Jūrinis interjero stilius

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Marinistinis stilius (angl. nautical) – taip vadinamainterjero dekoravimo stilistika, įkvėpta jūrinių motyvų. Šis ganėtinai senas stilius atsirado dar XIX a.pabaigoje, kai Vakaruose į gyvenimo būdo madą atėjo turizmas, egzotiškos kelionės laivais po visą pasaulį, atostogos kurortiniuose pajūrio miestuose ir, žinoma, vasarnamių prie jūros statybos.

Spalvų paletė

Klasikinė marinistinio stiliaus spalvų paletė − mėlyna, balta ir raudona. Tiesa sakant, šių trijų spalvų visiškai pakaks subtiliam marinistiniam koloritui sukurti. Tokią trijulę dar galite papildyti dryžuotu juodos ir baltos deriniu, šviesiai pilka, žydra, vandenyno žalsvai melsva, gelsva ar smėlio atspalviais. Pati geriausia spalvų paletės stilistinė nuoroda – jūreivių uniforma ir aksesuarai.

Sienų apdaila

Baltos sienos – pagrindinė dominantė, ir tuo viskas pasakyta. Tačiau jas dekoruoti galite pačiais įvairiausiais marinistinio dekoro elementais: vietoje paveikslų – įrėminti žemėlapiai, senos nuotraukos su nuotaikingais ir nostalgiškais vaizdais iš gyvenimo prie jūros, laivų liukų apvadais kaustyti veidrodžiai. Ant sienų net galite pakabinti vintažostiliaus pripučiamą,paprastai kabinamą valtyse gelbėjimosi ratą, gal net ir medinį šturvalą.

 

Taip pat tokiame interjere tiks jūreiviškos vėliavėlės, surištos jūreiviškais mazgais virvės ir pan. Beje, sienoms pagyvinti galite naudoti ir marinistinės stilistikos tapetus, įskaitant ir fototapetus, kurie puikiai tiks vaikų kambariui. Pavyzdžiui, fototapetai su vandenyno žemėlapiu ne tik suteiks kambariui originalumo, bet ir lavins geografinius vaiko įgūdžius.

Grindų danga

Natūralaus medžio grindys – tuo, rodos, taip pat viskas pasakyta. Grindų dangai reikėtų rinktis šviesaus medžio, pavyzdžiui, pušies medieną, o vonios kambaryje galite naudoti baltas ar šviesių spalvų keramines plyteles. Grindis taip pat galima išbalinti, lyg tai būtų bangomūšos ir vėjų nugairintas bei saulės nublukintas laivo denis. Įdomiu elementu gali tapti šviesaus medžio lentelėmis apkalta sienų apačia, kuri atrodys lyg žvejo valtelės interpretacija.

 

Baldai ir detalės

Marinistinis interjeras – vieta, kur prasideda pintų baldų renesansas. Ko gero, joks kitas interjero stilius taip nemėgsta pintų baldų kaip šis. Taip stipriai juos „mėgti“ gali nebent lauko terasa. Pinti foteliai ir kėdės svetainėje – išties deramas pasirinkimas kuriant marinistinį stilių. Iš esmės marinistiniame interjere dažniausiai dominuoja būtent pinti ir mediniai baldai, tačiau taip pat gausu minkštų baldų ir dryžuotos tekstilės.

Įdomu tai, kad tokie paprasti pramoniniai elementai, kaip medinės krovininės dėžės ir mediniai padėklai –marinistiniame interjere greitai gali virsti ne tik dekoratyviais, bet ir funkcionaliais interjero objektais − kavos staleliu, čiužinio pagrindu ir pan.

