Kaip atnaujinti buto interjerą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Klojame kiliminę dangą

Visiškai nebūtina laukti, kol grindų danga galutinai susidėvės. Paklokime naują dangą, ir būsto interjeras iš karto pasikeis. Šiuo metu siūlomas platus dangų asortimentas, daugybė raštų, spalvų ir faktūrų įgalina išsirinkti tokią, kuri labiausiai tinka jūsų namams.

Atspariausia bei minkščiausia laikoma iš poliamido (neilono) pagaminta kiliminė danga. Ji tarnaus 10–15 metų.

Prieš perkant rekomenduojama kruopščiai išmatuoti patalpas, tada paskaičiuoti plotą ir pridėti dar 10–15 proc. Toks dangos kiekis ne tik leis gerai uždengti visus kampus bet ir dar liks „ekstra atvejui“.

Taip pat reikėtų pasirūpinti patiesalais po kilimine danga. Jų paskirtis – sukurti apsauginę amortizaciją bei išlyginti grindis. Jei kambaryje yra daug sunkių baldų, galima padengti ne visą grindų plotą, bet tik dalį, baldus „apeinant“.

Dekoruojame buto duris ir langus

Neskubėkite pirkti naujų užuolaidų. Visiškai atsisakius užuolaidų galima sukurti kur kas įdomesnį interjerą! O vietoj jų galima pakabinti roletus arba žaliuzes. Būsite nustebinti pokyčių: kambarys pasikeis, atrodys daug erdvesnis.

Nepamirškite bei gerai apsvarstykite, kokios spalvos dera tarpusavyje – pritaikykite visa tai bute.
Vidaus duris su stiklu irgi galima greitai pakeisti joms nekenkiant. Ant stiklų užklijavę skaidrių elektrostatinių piešinių turėsime gražių vitražo imitacijų. Taip galima greitai atnaujinti visus langus bei vidaus duris.

Įtempiamosios lubos

Jeigu kuriame iš kambarių lubos prarado savo pirmykštę išvaizdą, visiškai nebūtina jų balinti arba užklijuoti tapetais… Tam prireiktų daugybės laiko, o noras pakeisti interjerą virstų tikru remontu.

Greičiau ir paprasčiau sumontuoti įtempiamąsias lubas. Būtinai išsiaiškinkite, ar medžiaga, iš kurios padarytos įtempiamos lubos, nerasoja. Nes kai kurie modeliai turi savybę kondensuoti patalpų viduje esančią drėgmę ir tai vėliau gali tapti ne pačia maloniausia staigmena.

Sukurkime svetainei paveikslą

Norėdami išvengti sienų dažymo ar naujo jų tapetavimo – atnaujinkite vieną sieną. Tam rinkitės pagrindinę, „paradinę“ svetainės sieną. Tai gali būti fototapetai, pačių sukurta mozaika, arba dekoratyvinių panelių rinkinys, imituojančių senovinę freską, pakabintas įrėmintas piešinys arba nuotrauka.

Atnaujinkime baldus užvalkalais

Jei minkšti baldai nusidėvėjo, visai nebūtina ant jų vilkti gobeleną arba odą – tai užtruktų nemažai laiko ir kainuotų ne taip jau pigiai.

Greičiau ir pigiau yra baldus „restauruoti“ gatavais užvalkalais. Pirmiausiai išsimatuokite baldus ir žygiuokite į parduotuvę pirkti jiems naujų „drabužių“. Nieko tokio, jei užvalkalai bus kiek didoki – vis tiek gerai atrodys. Be to, šitaip išspręsite svarbiausią uždavinį: greitai pakeisite kambario išvaizdą.

Skirkime dėmesio smulkmenoms

Atrodo, tiek daug padarėte, o kambario interjeras vis dar kažkoks neišbaigtas? Apsidairykite: galbūt interjerui trūksta keleto akcentų, suteikiančių išbaigtumo pojūtį?

Pavyzdžiui, spalvingi užtiesalai ir pagalvės padės atgaivinti pačią paprasčiausią sofą. O gal tokį užbaigtumą suteiks sulankstoma širma? Gali būti, kad reikia iš naujo įvertinti kambario apšvietimą bei parinkti šviestuvus? Gal paprasčiausiai trūksta kambarinių gėlių? Šiaip ar taip, savo jėgomis tai įveikiama per kelias dienas.

