Gamtos ilgesys namuose – erdvė kūrybiškumui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Gamta – tai vieta, kurioje galima atrasti ramybę, atgauti jėgas ir pailsėti. Šiuolaikinėms technologijoms vis labiau veržiantis į mūsų gyvenimus ryšys su ja po truputį slopsta. Nepaisant to, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie stengiasi išlikti arčiau natūralios erdvės. Tai geriausiai atsispindi formuojant namų interjerą. Pasitelkiant tam tikras detales, tokias kaip odiniai baldai, augalai ir jų motyvai, galima kompensuoti natūralumo stoką ir sukurti savo ramybės oazę.

Įsileiskite pakankamai dienos šviesos

Siekiant, kad namai spinduliuotų natūralumu, verta gerai apgalvoti tinkamą jų apšvietimą. Dideli langai – tai, kas suteikia patalpoms šviesumo ir priartina prie gamtos. Nepriklausomai nuo to, koks kraštovaizdis supa jus – miesto pastatai ar natūrali gamta – toks sprendimas tarsi padidina kambario erdvę.

Jei dar tik planuojate pirkti ar statyti naują būstą, atkreipkite dėmesį būtent į langus. Jei rekonstruojate namus, tai taip pat gali būti puiki proga šias konstrukcijas pakeisti naujomis ar įrengti naujų. Žinoma, prieš tai rekomenduojama gerai įvertinti technines galimybes.

Daugiau natūralios šviesos įsileisti gali padėti ir atitinkamas patalpų perplanavimas. Apgalvotai pastatyti mediniai ar odiniai baldai, tvarkingai išdėstyti dekoro elementai taip pat turi tam įtakos. Galbūt jūsų namuose yra sienų, kurios neatlieka savo funkcijos? Nebijokite jų išgriauti – taip galima praplėsti kambario erdvę.

Naudokite natūralias medžiagas ir spalvas

Interjeras, kuris priartina prie gamtos, neatsiejamas nuo natūralių medžiagų. Tai gali būti įvairiai apdirbta mediena, akmuo ar keramika. Taip pat tinka oda ir natūralaus pluošto audiniai. Nerekomenduojama naudoti jų imitacijų ar pakaitalų – tai nesukuria tikrojo efekto.

Tokio stiliaus namuose labai vertinamas netobulumas. Juk gamta būtent tuo ir žavi. Įvairūs įtrūkimai, natūraliai susiformavę raštai ir šakų žymės – tarsi prieštara nuobodžiai preciziškai aplinkai. Natūraliame interjere galima rinktis tiek dažytos, tiek nedažytos medienos detales. Jos ir odiniai baldai itin dera ir gali sukurti išskirtinę harmoniją.

Kalbant apie spalvas, verta paminėti, kad jos turėtų būti kuo natūralesnės. Tinka būtent tokios, kokios mus supa gamtoje. Vyrauti gali neutralūs ir ramūs žemės tonai. Akcentams – ryškios ir sodrios spalvos. Svarbiausia – visur išlaikyti pusiausvyrą. Šiuo metu interjere itin populiari sodri tamsiai žalia spalva, taigi nebijokite jos panaudoti.

Žaluma – tai, ko jums reikia

Dar vienas būdas padedantis į namus įsileisti daugiau gamtos – tai vazoniniai kambariniai augalai. Svarbiausia, kad jų būtų daug, būtent taip pasiekiamas norimas efektas. Galima suformuoti žaliąją sieną, pasitelkti itin didelius ir talpius vazonus. Taip pat panaudoti ir pakabinamus vazonėlius su svyrančiais augalais, prie kurių puikiai derėtų rudi odiniai baldai.

Netikėtas sprendimas namuose – glicerinuotos samanos. Specialiai sukurta natūrali dekoratyvi priemonė nereikalauja jokios priežiūros. Be to, gali būti sukuriamos įvairios jos formos: šviestuvai, paveikslai, veidrodžių rėmai ir net laikrodžiai. Šiomis samanomis galima padengti ir sienas bei įvairias nišas.

Kai kurie dekoro elementai gali nieko nekainuoti. Tai gilės, kankorėžiai, kaštonai, kūmų ir medžių šakos, plunksnos. Taip pat puikiai tinka įvairūs akmenys, kriauklės ir skintos gėlės. Visa tai galima rasti gamtoje, o pasitelkus vaizduotę – sukurti išskirtines kompozicijas.

Pasitelkite gamtos motyvus

Augalų ar gyvūnų raštais dekoruoti baldai gali padėti sukurti egzotišką interjerą. Šie motyvai tinka ir ant sienų – fototapetai su gamtos peizažais tėra vienas iš galimų pasirinkimų. Jei ieškote subtilesnių būdų, galite rinktis augalų raštais puoštus šviestuvus ar indus. Esant reikalui juos daug lengviau atnaujinti, pakeisti.

Verta nepamiršti ir tokių detalių kaip užuolaidos, kilimas, minkšti ar odiniai baldai. Jie taip pat gali atspindėti natūralumą. Jei svarstote naudoti neutralias sienų spalvas, galite jas pagyvinti paveikslais ar profesionaliai pagamintais ir įrėmintais plakatais.

Gamtoje galima pasisemti išties daug įkvėpimo interjero kūrimui. Pritaikant tam tikrus techninius sprendimus, panaudojant įvairias detales ir motyvus galima sukurti jaukią namų erdvę, vietą, kurioje galima atrasti ramybę ir džiaugsmą.