Interjero dizainas
Tuo pagrindu gali būti grindys, paveikslai, išlikusios seno interjero detalės, dideli langai su puikiu vaizdu arba bet kas kita.
Ypatingą reikšmę interjere turi spalvinis sprendimas. Kokia mėgstamiausia jūsų spalva? Žalia? Mėlyna? Raudona? Bet kodėl tada visi jūsų kambariai nudažyti baltai? Turbūt todėl, kad balta jums atrodo visur tinkanti, lengvai prie bet ko pritaikoma, atspindinti šviesą ir daranti jūsų kambarius erdvesnius. Bet visiškai baltos sienos gali tapti… nuobodžios.
Greičiausias būdas, kad namo interjeras būtų gyvesnis ir originalesnis tai perdažyti jį giliomis, sodriomis spalvomis. Tamsios spalvos yra idealios norint paslėpti radiatorius, vamzdžius, ventiliacines angas ar kitus įrengimus. Viena didžiausių priežasčių, dėl kurios vengiama dažyti tamsiomis spalvomis, yra ta, jog bijoma, kad tamsios spalvos sumažins kambario erdvę. Tai tiesa, bet ar žodžiai „mažas“ ir „jaukus“ neatrodo jums artimi ir labai susiję? Be to, kambarių „sumažėjimo“ galima išvengti tiesiog atkreipiant dėmesį į detales. Ne tiek tamsios sienos, kiek kontrastas tarp jų, šviesių lubų ir durų ar langų rėmų optiškai sumažina kambarį.
Dar vienas dažnai iškylantis klausimas – ar gali visi kambariai būti skirtingų spalvų ir kaip juos atriboti vieną nuo kito. Tokiu atveju tai geriausia padarys slenkstis ar durys. Jei dar esate nepratę prie tamsių spalvų interjero, pradžioje išdažykite tas vietas, kuriose praleidžiate nedaug laiko, pavyzdžiui koridorių. Pasirinkite spalvą, kurią labiausiai mėgstate, ar kambario į kurį veda koridorius, baldų, užuolaidų ar kilimo spalvą. Tai ne tik iškart pakeis šiaip gal gana nuobodžią koridoriaus erdvę, bet ir tarsi sujungs koridorių su kambariu. Ir dar: tamsia ar ryškia spalva nudažykite tik vieną sieną, geriausia esančią už didelio baldo, pavyzdžiui lovos ar sofos. Čia ir vėl sienų spalvą galima derinti prie baldų apmušalų ar kilimo. Jei vis dar abejojate, pabandykite nudažyti tamsia ir ryškia, bet neutralia spalva, pavyzdžiui ruda ar pilkšvai žalia. Jei vis tiek nepatiks – visada galėsite perdažyti…
Žmogaus savijautą erdvėje (interjere) sąlygoja formos, apdailos medžiagos, ornamentika, daiktai, meno, buities ir kiti objektai. Interjeras energetiškai sveikiausias tuomet, kai nėra perkrautas baldais, daiktais, o jų forma kuo paprastesnė. Ypač atsargiai reikia rinktis paveikslus. Menininko sukaupta energija paveiksle labai stipriai persiduoda žiūrovui. Net ir baldus labiausiai tinka rinktis pagamintus iš vietinių medžiagų: liepos, pušies, ąžuolo, beržo, nei iš kitų kraštų medienos.
Maloni savijauta – tai svarbiausia vertinant, ar būstas tinkamai įrengtas ir ar jame jauku.