Country stiliaus interjeras: iš šiaurės į pietus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Toks interjeras puikiai tiks turintiems ribotą biudžetą, mat country stilius žavi savo paprastumu ir nereikalauja didelių investicijų į modernius baldus ar naujausias buities technologijas. Jį galima sukurti tarsi iš nieko, tereikia tik pasitelkti fantaziją ir šiek tiek pasidomėti praėjusių amžių provincijos interjerų tradicijomis.Įkvėpimo galima pasisemti ne tik vartant interjerų žurnalus ar knygas, bet ir pasidomėti vienos ar kitos mėgstamos šalies taikomuoju menu, kultūra, folkloro motyvais.

Iš tiesų, country stilius – gana plati sąvoka. Tai gali būti ir laukiniais vakarais alsuojanti amerikietiška ferma, ir meksikietiška hacienda ar braziliška fazenda, taip pat ir angliško tipo sodyba, ir net lietuviškų etninių motyvų kupinas medinis sodo namelis. Tiesiog pasirinkite savo mėgstamą šalį ir domėkitės, kaip buvo formuojami jų interjerai, o tada bandykite atradimus pritaikyti savo užmiesčio namelyje. O mes keliaujame iš šiaurės į pietus ir siūlome tris europietiško country stiliaus koncepcijas: šiaurietišką skandinaviško kaimo estetiką, subtilų prancūziško kaimo stilių – provansą, o mėgstantiems ryškesnes spalvas – temperamentingesnę ispanų provincijos stilistiką.

Skandinaviškas kaimas

Skandinaviškas country stilius formuojamas maišant XVII–XIX a. švedų, norvegų, danų, suomių interjerų tradicijas ir folkloro elementus. Svarbiausia kuriant tokį interjerą – įsileisti į namus kuo daugiau šviesos ir naudoti natūralias medžiagas: medį, molį, natūralius audinius. Sienos čia paprastaidažomos baltai arba gipso pilkšvumo atspalviais. Jas galite papuošti elnių ragais ar kitais medžioklės trofėjais.Grindis rinkitės tik medines, puikiai tiks pušis ar kita šviesi mediena. Nesuklysite grindų dangai pasirinkę grubiai kapotas lentas ir jas išbalinę.

 

Baldai taip pat turėtų būti mediniai, paprastų formų, paįvairinti įvairiais drožiniais. Gali būti natūralios medienos, specialiai išbalinti arba išblukinti.Tvirtas medinis stalas, drožinėtos kėdės, židinys, pinti krepšiai su malkomis, moliniai indai, vazonai, ąsočiai – tipiškas vaizdas skandinaviškoje kaimo trobelėje. O štai renkantis šviestuvų dizainą, reikėtų atkreipti dėmesį į pramoninės revoliucijos laikotarpio formų pakabinamuosius šviestuvus iš alavo ir žalvario, kurie yra tarsi atkeliavę iš XIX a. elektrinių, o ant spintelių ir stalų galite drąsiai statyti stilizuotas žibalines lempas, kurios suteiks interjerui dar daugiau žavesio.

 

Ypatingas dėmesys skandinaviško kaimo interjere skiriamas miegamajam kambariui.Tipiškas elementas – lopšys, formuojamas virš medinės lovos.Miegamojo langus galite uždengti paprastomis balto muslino užuolaidomis. Populiarūs dryžuoti arba floristiniais raštais dekoruoti natūralių audinių (medvilnės, lino, vilnos) lovos užtiesalai, antklodės, pagalvėlės, vilnoniai pledai ir kailiai, tiesiami ne tik ant lovų, bet ir sėdimųjų baldų, ant grindų prie židinio.

 

Kuriant skandinaviško kaimo estetiką namų tekstilė yra labai svarbi.Įkvėpimo galima pasisemti iš švedų ir norvegų dekoratyvinio meno, vadinamojo Rosemåling, siuvinėtų rožių ir įvairių kitų augalų komponavimo ant audinio.Ši tradicija atsirado XVIII a., kai į Šiaurės šalių kaimų kultūrą įsiliejo Vakarų Europoje vyravusios baroko ir rokoko dekoravimo tendencijos.Rosemålingišliko populiari iki šių dienų, tiek dekoruojant norvegų namelius fiorduose, tiek švediškus užmiesčio namelius. Taip pat įkvėpimo galite pasisemti iš garsaus švedų menininko Carlo Larssono akvarelių – žavingų kaimo vaizdų ir namų interjerų.

 

Provanso stilius

Provanso stilius yra kilęs iš pietvakarių Prancūzijos – provincijos regiono, turtingo vynuogynų, levandų laukų, alyvmedžių giraičių ir itin vaizdingų prancūziško kaimo panoramų. Nenuostabu, kad ir šio regiono įkvėpti prancūziški country stiliaus interjerai yra labai jaukūs, šviesūs, dekoratyvūs, čia naudojama itin daug natūralių medžiagų, augalų.

