Išskirtinis klasikinio stiliaus butas Jakšto gatvėje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Atkūrė senąsias spalvas ir būsto planą

Naujamiestyje, visiškai šalia Lukiškių aikštės esantis didžiulis, 5 kambarių ir daugiau nei 150-ies kvadratų būstas patiks tikrai ne kiekvienam. Kai prieš akis sukasi naujų ir vis mažesnių butų karuselė, galima teigti, jog šis butas – absoliuti šiuolaikinio būsto priešingybė.

Sekreterai, konsolės, masyvūs paveikslai, šviesos atspindžiais mirguliuojantys sietynai, toršerai, restauruotas senas ąžuolinis parketas ir netgi autentiškasantikvarinis židinys žvelgiant į šio būsto vidų net sunku patikėti, kad tai – ne muziejus ir tokiame kruopščiai išsaugotame būste kažkas iš tiesų gyvena.

 

Netgi vonioje kriauklės įtaisytos į raižiniais puoštą medžio masyvo spintą. Žvilgtelkite ir įsitikinkite – skelbimą rasite šioje nuorodoje, portale Aruodas.lt Niekas nesiginčys, jog atkurti – sunkiau, negu nugriauti. Buvę šio buto šeimininkai – visuomenėje gana žinoma šeima – pasiryžo kantriai ieškoti restauratorių visiškai apleistam tarpukario būstui restauruoti.

 

Tokie didžiuliai butai sovietmečio laikais buvo suskaidyti į mažesnius – taip nutiko ir su šiuo būstu. Tačiau jį įsigiję šeimininkai vėl sujungė patalpas ir grąžino buvusį patalpų suplanavimą. „Po restauracijos butas išliko autentiškas – tiek pagrindinių kambarių ąžuolinis parketas, tiek lubų lipdiniai yra tokie, kokie buvo buto statybos laikais. Žinoma, tai užtruko – restauravimo meistrų nėra daug, reikėjo atkurti buvusias tikrąsias spalvas“, – sakė šį butą pardavinėjanti „Ober haus“ gyvenamojo nekilnojamojo turto ekspertė Sandra Grinkienė. Butas turi du įėjimus – nes senovėje vidinio kiemo arba užpakalinis įėjimas buvo skirtas namus aptanaujančiam personalui, o pagrindinis – šeimininkams.

 

 

Televizoriui svetainėje – ne vieta

 

Išėjus į buto balkoną vis tik atsibundi esantis XXI-ajame amžiuje – pro tarpą tarp namų stiebiasi modernaus Konstitucijos prospekto dangoraižiai ir „Europa“ prekybos centro bokštas. Butas įsikūręs 4 aukštų mūriniame, 1940-ųjų statybos name, trečiajame aukšte. Butą sudaro 5 kambariai: darbo, svetainė, laisvalaikio, valgomasis ir miegamasis. Atskirai įrengtas tualetas ir vonia. Miegamajame stūkso lova su baldakimu, taip pat čia įrengtas televizorius. Bute atsispindi ir senųjų šeimininkų įpročiai – pavyzdžiui, tai, kad televizorius įrengtas tik miegamajame ir virtuvėje. Svetainėje ir daug svečių galinčiame sutalpinti valgomajame, šeimininkų nuomone, yra bendraujama su svečiais, o televizorius skirtas žiūrėti privačiai.

 

„Tačiau bute veikia internetas, nors šeimininkai – vyresnės kartos, tačiau jie naudojasi visomis šiuolaikinėmis technologijomis“, – sako S. Grinkienė.

 

 

Ar butas parvilios ilgamečius emigrantus?

 

Šeimininkai palieka didžiąją dalį baldų – išsiveža tik brangias asmenines dovanas ir antikvarines konsoles bei komodas. Jie greičiausiai ilgėsis svetainės epicentro – krosnies, kurią parduoti kadaise atsisakė. „Namo krosnis yra prancūziška. Pas šiuos namo šeimininkus lankėsi daug svečių, vienas jų, prancūzas, kažkada siūlė įspūdingus pinigus, kad galėtų krosnį nusipirkti ir parsivežti sau. Krosnis yra veikianti, žinoma, butas šiltas, todėl užkuriama daugiau dėl jaukumo“, – sako S. Grinkienė.

 

Butas kol kas traukia ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių akį. O tiems, kurie nori čia viską pertvarkyti ir pakeisti, nekilnojamojo turto ekspertė rekomenduoja tiesiog paieškoti kito būsto. „Jau turėjau ne vieną šio buto apžiūrą – įdomu, kad juo dažniausiai domisi užsienio, pavyzdžiui, Amerikos lietuviai, ketinantys čia grįžti, diplomatai. Butas dažniausiai sudomina vyresnius žmones. Kartą jį apžiūrinėjo jauna šeima ir iškart pradėjo diskutuoti, ką čia pakeistų. Priėjome išvados, kad tai nėra racionalu – viskas yra saugota ilgus metus ir manau, jo stilius turi patikti toks, koks yra. Jis yra išskirtinis, o tas klasikinis stilius – skonio reikalas“, – svarstė S. Grinkienė.