Interjero dizaino idėjos: minimalizmas ar maksimalizmas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kas geriau, ar tegul sienos lieka betoninės, su grubia betono faktūra, ar klijuotos nuostabaus grožio gėlinių raštų tapetais? Kur tiesa, ar „mažiau yra daugiau“ – minimalizmo ir panašių krypčių kūrybinė idėjoje, ar „mažiau yra mažiau, o daugiau yra daugiau“, – tiesiog matematiškai tikslioje kiekybinės išraiškos idėjoje?

Jeigu pažiūrėtume į namo, buto, kambario interjerą kaip ir „tiesiai“, o ne pro spalvotus, faktūrinius, erdvinius, jutiminius savo pasaulio suvokimo “akinius“, tai vienas nuo kito interjerai skirtųsi tik interjero detalių ir įvairiausių dalelyčių kiekiu; jų gausumu, pritekliumi, pertekliumi ar trūkumu.

Ir visa tai, ką galima sukurti ar rasti interjere,- spalvas, formas, faktūras, kitas interjero detales ir elementus, galima būtų išdėstyti skalėje. Vienoje skalės pusėje būtų artėjimas į absoliutų nulį, – minimalizmas; kitoje maksimalizmas, – maksimaliai daug interjero detalių ,spalvų, skirtingų paviršių.

Ką rinktis?

Žmogus yra, ar norėtų, ar galėtų būti balanse su jį supančia aplinka. Jeigu Jūs jaučiatės nejaukiai minimalistiniame interjere, Jums “šaltoka“, reikia padidinti interjero detalių kiekį. Tai gali būti įvairesnis interjero dekoras, ar baldai, ar šviestuvai.

Jei Jūsų interjere “karštoka“, sumažinkite interjero detalių skaičių: mažiau baldų, mažiau spalvų, mažiau paveiksliukų.

Pojūčiai per “daug daiktų“, “nepakanka daiktų“ gali kaitaliotis dienos bėgyje, ar visiškai pasikeisti praėjus ilgesniam laikui. Norint gerai jaustis savo kambaryje, bute ar name, palaikykite harmoningą “daiktų“ (interjero dekoro, baldų, interjero detalių) kiekį, atitinkantį Jūsų, ar Jūsų šeimos bendras nuotaikas.

Ir vienas iš būdu pralinksmėti, tai šiek tiek pasitvarkyti savo kambario interjerą: įsigyti naują vazelę, gėlę perkelti į kitą kambarį ar… Tiesiog atraskite pusiausvyrą.

Apie interjero dizaino ir žmogaus emocijų tarpusavio ryšius – “Interjeras ir Jūsų emocinė būsena“ .