 

Miegamasis – čia savo vietą gali atrasti lova su mediniais rėmais (jie gali būti nudažyti baltais ar mėlynais dažais), tokia, kokios paprastai nestatytume moderniame interjere. Be abejonių, nebūtinai turite temptis į miegamąjį karaliaus Edvardo laikų stiliaus medinę lovą tam, kad jame akcentuotumėte marinistinį stilių. Tam visiškai pakaks ir įprastos šiuolaikinės lovos, betužtiestos marinistinio stiliaus užtiesalu ar patalyne – ir miegamasis akimirksniu įgaus marinistinį prieskonį.

Virtuvė. Šviesūs keramikiniai indai, dekoruoti jūreiviškais motyvais ir vintažošriftais – puikus pasirinkimas marinistinio stiliaus virtuvėje: nuo keraminių talpyklųbiriesiems produktams susidėti, padėklų iki puodelių bei lėkščių. Produktus galite laikyti ir popieriniuose maišeliuose, o užsegti juos paprastais mediniais skalbinių segtukais ar perrišti virvele. Kuo daugiau natūralumo, tuo geriau.

Medinės, skardinės irpintos dėžutės ar iš tinklo nupintos vadinamosios „sietkutės“ (tinkleliai), skirtossvogūnams, česnakams ir kitoms daržovėms laikyti, bei grubaus, bulvių maišus imituojančio audinio krepšiai ir maiškrepšiai virtuvėje taip pat atras savo vietą. Čia savo funkcijas puikiai atliks ir marinistiniais motyvais dekoruotos šluostės irstaltiesės.

 

Vonia.Jei tik norite, galite nesunkiai ją paversti improvizuota laivo kajute. Pinti krepšiai ir pintos arba medinės dėželėsbei šepečiai – būtini daiktai marinistinėje vonioje, kaip ir keraminiai ar mediniai muilo dozatoriai, muilinės. Manote, kad reikia rankšluosčių laikiklių? Nebūtinai, nes marinistinėje vonioje rankšluosčius galite kabinti ant jūreiviškų virvių. Tiesa, tam reikėtų pasigaminti stilingus medinius stovelius ir subtiliai juos įkomponuoti į vonios interjerą. Kitas pasirinkimas vietoje įprastų laikiklių ar lentynėlių – medinės kopėtėlės, ant kurių galėsite ne tik pakabinti rankšluosčius, bet ir pasidėti įvairius vonios daiktus.

Jei namuose turite darbo kambarį, galite jį paversti intriguojančia geografinių atradimų vieta. Tam reikės vintažo stiliaus medinio rašomojo stalo, kurį galėsite dekoruoti įvairiais su jūrininkystės ir geografijos mokslu susijusiais daiktais (žemėlapiais, gaubliais, modeliais, kompasais), kelionių suvenyrais, kurie dažnai neranda savo vietos namuose, senomis knygomis, enciklopedijomis ir pan. Toks darbo kambario sprendimas tiks ir vaiko ar jaunuolio kambariui.

Namų tekstilė

Namų tekstilė kuriant marinistinį interjerą yra be galo svarbi. Čia dominuoja dryžiai, dryžiai ir dar kartą dryžiai. Ir be abejo, jau minėta klasikinė marinistinio stiliaus paletė − mėlyna, balta, raudona. Tai įvairios pagalvėlės, užklotai, dekoruoti, dryžiais, inkarais, laivais, žuvelėmis, kriauklėmis, marinistiniais šriftais ir pan. Prie jų derinkite ir kilimus. Kilimėliai turėtų būti nedideli, šviesūs, lengvi, dryžuoti, dekoruoti marinistiniais elementais. Jie gali būti ir nupinti iš virvių. Svarbiausia nepamirškite, kad sunkūs, „gauruoti“ ar dideli, persiško stiliaus kilimai marinistiniame interjere yra TABU.

 

Jei mėgstate užuolaidas, rinkitės, lengvas, natūralių audinių užuolaidas.Joms tiks medvilnė, linas, satinas arba lengvas baltas tiulis,kuris plevėsuos net ir pučiant lengvam brizui. Užuolaidas galite perrišti jūreiviškais mazgais, virvėmis.