Miegamajame – jaukumo akcentai

Miegamasis – vieta sveikam poilsiui, meilei ir atsipalaidavimui. Čia norisi jaustis saugiai ir jaukiai. Atnaujinti miegamąjį taip pat galima lengvai ir be remonto.
Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į lovą. Užtenka tik pakeisti senąją patalynę kita, kuri spalvomis atitiktų jūsų nuotaiką, ir miegamasis iš karto taps malonesnis, atgis. Pakeisti reikėtų ir čia esančius užtiesalus.

Ant spintučių prie lovos pastatykite stalinių lempų, o jeigu jos jau yra – atnaujinkite, gaubtus papuošdami dekoro elementais arba drapiruotėmis iš lengvo audinio.
Ant sienos pakabinkite paveikslą – jūros peizažą, gamtovaizdį, miško kampelį arba jūsų šeimos nuotrauką. Miegamojo interjeras pakis ir pakabinus kitas užuolaidas.
Prie lovos galima patiesti gražių kilimėlių, kuriuos, beje, galima pasidaryti – nupinti arba numegzti, naudojant spalvotas skiautes bei atraižas, kitą po ranka turimą medžiagą.

Virtuvėje – akcentai apetitui sužadinti

Jei pietų stalas stovi virtuvėje, interjerą atnaujinsite pakeisdami staltiesę arba nauju stalo serviravimu. Kiekvienam valgančiajam nupirkite naujų puodelių, gražių lėkščių, vienodų stalo įrankių. Atminkite, kuo gražiau paserviruosite stalą, tuo maloniau bus valgyti, pagerės nuotaika ir maisto įsisavinimas. Pastebėsite, kaip bendri jūsų šeimos pasisėdėjimai prie stalo ims džiuginti kas kartą vis labiau.

Ant stalo pastatykite vazą ir pamerkite gyvų gėlių, padėkite originalaus dizaino druskinę ir pipirinę, gražiai sudėliotų servetėlių. Nuo viryklės pusės ant stalo galima pastatyti stovų su prieskoniais, padėklų puodams su karštais valgiais ar pan.

Atkreipkite dėmesį ir į virtuvėje naudojamą tekstilę: pirštines, prijuostę, rankšluosčius, linines servetėles – visa tai reikia keisti kuo dažniau, nes greitai susidėvi. Gerai, jei tie daiktai turi vienodą stilių, o juos rinkdamiesi pirmenybę teikite ryškioms spalvoms, kurios gerina nuotaiką.

Vaikų kambaryje – ryškios spalvos

Norint atnaujinti vaikų kambario interjerą, jums prireiks keleto ryškių akcentų. Ant sienos pakabinkite kelis dekoratyvinius vaikiškos tematikos plakatus, vaizduojančius Afrikos žvėris, pasakų arba animacinių filmukų herojus. Žaidimų vietoje ant grindų patieskite ryškiaspalvį kilimėlį. Taip pat ant grindų padėkite kuo daugiau spalvingų pagalvėlių – vaikai mėgsta su jomis žaisti.

Pakeiskite patalynę. Pirmenybę teikite toms spalvoms, kurias jūsų vaikai mėgsta labiausiai.
Mokinio kambarį atnaujins keletas smulkmenų ant rašomojo stalo, kad ir paprasčiausias rankų darbo stovas rašikliams. Tam galima naudoti paprasčiausią tuščią skardiną, ją dekoruojant servetėlėmis (dekupažo technika), arba išmarginant dažais.

Mokiniui turėtų patikti ir nauja stalinė lempa. Be abejo, nauji baldai nemažai kainuoja, tačiau, jeigu vis tiek norite pradžiuginti atžalą kokiu nors nauju daiktu ir taip, kad šeimos biudžetas labai nenukentėtų, galima įsigyti bekarkasį krėslą, primenantį didžiulę, minkštą, apvalią pagalvę arba maišą. Jų pasirinkimas yra gana nemažas, o kainos – nedidelės.