Idėja namams: paveikslai interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Paveikslai interjere – labai atsakingas dalykas. Juos reikia prisijaukinti, pajusti. Kartais atrodo, kad labai gražu, tinka, bet po savaitės kitos – ima varginti. Senuosiuose namuose pirmieji paveikslai atsirado tik po trejų metų – iki tol reikėjo apsiprasti su sienomis, pasižiūrėti, ko „prašosi“ spalvos, kintantis dienos apšvietimas. Manau, paveikslų pasirinkimą, vis tik tai derėtų patikėti ne profesionalams, o patiems šeimininkams. Nebent, profesionalas puikiai žino kiekvieną užsakovo kvėptelėjimą, nes kiekvienas žmogus tame pačiame derinyje labai dažnai mato visiškai skirtingus aspektus. Galbūt netinka forma, spalva, gal būt jis kelia nemalonias asociacijas ir prisiminimus. Nors būna ir visiškai atvirkčiai – kartais paveikslas gyvena interjere, nors atrodytų jam čia visai ne vieta – vien tik todėl, kad turi stiprų emocinį užtaisą, padedantį šeimininkams gyventi.

 

Renkantis paveikslus reikėtų atkreipti dėmesį į labai daug dalykų – pirmiausia į spalvinę gamą, apšvietimą, baldų ir paveikslo dermę. Svarbu ne tik siužetas, bet ir rėmai, pačio paveikslo nuotaika. Žinoma,  ir paveikslo dydis – gal būt jei kambarys nėra labai didelis pakaks vieno didelio paveikslo. O gal Jums maga rasti įdomesnį sprendimą ir sukabinti visą paveikslų grupę.

 

 

Neutralių spalvų paveikslai labai harmoningai įsilieja į namų erdvę. Ją papildo, pagyvina. Labai pravartus toks ramių spalvų pasirinkimas, kol nežinote, kokio akcento norite – jis neįkyrės, o platūs rėmai daro nenuobodžiu.

 

Jei vis tik tai, jūs labiau mėgstate ryškesnius akcentus ir detales, visad prisiminkite, kad saiko jausmas galioja ir čia – geriau mažiau, negu per daug. Jeigu išdažysite visus namus raudona spalva – nenuostabu, jei po kiek laiko tai ims varginti. Labai intensyvios spalvos, margos tekstūros – ilgainiui ima varginti, darosi sunku susikaupti. Ypač svarbu, labai atsakingai rinktis detales, jeigu kuriate namų biurą, nes nedideli ryškūs akcentai – didina mąstymo kokybę ir pakelia tonusą, bet per daug intensyvių spalvų – vargina.

 

 

 

O gal Jūs turite didelį prieškambarį ir norite namuose sukurti mažytę meno galeriją?

 

 

Šioje nuotraukoje prieškambaryje sukurtas mažos meno galerijos įspūdis – architektūros objektus vaizduojantys paveikslai sukabinti taip, kad atrodytų lyg senas langas. Paprasta, bet kartu subtilu ir žavinga. Žavinga, nes pakabinus paveikslą, kartais šiuo vieninteliu veiksmu, sukuriamas modernus, klasikinis ar provanso stiliaus interjeras. Paveikslai – tarsi mūsų interjero prieskoniai.