Graikiško stiliaus interjeras- dekoratyvus ir jaukus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šis stilius nepasižymi nereikalingomis, perdėtomis interjero detalėmis, tačiau yra dekoratyvus ir jaukus. Iš esmės tai labai švarių linijų, minimalistinis interjeras, net šiek tiek primenantis skandinavišką funkcionalizmą, tik įkvėptą pietų regiono, Viduržemio jūros ir antikos laikų.

Spalvų paletė

Dominuojančios interjero paletės spalvos vos dvi – balta ir mėlyna. Be jų apie graikišką interjerą net neverta pradėti kalbėti. Tai skiriamasis šio stiliaus ženklas, ir lyg veidrodis tai atspindi turistų pamėgta graikų Santorino sala su žavingais baltai mėlynais nameliais.

Be baltos ir mėlynos, tipiniame graikiškame interjere galima atrasti ir įvairių vandenyno atspalvių – turkio, žalsvos, melsvos, alyvuogių, koralų bei žemiškus smėlio ir šviesaus medžio tonus.

 

Kuriant graikišką interjerą, sienos visuomet dažomos baltai, tinkuojamos baltu kalkiniu tinku arba dekoruojamos mėlynų ir baltų tonų keraminėmis plytelėmis, kartais mozaika (bizantiško stiliaus įtaka). Pačios sienos dažniausiai paliekamos grublėtos, nelygios, lyg sendintos ir primenančios šiuo metu interjero dizaine populiarų rustikos stilių.

Lubos taip pat balinamos, o sienas laikančios medinės ir pastogių sijos dažniausiai išlaikomos natūralios, medžio spalvos.

 

Grindys graikiškuose namuose būna medinės arba dengtos keramika. Medinės grindys dažniausiai balinamos arba dažomos mėlynai, prabangesniuose namuose grindys išklojamos keraminėmis plytelėmis arba Viduržemio regione paplitusia terakota. Jei klojamos plytelės, pasirenkamas tikslus, perspektyvinis geometrinis raštas arba mozaika. Tokios grindys įspūdingai atrodo fojė, vonioje ar dideliame kambaryje, nes joms atsiskleisti būtina perspektyva ir erdvė.

 

Graikiški baldai ir interjero elementai

„Mažai yra pakankamai“ – toks galėtų būti graikiško dizaino devizas. Todėl graikų namuose nėra nereikalingų baldų ar interjero elementų, jie nepasižymi įmantriu dekoru. Pavyzdžiui, klasikinė graikiška kėdė, pavadinimu klismos, kurios dizainas buvo sukurtas dar prieš 2400 metų, iki šiol išliko kukli ir beveik nepakitusi.

Lenktų formų, elegantiška ir kartu paprasta medinė kėdė – tikras graikų baldų dizaino paveldas, todėl kuriant graikiško stiliaus interjerą, vertėtų įsigyti panašių formų arba autentišką klismos kėdę.

 

Mėlynas langines, kurios graikų salose labai populiarios, turi kone kiekvienas tradicinis graikų namas. Langines, duris ir balkonus graikai beveik visuomet nudažo sodria mėlyna spalva. Tas pats dažymo principas – balta ir mėlyna – galioja kalbant ir apie kitus graikiškuose interjeruose labiausiai paplitusius baldus: medines, atviras lentynas, spintas, komodas, stalus, kėdes, lovų ir kušečių kojas, veidrodžių ir laiptų rėmus bei kita.

 

Jei graikiško stiliaus interjerui norite suteikti daugiau prabangos, dekoruokite jį senovės Graikijos architektūros elementais – baltai tinkuotomis arkomis, kolonomis su dorėniniais, jonėniniais ar korintiniais orderiais. Sienų freskos ir įvairios masyvios vazos bei statulėlės iš šviesaus granito ar marmuro – taip pat būdingos senovės Graikijai. Tiesą sakant, visos knygos apie antikinės Graikijos istoriją yra puikus įkvėpimo šaltinis teminio interjero kūrybai, tad prieš imantis helenistinės „revoliucijos“ namuose, vertėtų jas atsiversti.

Namų tekstilė

Namų tekstilė graikiškame interjere labai svarbi. Čia gausu įvairių pagalvėlių, išmargintų geometriniais, floristiniais, antikiniais ir net persiškais raštais. Minkštieji baldai – lovos ir kušetės – dažnai iki šiol apmušami tamsiai mėlynais ar vandenyno atspalvių gobelenais, taip tapdami akcentu baltame sienų fone.

 

Ant langų kabinamos baltos lengvos užuolaidos, o štai miegamajame virš lovos neretai statomas baldakimas su baltomis, plevenančiomis užuolaidėlėmis.

Ant grindų gali būti klojami storo audinio kilimėliai, kuriuose vaizduojamos scenos iš graikiškų ikonų ar vazų, arba pasirenkamas minimalistinis variantas – geometrinio rašto kilimėliai. Tiesą sakant, anksčiau Atėnų gyventojai savo interjerus puošdavo ir persiškais kilimais, tačiau neklodavo jų ant grindų, o kabindavo ant sienų, nes mindžioti brangų persišką kilimą buvo per didelė prabanga.

 

Tiesa, mūsų laikais persiškas kilimas ant sienos – tai dažniausiai blogo skonio išraiška ar sovietinių laikų palikimas, taigi šios autentiškos detalės verčiau atsisakyti.

Graikiško interjero hitai – keramika ir varis

Varinės lėkštės, puodai, puodynės, taurės, žvakidės ir įvairūs kiti antikvariniai rakandai iš vario ar bronzos puikiai dera prie graikiško interjero koncepcijos. Net nesvarbu, ar pamerksite į vario vazą gyvų gėlių, alyvmedžio šakelių, ar ne.

Virtuvėje ant medinio stalo varinėje lėkštėje besiilsinčios vynuogės, alyvuogės, fetos sūrio gabalėliai ar graikiška duona pita bus puikus valgomasis dekoras, iš tikrųjų kvepiantis Graikija. O štai didelis veidrodis vario rėmuose yra puikus pasirinkimas vonios kambaryje, koridoriuje ar verandoje, ypač jei jūsų kuriamas interjeras yra erdviame name, viloje ar vasarnamyje.

 

Tradiciniuose graikų namuose ant lentynų, komodų, taip pat ir ant žemės visuomet pamatysite ir įvairiausių keramikos dirbinių. Antikos laikus primenančios graikiškos keramikinės vazos – amforos – stovi net prie slenksčio į namus. Ant sienų graikai taip pat mėgsta kabinti dekoratyvines keramines lėkštes, išmargintas įvairiais antikiniais ar floristiniais motyvais.

Taigi sirtakio šalies gyventojai lėkštes ne tik daužo, bet ir puošia jomis sienas… Svarbiausia visų šių interjero elementų nepadauginti ir nesukurti namuose antikinio chaoso.

Garsusis graikų filosofas Sokratas sakė: „Geriau padaryti nedaug, bet gerai, negu daug, bet blogai.“ Tad jei šis Graikijos įkvėptas stilius jums patiko, būtent tokia filosofija ir vadovaukitės, kurdami savo šiuolaikinius graikiškus namus.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.