Ką reikia žinoti apie židinių montavimą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vienas svarbiausių dalykų, susijusių su židinių montavimu, yra židinio pagrindas. Įprasta manyti, jog židinio kapsulės montavimo procesas nereikalingas, tačiau yra priešingai. Visi, kurie įsigyja židinį, nori, kad jis būtų ne tik stabilus, bet ir ilgai tarnautų. Jei židinio kapsulė nebus įmontuota, šie tikslai taps nepasiekiami. Koks pagrindas yra tinkamiausias židiniams? Vienas paprasčiausių, tačiau neprasčiausių variantų yra betonuotos grindys. Taigi, tinkamas židinio pagrindas yra pirmasis žingsnis siekiant tinkamai sumontuoti židinį.

Sandarinimas yra neatsiejama židinių montavimo dalis. Nors viena svarbiausių židinio detalių yra laikoma jo kapsulė, nedera pamiršti, jog kaminas yra ne ką mažiau svarbus. Labai svarbu, kad kaminas būtų tinkamai užsandarintas, kadangi dūmai pro jį turi rūkti be jokių trukdžių. Netinkamas kamino užsandarinimas gali ne tik neužtikrinti tinkamo dūmų pašalinimo, bet ir sukelti rimtesnių problemų.

Verta pakalbėti apie atstumus, kurie turi būti apgalvoti dar prieš pradedant montavimo procesą. Kaip žinia, židiniai gali ne tik atnešti naudos, bet ir nemalonumų. Tam, kad jų nekiltų, yra būtina užtikrinti saugius atstumus. Svarbiausias dalykas, susijęs su atstumu, yra užtikrinimas, kad židinio kapsulę nuo sienos bei baldų skirs bent 20 cm pločio tarpelis.

Na, o kas laukia židinio savininkų, tuo atveju, jei montavimo procesas bus atliktas netinkamai? Tokiu atveju, eksploatuojant židinį gali kilti įvairių problemų. Keletas dažniausiai pasitaikančių problemų, kurio priežastis – netinkamas židinių montavimas : degančių dažų kvapas, pajuodęs stiklas, dūmų veržimasis į kambarį. Šių situacijų pasekmės gali būti gana rimtos: yra tikimybė pažeisti židinį, o dėl kambaryje esančių dūmų, galite pasijausti itin nemaloniai.

Baigus montuoti židinį, yra privalu žinoti, kaip jį tinkamai kūrenti. Jei šių žinių neturite, nepraleiskite progos pasikonsultuoti su židinį turinčiais draugais, specialistais ar tiesiog paieškoti informacijos internete.

Baigiant šią temą belieka tik priminti, jog židinys turi būti kokybiškas bei patikimas.Tačiau išsirinkti puikios kokybės židinį dar ne viskas – būtina pasirūpinti jo montavimu. Na, o tam, kad židiniai ir krosnelės būtų montuojami tinkamai, nesiimkite šio darbo patys – kreipkitės į profesionalus, turinčius ilgametę patirtį.