Interjeras alergiškiems žmonėms

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Medžiagos
Alergiškiems žmonėms grėsmę kelia tokios medžiagos kaip lakas, dažai, plastikas. Visa tai gali skleisti kvapą, išskirti fenolį, kurie yra nenaudingi net ir sveikam žmogui. Jei be jų negalite išsiversti, rinkitės prekes su ženklu E1 — jos mažiau toksinės. Pagal galimybes, naudokite natūralias medžiagas: grindims — parketas, akmens, keramikos plokštes, galima tiesti ir linoleumą, tačiau tik natūralų. Tokios grindys — antistatinės, o tai reiškia, kad ir ore bus mažiau dulkių. Sienoms tinka paprasti popieriniai tapetai, galimi egzotiniai variantai, pavyzdžiui, iš bambuko. Vinilinių tapetų geriau atsisakyti. Nors jie ir nėra nekenksmingi, tačiau po jais kaupiasi kondensatas, dėl kurio atsiranda grybelis ir dulkių erkutės, kurios labiausiai kenkia alergiškiems žmonėms.

Baldai
Jei namuose gyvena alergiškas žmogus, skelbiame karą dulkėms! Valome kilimus, takus, pliušinius žaislus, užtiesalus, užuolaidas, o dienines užuolaidas keičiame žaliuzėmis. Kuo mažiau minkštų baldų, tuo geriau. O idealus variantas, jei jie bus aptraukti oda. Visi šie daiktai kelia grėsmę: surenka dulkes ir sudaro palankias sąlygas dulkių erkučių atsiradimui. Nemažiau nei kilimai, dulkes kaupia knygos. Savo sukauptas knygas laikykite uždarose spintose. Pagal galimybes, atlaisvinkite atvirus paviršius nuo nereikalingų daiktų. Rėmeliai, statulėlės, suvenyrai iš tolimųjų kraštų — visa tai turi būti už stiklo. Jie, patys savaime, alergijos nesukelia, bet labai apsunkina dulkių šalinimą. Šlapia pašluoste nuvalyti paviršių kur kas paprasčiau. O drėgnas valymas — pagrindinis ginklas kovoje su naminiais alergenais.

Augalai
Atsargiai su kambariniais augalais. Kai kurios rūšys gali sukelti stirpią reakciją. Geriau apsidrauskite ir nelaikykite kambarinių augalų miegamajame. Visiems žinoma, kad tokie augalai kaip  palergonija, oleandras, papartis, alavijas, dracena sukelia alergiją, o štai palmės bei begonijos — praktiškai, niekada. Tarp kitko, alergija gali atsirasti ne tik nuo pačių augalų, bet ir nuo žemės, kurioje auga, kadangi ji gali būti užkrėsta alerginiu, pelėsiniu grybeliu.

Gyvūnai
Gyvūnai yra patys didžiausi alergenai. Būtų gerai, išsiaiškinti, ar nesate jiems alergiški iki tol, kol neįsigijote augintinio. Deja, potencialią grėsmę kelia ne tik augintiniai su kailiu. Reakciją gali sukelti augintinių seilės, pleiskanos ir t..t. Verta žinoti, jog tik žuvytės nesukelia alergijos, bet ir su jomis ne viskas taip paprasta. Jų maistas, toks kaip drugeliai arba sausa dafnija, taip pat gali būti pavojingas. Vabzdžiai ir ypač tarakonai bei jų ekskrementai — taip pat stiprus alergenas, o tai dar vienas svarus argumentas kovoje su šiais "naminiais gyvūnais"

 

Patalynė
Gamtinės medžiagos alergiško žmogaus lovoje — netinka (išskyrus apatinių drabužių, kurie turi medvilniniai arba šilkiniai). Pūkai, plunksnos, vilna — visa tai yra stipriausi alergenai, netgi, kokoso drožlės, kuriomis dabar užpildomi čiužiniai, gali sukelti reakciją. Natūralūs patalynių reikmenys sunkiai valomi, o, kaip žinia, patalynėje daugiau dulkių erkučių, nei visame miegamajame. Tikras išsigelbėjimas — pagalvės, čiužiniai bei antklodės iš sintepono. Jie daug labiau higieniškesni — juos galima išskalbti ir išdžiovinti. Prasminga naudotis specialiais apsauginiais užvalkalais, kurie pagaminti iš specialiaus standaus audinio.

Taigi, jei esate alergiški, stebėkite tiek maistą, kurį suvalgote, tiek aplinką, kurioje gyvenate.