Kaip atnaujinti namų interjerą, kai kišenėse švilpauja vėjai?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tokie klausimai pradeda lįsti į galvą kiekvienam, kuris mato, kad jo būstui kažko trūksta, tačiau trūks plyš nepavyksta suprasti – ko.

Naujienų portalas lrytas.lt siūlo patarimus, kaip greitai ir nebrangiai atnaujinti savo namų interjerą:

– Įneškite į kambarius dalelę gamtos. Kambarius gali papuošti netikėtose vietose pastatytos vazos su gėlėmis ar žaliuojančiomis šakelėmis, nuskintomis kad ir iš jūsų namų sodo.

– Panaudokite vaisius. Jei mėgstate vaisius ir turite atliekamų pinigų, viename ar keliuose kambariuose pastatykite dubenis, pripildytus obuolių, apelsinų ar citrinų. Ryškūs vaisiai iškart pagyvins interjerą.

– Jei turite židinį, į jo vidų įdėkite malkų. Tuščia židinio skylė gali sugadinti bet kokį interjerą, nes į žiojinčią tuštumą vis kryps svečių ir šeimininkų akys.

– Naudokite užtiesalus. Ant kėdės, fotelio ar sofos žaismingai užmesta medžiagos skiautė gali tapti kambario akcentu. Taip pat minkštos medžiagos kambariui suteikia jaukumo, tarsi kviesdamos susirangyti, apsigaubti medžiaga ir paskaityti savo mėgstamą knygą.

– Vonios kambaryje naudokite baltus rankšluosčius. Tam skirtoje vietoje padėkite ne vieną ar du, o visą krūvelę baltų rankšluosčių. Jie suteiks vonios kambariui minkštumo įspūdį, o balta spalva pabrėš gaivą ir švarą.

– Nepalikite kavos stalelio tuščio. Didelis kavos stalelis, ypač tamsios spalvos, gali atrodyti niūriai. Paimkite kelias gražiai iliustruotas, spalvingas knygas ir padėkite jas ant staliuko. Estetiškai kambarys atrodys „lengvesnis“, o svečiai galės pavartyti juos dominančias knygas.

– Nebijokite parodyti gražių dalykų. Neslėpkite savo dailiausios vazos ar dubens giliai virtuvės lentynoje. Padėkite jums patinkantį daiktą ant valgomojo stalo ir leiskite jo grožiu džiaugtis ir kitiems.

– Perstumdykite baldus. Tai ne tik atnaujins jūsų kambarį, bet ir leis iš naujo apsvarstyti, ar gyvenamoji namų erdvė yra išnaudota tinkamai. Be to, galbūt pagaliau pakils ranka atsikratyti tos kreivos spintelės, į kurią jau ne kartą teko atmušti kojos pirštus.

– Išmeskite nereikalingas smulkmenas. Išlaikykite švarą kambariuose. Net ir puikų interjerą gali sugadinti nešvarūs baldai ar virtuvėje riogsanti krūva neplautų indų.

– Patieskite naują kilimą. Valgomajame ar miegamajame atsiradęs naujas kilimas atnaujins interjerą, į kambarį įneš spalvų ir jaukumo. Be to, bus gerokai maloniau, kai kojos liečia ne šaltas grindis, o minkštą medžiagą.

– Perdažykite sienas. Kadangi tai yra daugiau laiko ir pastangų reikalaujantis darbas, pernelyg dažnai jo daryti neverta, tačiau kartas nuo karto galima palyginti pigiai pakeisti pabodusį kambarį.

– Įsigykite veidrodį. Jis kainuos nedaug, o pastatytas tinkamoje vietoje suteiks kambariui papildomos šviesos ir erdvės. Stenkitės, kad veidrodis atspindėtų kokį nors dailų jūsų kambario objektą (pavyzdžiui, paveikslą), taip jį „padvigubindamas“.

– Atnaujinkite baldus. Sena spinta atsibodo, tačiau naują pirkti – per brangu? Pabandykite nusipirkti naujų rankenėlių, kurias galėsite pritaisyti ant seno baldo. Pokytis bus nebrangus, tačiau tikrai pastebimas. Taip pat galima specialiais audeklais apdengti lovą ar sofą – tuos audeklus keičiant kelis kartus per metus, bus išlaikoma įvairovė.

– Išnaudokite kvapus. Kiekvienam sezonui reiktų pritaikyti ir namuose deginti skirtingas kvapnias žvakes, smilkalus, namų aromatą. Taip namai išliks gaivūs ir atkartos už sienų esančią gamtą.

– Pirmas įspūdis – svarbu. Atnaujinkite savo namų ar buto duris, kad atvykę svečiai iškart pajustų, kad atvyko į stilingą vietą. Pakeiskite durų rankeną, skambutį, perdažykite duris ir pritaisykite žvilgantį buto numerį.

– Paverskite garažą kino teatru. Vasarą, kai norisi vakarus leisti lauke, galima išnaudoti prie namo stovintį garažą. Norint paversti garažą maža kino sale, reikia atsikratyti sukaupto šlamšto, automobilį pastatyti lauke, o vieną sieną nudažyti baltai. Įsigykite ar pasiskolinkite projektorių, pastatykite minkštų kėdžių ir mėgaukitės filmu! Tai kainuos daugiau, nei kiti straipsnyje siūlomi namų pakeitimai, tačiau ir nuostabą draugams ar šeimos nariams paliksite nepalyginamai didesnę.

 

www.lrytas.lt