Įspūdinga: interjeras susilieja su pro langus atsiveriančiais toliais

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jos parinko žemės spalvas, natūralias medžiagas, kurios sušildo modernaus stiliaus būstą. Pagrindiniu jo akcentu tapo rudens nuspalvintas ąžuolo lapas. Šis motyvas puošia svetainės ir valgomojo sieną bei miegamąjį.

 

Netoli sostinės, Pavilnyje, pastatytą 158,80 kvadratinių metrų ploto minimalistinio stiliaus, aiškios geometrinės formos namą suprojektavo architektas Algirdas Umbrasas.

 

Tokią pačią stilistiką interjero kūrėjos stengėsi išlaikyti ir viduje. Interjerą derino prie eksterjero Būsto šeimininkai, jauni, pozityvūs žmonės, šią ramią ir gražią vietą užmiestyje pasirinko norėdami turėti oazę, kurioje galėtų pailsėti nuo miesto ūžesio ir triukšmo.

 

Jokių ypatingų reikalavimų interjero dizainerėms jie nekėlė, pasitikėjo jų profesionalumu ir kūrybiškumu.

„Norėjosi sukurti jaukius, šviesius, patogius ir erdvius namus penkių asmenų šeimai, kad į juos būtų gera sugrįžti po sunkios darbo dienos, – pasakoja A. Ambrazienė ir D. Pocevičienė. – Įkvėptos aplinkui esančios gražios gamtos nusprendėme šiek tiek jos įsileisti ir į namų vidų.“

 

 

Vietoj mūro sienos dvipusis baldas

 

Pagal projektą pirmame aukšte buvo numatyta didelė gyvenamoji erdvė, svetainė turėjo būti sujungta su valgomuoju ir virtuve. Dizainerės norėjo pabrėžti šias zonas, todėl virtuvę atskyrė nuo svetainės, tačiau ne įprasta mūro siena, o dvipusiu baldu – pertvara. Iš svetainės pusės prie jos pritvirtinta lentyna, ant kurios laikomas televizorius, o iš virtuvės pusės yra talpi spinta su atviromis ir uždaromis lentynomis.

 

 

„Atvirose lentynose yra veidrodžiai, kad pertvara atrodytų lengvesnė, tarsi perregima, ažūrinė. Svetainės pusėje tokia pačia baldų plokšte, iš kokios pagaminta pertvara, uždengėme visą sieną. Joje esančios durys taip pat susilieja su siena, nes yra iš tokios pačios plokštės, be to, be apvadų, jas pabrėžia tik juoda stakta“, – aiškina A. Ambrazienė.

 

 

Valgomasis ir virtuvė – per du aukštus

 

Valgomojo ir virtuvės zonos nedidelės, tačiau atrodo ypač erdvios, šviesios, nes tęsiasi per du aukštus, o lubose yra stoglangiai. Antrame aukšte esantį miegamąjį nuo šios erdvės dizainerės atskyrė skaidraus stiklo pertvara, ji leidžia mėgautis papildoma šviesa. Pagal projektą vietoj jos turėjo būti aklina siena.

 

Pirmo aukšto langus dengia lengvos, perregimos dieninės užuolaidos, todėl būdamas viduje jautiesi ir gamtos dalimi. Šviesumo, skaidrumo įspūdį sustiprina natūralaus balinto uosio parketlenčių grindys, jomis išklotas visas pirmas aukštas.

 

 

Vyrauja neutralios pieno baltumo ir pilkšvos spalvos. Židinio sienelė ir laiptinės sienos padengtos natūraliu rusvų atspalvių skalūnu. Visi korpusiniai baldai ir pertvara pagaminti iš ąžuolo medieną imituojančių faneruotų baldų plokščių, jos derinamos su baltai dažytomis MDF plokštėmis.

 

 

Veidrodžių ir stiklo grakštumas

Įėjus pro tonuoto stiklo duris iš nediduko prieškambario, kuriame yra tik batų dėžė-suolas ir stilinga kabykla, patenkama į bendrą gyvenamąją zoną. Poilsio erdvė orientuota į židinį ir televizorių. Čia stovi lengvi, grakštūs minkštieji baldai, kavos staliukas, panašaus stiliaus kaip virtuvės spinta lentyna iš atvirų ir uždarų, baltos ir medžio spalvos dėžučių.

 

Atvirų lentynų galinėse sienelėse įstatyti veidrodžiai. Miegamajame stiklinė pertvara per visą sieną suteikia daug papildomos erdvės. Lova lengva, su kojytėmis, nors ir plati. Virš jos yra pailga veidrodinė niša, todėl didžiulė siena ties galvūgaliu tapo dekoratyvesnė, lengvesnė.

 

 

Ažūrinė jos apdaila apšviesta LED lemputėmis. Ant plačios palangės sukurta minkšta pasisėdėjimo zona. Rytietiškas šilkinis kilimas malonus basoms kojoms.

Lapo motyvas dera prie paviršių

 

Išskirtinumo šiam interjerui suteikia ąžuolo lapo motyvas. Iškadruoto lapo pano, kuriam pagaminti panaudota vaizdinė medžiaga, puošia vieną sieną svetainėje. „Norėjome, kad ir interjere būtų koks nors gamtos elementas, kuris nekonkuruotų su vaizdais už lango, todėl pasirinkome šilto kolorito lapą, spalvomis jis dera prie visų medinių paviršių“, – paaiškina sumanymą dizainerės. Miegamajame, nenutoldamos nuo pasirinktos temos, jos įrėmino tokio paties lapo nuotrauką.

 

 

Pasak A. Ambrazienės ir D. Pocevičienės, kitos gamtos, natūralaus prado užuominos yra akmeninis židinio dekoras, vilnonis šviesių spalvų kilimas, originalaus dizaino natūralaus medžio „malkučių“ kavos staliukas, virtuvėje išklotos grindų plytelės, iš virvinių siūlų susukti šviestuvai.

 

Vienodos medžiagos suteikia vientisumo

 

Šiame name yra du vonios kambariai, mažesnis pirmame aukšte ir labai erdvus antrame.

 

Mažajame yra klozetas, dušo kabina ir nedidelė plautuvė rankoms nusiplauti. Siekiant interjero vientisumo plytelės jame tokios pačios kaip virtuvėje. Vonios baldai pagaminti iš tokių pačių medžiagų kaip ir kiti šiame aukšte esantys korpusiniai baldai.

 

 

Antrame aukšte įrengta didžiulė, įspūdinga vonia, kurioje tilpo visi reikalingi santechnikos įrenginiai. Jos centre stovi vonia tarsi vaza, o aplinkui ją – dviguba kriauklė, dušas, klozetai ir spintelės įvairioms smulkmenoms susidėti. Plytelių spalvos šviesios, primenančios smėlį. Jaukumo suteikia langas su balta lengva užuolaida, didelis veidrodis.