Hamakas – šis iš tinklo nupintas arba iš tvirto audinio pasiūtasinterjero elementas, skirtas labiau poilsiui lauke, tačiau marinistiniame interjere jisgali tapti tikru interjero „kapitonu“. Be to, hamakas bus ne tik originalus,bet ir funkcionalus interjero akcentas –jame galėsite ilsėtis, skaityti knygas ir pan.

 

Interjero akcentai

Interjero akcentai – vienas svarbiausių dalykų, padedančių kurtimarinistinį stilių.Jais gali tapti daugybė dalykų: laivų modeliai, kompasai, barometrai, žiūronai, teleskopai, gaubliai, kapitono pypkių ar degtukų rinkinys, seni dideli lagaminai (puiku, jei jie kaustyti metalu ir žalvarinėmis sagtimis), pamerktos į skardinius kibirėlius smilgos ar laukų gėlės, o pintinės ir pinti krepšiai apskritai yra marinistinio interjero dekoro hitas. Iš virvių pinti krepšiai gali būti skirti patiems įvairiausiems daiktams susidėti − nuo knygų ar žurnalų, iki drabužių ar net maisto produktų.

 

To paties stiliaus šviestuvai –tai pakabinamieji, metaliniai, industrinio dizaino, lyg atkeliavę iš XX a.pradžios šviestuvai.

 

Jų išvaizda gana grubi, tarsi būtų rankų darbo gaminiai. Taip pat marinistiniame interjere gerai atrodys ir pastatomos aliejinės lempos, žibintai. Beje, šiuo metu ypač madingas metalas yra varis, tad jei sekate interjero dizaino tendencijas, pats laikas į namus įsileisti kažką iš vario. Kodėl gi ne šviestuvą?

 

Sukurtos gamtos interjero detalės

Ar gali būti geriau, kai interjero dekoro elementų nereikia pirkti parduotuvėse, o tiesiog galite juos susirinkti iš gamtos. Taiįvairūs jūros dovanoti interjero dekoro elementai:nuo jūros kriauklių, koralų, akmenų, gintarų su vabzdžių inkliuzais iki užkimšto vyno butelio su laišku viduje nuo paties Robinzono Kruzo (sėkmės atveju)…

Marinistiniai interjerai labai patinka vaikams, todėl ir juos galite įtraukti į interjero kūrimo procesą. Materijų paieškos jūsų ir vaikųkambario interjerui gali prasidėti net ir per šeimos atostogas prie jūros. Pasiūlykite vaikams pririnkti įvairiausių jūros dovanų: kriauklių, akmenėlių, lazdelių, o grįžę kartu derinkite juos prie savo aplinkos interjero.Įdomesnius jūros lobių radinius galite įdėti į stiklo indus ar kolbas − tam gali tikti net ir paprasti stiklainiai ar šviesaus stiklo buteliai, uždaryti kamštiniais dangteliais.

 

Tiesiog pastatykite juos matomoje vietoje kaip dekoratyvinį elementą. Stiklo talpyklose galite kurti ir įvairiausias kompozicijas iš smėlio, kriauklių, akmenukų, jūreiviškų daikčiukų, mažų laivų modeliukų ir pan. Nebijokite žaisti!
Marinistinis stilius beveik idealiai tiks kuriant vasarnamio prie jūros, vilos ar sodo namelio interjero koncepciją, tačiau jis originaliai atrodys ir miesto bute ar privačiame name. Viskas priklauso nuo to, kiek daugiauar mažiau panaudosite stilistinių detalių ir kaip stipriai norėsite išreikšti marinistinę idėją.

 

Be to, nepamirškite, kad tai − klasikinis stilius, todėl jis niekada neišeis iš mados. Sakoma, kad kiekvieni namai yra tarsi uostas. Tad nuleiskite inkarą tokiuose namuose, kuriuose norisi būti.
 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.