Feng Šui: apie spalvas ir jų įtaką nuotaikai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Sveiko gyvenimo pagrindą sudaro tai, kaip mes mokame sugyventi su savimi ir erdve, kurioje gyvename. Tik suderinus šiuos du dalykus įsivaizduojama vidinė žmogaus ramybė. Nes tuomet lengviau spręsti problemas ir požiūris į aplinkinį pasaulį būna teigiamas bei optimistiškas.

 

 

 

 

5 pagrindiniai elementai

 

Norint suprasti spalvų ir medžiagų poveikį, labai svarbu perprasti ir „chi“ – penkių elementų teoriją apie pagrindines gyvybinės energijos transformacijas.

Penki elementai:

medis,

ugnis,

žemė,

metalas,

vanduo.

 

Šie elementai turi tikslų eiliškumą – priklausomybės ciklą.
Medis sukuria ugnį, ugnis sukuria žemę, žemė – metalą ir metalas – vandenį. Tik dėl vandens medis gali augti. Taip ir užbaigiamas nenutrūkstamas gyvybinis ciklas. Priklausomybės ciklas simbolizuoja nepriekaištingai harmoningą struktūrą, kuri ir yra Feng Šui filosofijos pagrindas.

Šio filosofijos pagrindu galima kurti gyvenamųjų patalpų ar erdvių interjerą ir aksterjerą, taip pagerinant gyvenimo kokybę ir svarbiausia – nuotaiką.

 

 

Spalvos mūsų namams

 

Rinkdamiesi spalvas privalome žinoti, jog mums reikia skirtingų spalvų skirtingais gyvenimo tarpsniais. Gali būti ir taip, jog žmogui, priklausančiam ugnies elementui, netgi nepatinka raudona spalva. Todėl jei vidinis balsas mums sako ką nors prieštaraujančio Feng Šui taisyklėms – geriau pasikliauti savo nuojauta.

 

Norėdami pakankamai pamiegoti ir gerai pailsėti, miegamajame privalome jaustis jaukiai ir saugiai. Šį jausmą galima pasiekti tinkamai pasirenkant miegamojo kambario vietą ir tinkamą lovos bei kitų baldų išdėstymą jame.

Miegamajame energija turėtų būti lengva ir rami, todėl šis kambarys turi būti kuo toliau nuo įėjimo į namus.

Miegamojo baldai turi būti šviesūs ir žemi. Čia nedera tamsios spalvos, nes tuomet nesukuriama lengva ir rami energija, reikalinga pilnaverčiam miegui.

 

Geriausia yra stačiakampė miegamojo forma, nes tuomet partneriams lengviau po lygiai pasidalinti visą erdvę, o tai sušvelnina galimus konfliktus, kuomet vienas iš partnerių yra dominuojantis.
 

Miegamojo spalvos turi būti švelnios ir atpalaiduojančios:

šviesiai mėlyna simbolizuoja poilsį,

rožinė byloja apie abipusę laimę ir ryšį,

geltona skatina partnerius daugiau bendrauti ir geriau suprasti vienas kitą.

 

Įneškite daugiau harmonijos į savo gyvenimą teisingai pasirinkdami Feng Šui spalvas.

 

 

Atraskite savąjį elementą ir spalvas

 

Kiekvieno žmogaus gyvenime dominuoja vienas iš šių elementų, kuris priklauso nuo gimimo metų. Savąjį elementą galima nustatyti pagal paskutinį gimimo metų skaitmenį (pvz. 1975-ieji metai – skaitmuo 5). Žemiau pateiktoje lentelėje susieti elementai ir gimimo metų paskutiniai skaitmenys (pvz. jei paskutinis skaitmuo 5, tai to žmogaus elementas – medis).

 

Kiekvienas iš 5 elementų Feng Šui priklausomumo cikle turi ir savo spalvą.

 

Spalvų ir elementų lentelė:

 

Paskutinis Jūsų gimimo metų

skaitmuo

Jūsų elementas

Jūsų spalva

0, 1

metalas

balta, pilka

2, 3

vanduo

tamsiai mėlyna, juoda

4, 5

medis

žalia, šviesiai mėlyna

6, 7

ugnis

raudona, rožinė, purpurinė

8, 9

žemė

geltona, oranžinė, ruda