Be to, vonioje ypač pasitarnaus IKEA daiktų laikymo sistemos. V.Klezienės teigimu, IKEA siūlomos voniai skirtų baldų serijos turi įvairių pločių, aukščių modulius – sudedamąsias dalis – skirtingose situacijose panaudojamiems sprendimams susikurti.

„Vonios kambariui baldai yra skirti tik voniai, nes jų gamybai naudojamos tik drėgnoms patalpoms skirtos medžiagos.“

Dėžutės ir kabliukai – vonios karaliai

Kad kosmetika, higienos reikmenys ir kiti smulkūs daiktai ant vonios lentynos nepasimestų, naudokite įvairių dydžių dėžutes.

„Keturių dalių vonios kambario rinkinys padės atskirti nagų lako buteliukus nuo šampūno ir ausų krapštukų, o natūralus bambuko raštas suteiks jūsų vonios kambariui jaukumo“, – siūlo V.Klezienė.

Tiesa, vonioje patartina rinktis drėgmei atsparias dėžes.

„Dėžėje su skyreliais patogu laikyti kojines, papuošalus ir kitus nedidelius daiktus, o taupant vietą jas galima sudėti vieną ant kitos spintoje ar ant grindų. Tai ypač pravartu, jei vonia nėra pats erdviausias jūsų namų kambarys“, – tikino V.Klezienė.

Be to, suteikti vonios kambariui daugiau funkcionalumo galite ir negręždami sienų. Anot IKEA dizainerės, siurbtukais tvirtinami vonios priedai – puikus būdas patogiai, po ranka laikyti higienos reikmenis ir kosmetiką ar net dušo galvą – specialus laikiklis išlaiko iki 5 kg svorį.

Interjero dizainerės teigimu, vonios priedai su siurbtukais ir drėgmei atsparios dėžės padės lengvai susitvarkyti net mažoje patalpoje.

Daiktų laikymo aksesuarai, lentynėlės, tekstilinės kabyklos, kabliukų rinkiniai, stalčių įdėklai – kaina siekia nuo 4,99 euro.

Jauki vasaros vonia

Jei jau šiemet nusprendėte atnaujinti vonią, nepamirškite suderinti spalvinę gamą, atkreipia dėmesį IKEA dizainerė. Pirmiausia patalpą įrenkite šviesią, naudokite pakankamai šviestuvų. O jaukumui sukurti pasitelkite medžio imitacijos baldus, kamštinius aksesuarus.

„Derinkite „kolekcijomis“ tekstilę, pavyzdžiui, rankšluosčiai, dušo užuolaida, kilimėlis. Nebijokite jaukių aksesuarų – žvakidės, žvakės, dailūs vonios priedų rinkiniai skysto muilo dalytuvas bei dantų šepetėlių indelis“, – sakė ji.

Be to, jei neturite balkono ir, užuot kaitinęsi saulėje, mieliau pamirktumėte vonioje, tai dar nereiškia, kad turite atsisakyti vasariškos nuotaikos. Išsirinkite augalų stovus, kurie padės pripildyti vonios kambarį žalumos ir puikiai tiks pasidėti šampūnui ar dušo želei.

„Galiausiai, dirbtiniai augalai suteiks jaukumo ir natūralumo“, – įsitikinusi V.Klezienė.

Tausok gamtą ir vonioje

Paklausti, kur namuose išnaudoja daugiausia vandens, dauguma žmonių atsakytų, kad maudydamiesi vonioje. Bet ar kada susimąstėte, kiek jo kasdien išleidžiate virtuvėje, plaudamiesi rankas, plaudami indus ar maisto produktus?

„Kaip tik dėl šios priežasties visi IKEA vandens maišytuvai turi srovės stiprumą reguliuojančius aeratorius, kurie padeda išleisti net iki 30 proc. mažiau vandens“, – tikino V.Klezienė.