Kaip buto nepaversti sendaikčių turgumi?
Nors senove alsuojantys daiktai daugeliui atrodo niekam tikę, juos lengvai galima paversti buto puošmena – į seną molinį vazoną, kad ir suskilinėjusį, pasodinti gėlę, o į medinius raižytus rėmus įstatyti veidrodį.
Močiutės komoda gali tapti patikima daiktų saugykla, o senas šviestuvo gaubtas prisikelti naujam gyvenimui. Iš rūsio – į butą
Interjero kūrėjai tikina, kad senovinių detalių stilius vis giliau leidžia šaknis ne tik prabangą ir klasiką vertinančių žmonių namuose. Praeities dvelksmas smarkiai vilioja net mažų butų šeimininkus.
Daugelis dizainerių pripažintų, kad saikingas sendaikčių naudojimas interjere gali sukurti tikrai skoningą stilių. Tiesa, šiuo atveju galioja viena taisyklė – mažiau yra daugiau. Geriau vienas tikrai kokybiškas ir išsilaikęs daiktas nei dešimtys bet kokių, nerandančių sau vietos jokiame buto kampe.
Išskirtinė detalė – staliukas, veidrodis, su savo legenda – gali lengvai įsikomponuoti ir į šiuolaikinį, ir į klasikinį interjerą. Detalė būstą papildys it prieskonis. Svarbiausia, kaip ir visur – nepersistengti. Juk prieskoniai skirti skoniui paaštrinti, o ne visiškai pakeisti patiekalo skonio liniją. Jeigu jūsų namai virs stilių ir daiktų sandėliuku, jausitės gyvenantys lyg antikvarinių daiktų parduotuvėje.
Senas daiktas – naujam gyvenimui
Jūsų namuose gali apsigyventi seni radijo imtuvai, patefonai, plokštelės, fotoaparatai, lygintuvai ir daugybė kitų senų daiktų. Kiekvienam jų reikėtų išskirti vietą – ar ant grindų, ar lentynoje arba tiesiog ant palangės. Jei daiktas veikiantis, tarkim, patefonas arba radijo imtuvas, jį statykite lengvai pasiekiamoje vietoje.
Baltos ar juodos spalvos senos porcelianinės ar keraminės lėkštės, puodeliai, statulėlės, vazos gražiai atrodys ne tik ant senovinio raižyto stalo ar komodos. Šie daiktai ne mažiau žavingai papuoš namus, kuriuose baldai pagaminti iš stiklo, metalo ar medžio drožlių plokščių
Nustebsite pabandę senus sovietinius baldus pritaikyti šiuolaikiškai kuriamame interjere. Seną sofą arba fotelius galite aptraukti nauju, ryškiu gobelenu, o vakarienėms skirtą stalą ir kėdės – nušlifuoti ir nudažyti jūsų akiai patrauklia spalva.
Kur „apgyvendinti“ senienas?
Kaip namų puošybos detales geriau rinkitės medžio baldus, o ne minkštus. Labai dažnai medžiagos nuo naudojimo būna labai sudėvėtos, o restauruoti ne visada paprasta. Visi jūsų išsirinkti baldai turi būti kokybiškai pagaminti – turėti tvirtus rėmus, stalčiai judėti, nestrigti. Jei patiko koks nors daiktas su plastiko detalėmis, patikrinkite, ar jos neįlūžusios, o pats daiktas nesupleišėjęs.
Pažvelkite į daiktus kūrybiškiau – juk jeigu jums reikia naktinės spintelės, gal tam tikslui neblogai tiks koks nors mažas staliukas ar sena lentyna. Labai dažnai žmonės turi savo pirminį įsivaizdavimą ir negali atsikratyti stereotipų. Juk senas vyno butelis gali tarnauti kaip vaza, medinė skrynia – kaip vieta patalynei susidėti, o sidabrinis stalo įrankių rinkinys kuo puikiausiai tiks vieno iš šeimos nario gimtadienio vakarienei.
Senovinė vonia ant kojyčių žavesio suteiktų net pilkiausiam interjerui. Tiesa, ją namuose galite „apgyvendinti“ tik tuo atveju, jei jūsų vonios kambarys pakankamai erdvus.
O štai senovinis, klasikinių spalvų audiniais aptrauktas fotelis puikiai tiks kad ir moderniame interjere – jam nereikia antrininko ar derinimo. Nebent dailaus šviestuvo šalia. Toks kampas taps pačia mėgstamiausia jūsų skaitymo vieta.
Domitės fotografiją? Sukurkite savąją senovinių fotoaparatų kolekciją. Daugelio jų kaina jums gali pasirodyti juokinga. Tiesa, vargu ar jie veiks, tačiau kaip interjero detalė jiems tarnaus ištikimai. Įkurdinkite juos atskiroje lentynoje.
Art deco stiliaus plakatai gali tapti sienų puošmena – ir miegamajame, ir virtuvėje, ir svetainėje. Be to, virtuvėje naujam gyvenimui atgims įvairūs buities prietaisai – samčiai, pjaustymui skirtos lentelės, indai, indeliai prieskoniams, įrankiai. Nebijokite smulkių, paviršinių įbrėžimų. Juk jie byloja, kad daiktas turi savo istoriją, buvusius šeimininkus.