Interjero idėjos vonios kambariui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vonios baldai

Ilgą laiką vonios kambario baldai buvo naudojami vieninteliam tikslui – įvairioms higienos priemonėms laikyti. Tačiau keičiantis laikams, keitėsi ir žmonių požiūris. Šių dienų voniai suteikiama gyvenamosios erdvė bruožų – interjeras tapo itin modernus ir spalvingas.

Renkantis vonios baldus visų pirma reikėtų įvertinti patalpos dydį ir gyventojų poreikius, pvz., vyrui užteks nedidelio veidrodžio, o moteriai reikės kur kas didesnių išmatavimų atspindžio. Baldų dizainas priklauso nuo bendros interjero vizijos, pvz., vienas svarbiausių akcentų – praustuvas – gali būti pastatomas, pakabinamas ar įmontuojamas į baldus. Šiuo metu ypatingo klientų dėmesio sulaukia ir ant horizontalios plokštumos pastatomi specialūs dubenys, atstojantys įprastą praustuvą.

 

Jei norite išlaikyti dizaino dermę, rinkitės kompleksines vonios kambario kolekcijas, kurios užtikrins, kad visi baldai ir aksesuarai tarpusavyje derės ne tik stilistiškai, bet ir funkciškai. Vonios baldų komplektai ypatingai naudingi ir mažos erdvės patalpoms. Tinkamai išdėstyti baldai ir racionaliai sukabintos spintelės leis išnaudoti visą patalpos erdvę ir vizualiai ją padidinti, todėl naudotis tokia vonia bus itin patogu ir praktiška. Beje, perkant komplektą galima nemažai sutaupyti. Rinkdamiesi vonios baldus, įvertinkite ne tik savo, bet ir visos šeimos poreikius, pvz., jei dažnai naudojatės dušu, vonia jums bus nereikalinga, o jei abi galimybės atrodo patraukliai, rinkitės dvigubą komplektą.

 

Jei vonios kambarys itin mažas, specialistai rekomenduoja rinktis šviesius baldus, kurie optiškai padidins erdvę, be to, reikėtų pagalvoti ir apie mažesnio dydžio vonią arba spintelėje įmontuotas kriaukles. Erdviam vonios kambariui patariama rinktis tamsesnius ir didesnius baldus, itin įdomus sprendimas – vonios salelė vidury kambario – tokia patalpa atrodys itin prabangiai ir moderniai.

 

Šių dienų žmogus vonios kambarį puošia įvairiausiais aksesuarais: rankšluosčiais, užuolaidomis, dailiais buteliukais ar spalvingais kilimėliais. Ryškių spalvų mėgėjams rekomenduojamos ryškiai dažytos sienos ir žaismingi pakabinami aksesuarai. Planuodami vonios interjerą, nepamirškite apšvietimo, ypač ties veidrodžiu. Naujausiuose vonios balduose montuojamos specialios LED sistemos, efektyviai taupančios energiją ir gebančios parinkti skirtingo intensyvumo šviesos režimus. Be to, tinkamai parinkti apšvietimo prietaisai gali sukurti stulbinantį efektą – apšvieskite stiklą, porcelianą, nerūdijantį plieną ar marmurą ir galėsite mėgautis įspūdingais spalviniais vitražais, tačiau klausykite saiko jausmo – apšvietę visus blizgius paviršius gausite visiškai priešingą efektą.

 

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančių vonios baldų, nepamirškite, kad jie turi būti išskirtinai saugūs ir atsparūs, t. y. būti padengti neslidžia danga ir išlikti atsparūs temperatūros pokyčiams bei drėgmei. Europoje itin aukšti saugos reikalavimai keliami elektros instaliacijai vonioje – visi vonios kambario elektriniai įrenginiai privalo būti paslėpti ir izoliuoti, kad būtų išvengta galimo elektros šoko ar nudegimų. Elektros lemputės turi būti visiškai uždengtos. Specialistai primena, kad šioje patalpoje negalima montuoti įprastų šviestuvų, t. y. šviestuvų, kurie nėra skirti vonios kambariui, o visi jungikliai turėtų būti už minėtosios patalpos ribų.

 

Stilius ir spalvos

Nors vonios kambario stilius priklauso nuo kiekvienos šeimos individualių poreikių, vis dėlto dažniausias sprendimas – pritaikyti klasikos, moderno ar avangardo idėjas.

Klasikiniam stiliui lieka ištikimi vyresniosios kartos atstovai. Čia svarbiausia jauki atmosfera ir estetiškai dailūs baldai, išsiskiriantys apvaliomis, lenktomis formomis. Paprastai klasikinio stiliaus vonios yra itin praktiškos ir patogios naudoti.

