Kaip greitai susitvarkyti namus?
1. Skaičiuokite kiekvieną judesį.
Tai reiškia, kad kambarį reikia sutvarkyti iš karto ir negrįžti. Ypač svarbu valymo priemones nešiotis su savimi tam, kad nereiktų tuziną kartų bėgioti ko nors pasiimti.
2. Naudokite tinkamus įrankius ir priemones.
Tai sutaupys Jums daugiausia laiko. Atiduokite savo niekam tikusias švaros priemones priešams. Jums reikia laiką taupančių įrankių. Labiausiai Jums pravers prijuostė su skyreliais, į kuriuos galėtumėte susidėti valymo įrankius ir priemones.
3. Pradėkite viršuje, o baikite apačioje.
Kaip viskas šioje žemėje, taip ir dulkės paklūsta žemės traukos jėgai. Jei valysite nuo viršaus į apačią, Jums nereiks nuolat iš naujo valyti dulkių nuo viršutinių paviršių.
4. Jei švaru – nevalykite.
Vertikalūs paviršiai visada yra švaresni už horizontalius. Paprastai ant viršutinių lentynų yra mažiau dulkių nei ant apatinių. Jei ant daikto yra tik keletas pirštų antspaudų, nereikia valyti viso daikto.
5. Gerai nuvalykite paviršių.
Nes jei nuvalysite blogai, Jums reikės tai daryti iš naujo. Kitaip tariant, kai valote paviršių, valykite jį tol, kol nuvalysite. Svarbu yra išmokti atpažinti dėmes ir joms pritaikyti tinkamą priemonę. Tada paviršių reikės valyti tik kartą.
6. Nebegremžkite, jei daiktas švarus.
Jei jau nuvalėte daiktą – stop! Jūs trumpinate VLL – vertingą laisvalaikio laiką. Nuvalykite daiktą ir judėkite toliau.
7. Jei nešvarumų nepavyksta įveikti, naudokite stipresnio poveikio priemonę ar įrankį.
Tokiu būdu Jūs greitai sukaupsite daug naudingų žinių, kokiems nešvarumams kokios priemonės ar įrankiai geriausiai tinka. Šios žinios padės greičiau ir efektyviau valyti namus.
8. Jūsų įrankiai turi būti nepriekaištingi.
Buki skustuvai nevalo – jie braižo. Užsikimšę aerozoliniai valikliai šnypščia, bet nepurškia.
9. Laikykitės elementarios tvarkos.
Panaudoję įrankį visada padėkite jį į tą patį prijuostės skyrelį. Švaistyti laiką įrankių paieškai – didžiulė prabanga. Jūs sau taip pat negalite leisti palikti įrankių tokiose vietose, iš kur juos gali nudžiauti šuo ar kiti naminiai gyvūnai. Jūs greitai pastebėsite, kad darbas einasi sparčiau, kai visi įrankiai yra savo vietose. Progresas ir tik progresas.
10. Susikaupkite.
Kai imatės darbo, būtinai atsiras kas Jums trukdo. Negalvokite apie mokesčius ir kitus rūpesčius. Kaip sakydavo senovės romėnai – age quod agis. Darykite tik tai, ką darote.
11. Tobulėkite.
Kiekvieną kartą stenkitės užduotį atlikti greičiau.
12. Naudokitės abiem rankomis.
Darbo našumas yra dvigubai mažesnis, jei dirbate tik viena ranka. Vieną darbo etapą užbaikite viena ranka, o pradėkite kita. Arba viena ranka valykite, o kita prilaikykite.
13. Jei dirbate ne vieni, dirbkite kaip komanda.
Jei Jūsų komandos draugas baigs dešimčia minučių greičiau, tai ir komanda baigs dešimčia minučių greičiau. Tačiau šauniausia yra tai, kad Jūs negalite prarasti budrumo, nes nuo to priklauso Jūsų komandos draugo rezultatai.