 

Modernus stilius žavi savo erdvės pojūčiu. Tokioje patalpoje žaidžiama formomis ir aukščiais. Šio stiliaus šalininkai žavisi funkcionaliais ir minimalistinio dizaino baldais. Čia itin svarbios vandens bei energijos taupymo technologijos.

Avangardo stiliaus vonia išsiskiria netradicinėmis medžiagomis ir individualiu stiliumi. Čia itin svarbų vaidmenį atlieka išmanieji įrenginiai ir intuityvus prietaisų valdymas. Kaip ir modernus vonios kambarys, ši patalpa kupina minimalistinio dizaino baldų ir elegantiškų aksesuarų.

 

Ieškodami tinkamos spalvos, nesuklysite pasirinkę šviesius tonus. Balta spalva padės sukurti švarios ir gaivios vonios įspūdį. Tiesa, visiškai baltas interjeras atrodys kiek nuobodokai, todėl pagyvinkite jį spalvingais aksesuarais, pvz., rankšluosčiais ar gyvomis gėlėmis. Pilka spalva rekomenduojama moderniam interjerui. Deja, pernelyg tamsus pilkos spalvos tonai gali atrodyti baugiai, todėl specialistai pilkus atspalvius rekomenduoja derinti su baltomis detalėmis.

 

Itin dažnas gyventojų pasirinkimas – melsva arba žalsva spalva. Tiek žali, tiek mėlyni tonai ramina ir padeda atsipalaiduoti. Melsva spalva, ypač derinama su baltos spalvos aksesuarais, vonios kambariui suteikia išskirtinio jaukumo ir gaivos pojūčio. Žalsva išsiskiria savo natūralumu, todėl puikia dera su mediniais baldais.

Vonios kambario atnaujinimas

Norite atnaujinti seną vonios kambario interjerą, bet nežinote nuo ko pradėti? Pirmiausia įvertinkite šios patalpos erdvę – ar ji nėra pernelyg apkrauta? Jei visus buteliukus, indelius ir tūbeles laikote atvirai, paslėpkite juos spintelėje arba sudėkite į uždaromą lentyną. Kitas sprendimo būdas – sudėti priemones į pintą krepšelį. Tiesa, toks variantas tiks tik klasikinio stiliaus vonios kambariui.

 

Kitas žingsnis – sąžiningas vonios valymas. Bėgant laikui, didžioji vonios purvo dalis pradeda kauptis ant dušo ir vonios sienelių. Šias apnašas galite pašalinti naudodami specialius valiklius arba paprastą citriną, vandenį ir gremžtuką. Klozeto valymui naudokite actą – užpilkite jo ant dėmių ir palikite kuriam laikui stovėti, kol apnašos bus išgraužtos. Acto likučius pašalinkite vandeniu. Beje, šią procedūrą gali tekti kartoti kelis kartus, kol pasieksite pageidaujamą efektą. Kriauklės valymui puikiai tiks pasta, pagaminta iš citrinų sulčių ir sodos – minėtoji priemonė efektyviai pašalins apnašas, druskas ir muilo liekanas. Kai vonia ir dušas ims blizgėti, patalpa taps kur kas jaukesnė ir elegantiškesnė.

 

Siekdami atnaujinti seną patalpą, įsigykite naujų kilimėlių, užuolaidų, įvairių dydžių veidrodžių ar kitų vonios kambario aksesuarų. Nepamirškite, kad net ir rankšluosčiai gali atnešti gyvumo, jei pasirinksite ryškias spalvas ar margaspalvius raštus. Ieškodami naujų vonios kambario aksesuarų, įvertinkite jų atspalvius – pastelinės spalvos suteiks jaukumo, o ryškios – energijos ir gyvybės.

 

Jei norite radikaliai pakeisti aplinką, perdažykite vonios kambario sienas. Ypatingos gaivos suteiks ryškios spalvos. Tiesa, nepamirškite įvertinti ir praktinės pusės – tamsiame vonios kambaryje atsiras šešėlių ir suprastės matomumas. Jei sienų dažyti nenorite, tačiau vis tiek pageidaujate naujo spalvinio akcento, perdažykite spinteles.

Įspūdingų rezultatų pasieksite nusprendę atnaujinti apšvietimo sistemą. Žinoma, nepamirškite, kad vonios kambaryje privalote elgtis ypatingai atsargiai, todėl laikykitės visų saugos reikalavimų ir nepamirškite išjungti elektros.

 

Reklama: shop.manjana.lt