 

Provanso sienų spalvų gama paprastai varijuoja nuo pie-no baltumo iki intensyvaus levandų mėlynumo. Sienoms dekoruoti taip pat naudojami šviesūs, floristiniai apmušalai ar tapetai. Jei name, kuriame ketinate kurti provanso interjerą, yra medinės lubų sijos – jokiu būdu neslėpkite jų! Galite jas išbalinti, kabinti ant jų šviestuvus ar tiesiog džiovinamų prieskonių puokštes.Grindys provanso name, žinoma, bus medinės arba išklotos terakota.Medinės grindys dažniausiai išbalinamos, dažnai ir dirbtinai pasendinamos.

 

Baldai – antikvariniai arba dirbtinai pasendinti.Dažniausiai šviesaus medžio, specialiaiišbalinti arba nudažyti baltai. Jie gana dekoratyvūs, ypač mėgstamos įvairios spintos, spintelės ir komodos, taip pat žavingimediniai staliukai su stalčiukais, dekoruoti gėlėmis. Provanso interjerui dekoruoti dažnai naudojami floristiniai motyvai, sendintos tekstūros ir vintažiniai elementai.Pavyzdžiui, dekoro elementu gali tapti didelis senovinis lagaminas ar net nenaudojamas vintažinis dviratis. Namų tekstilė, kuriant provanso stilių, taip pat užima ne paskutinę vietą. Čia dominuoja natūralūs audiniai, pastelinių atspalvių, su gausiais floristiniais motyvais ir nėriniais.

 

Ypatinga vieta, kuriant provanso stiliaus namus, tenka virtuvei ir voniai. Tokia virtuvė turėtų „lūžti“ nuo lauko gėlių, prieskoninių augalų, stiklainėlių su naminėmis uogienėmis ir padažais, o funkciniu dekoro elementu gali tapti net ant virvelių pakabintos dešros ar daržovės. Augalai gali būti drąsiai merkiami į paprastus skardinius kibirėlius, laistytuvus, pintas dėžutes, medines statinaites ar puodus.Šie net gali būti įtrūkę, apsitrynę, tarsi laiko patikrinti.

 

Vonioje galioja labai panašios taisyklės kaip ir virtuvėje. Drąsiai puoškite vonią gėlėmis, taip pat naudokite įvairius stiklinius indus, net senovines stiklo kolbas ar buteliukus, nužengusius tarsi iš praėjusioamžiaus vaistininko spintelės. Į juos galite supilti skystą muilą, šampūnus – taip turėsite funkcionalius dekoro elementus.

Nepamiškite, kad praėjusio amžiaus medicininės vaistininkų spintelės ir medicininiai indai yra tikras lobis stiliaus kūrėjams.Vonios kambario sienos turėtų būti dekoruojamos keraminėmis sienų plytelėmis, kaip ir grindys. Vonia taip pat turėtų būti keraminė, žinoma, klasikinių formų. O, pavyzdžiui,išnenaudojamų kopėčių galite pasidaryti puikiausias lentynėles, skirtas įvairiems vonios reikmenims susidėti, rankšluosčiams pakabinti. Tiesiog nudažykite kopėtėles baltai ir pastatykite norimoje vietoje.

 

Ir paskutinis akcentas, kuriant provanso stilių – dėmesys namų kvapams. Naudokite specialiai namams skirtus kvepalus vintažiniuose prancūziškuose buteliukuose, taip pat rinkitės kvapiąsias žvakes, čia puikiai tiks levandų, rožių, citrusinių vaisių aromatai. Na, iržinoma, nepamirškite pamerkti gyvų gėlių!

Ispaniška provincija

Ispaniško kaimo stilius puikiai tiks mėgstantiems ryškias spalvas, bet norintiems išlaikyti savo namuose jaukią, kaimišką atmosferą.Dauguma Ispanijos provincijos namų dar nuo viduramžių buvo statomi iš akmenų ar nedegtų plytų, tad vidinės sienos (kaip ir išorinės) beveik visuomet yra tinkuojamos arba balinamos. Spalvų paletė gali būti gana įvairi: nuo neutralių, foninių spalvų iki ryškesnės – žalios, mėlynos, geltonos, oranžinės ar net raudonos. Lubose būtinai eksponuojamos medinės sijos, neretai šiuose interjeruose (ir ypač eksterjeruose) atrasime įvairių dekoratyvinių kolonų.

 

Ispanų kaimo stilistikai taip pat būdingi rustikos elementai (grubiai tašytas akmuo), neapdirbtas medis, naudojama nemažai natūralios odos. Baldai mediniai, paprastų formų, tačiau ryškių spalvų, dažnai su geležies furnitūra. Ispaniškame provincijos interjere gana daug metalo elementų, pavyzdžiui, populiarus yra klasikinis metalinis stumdomasis staliukas ant ratukų, o virtuvėje turėtų stovėti metaliniai lentynų stovai su atvirai eksponuojamu turiniu: ketaus puodais, keptuvėmis, stalo įrankiais, stiklo indais. Itin populiarūs antikvariniai rašomieji stalai ir ant jų statomos dėžutės –kabinetai, vadinamosios varguenos. Interjero aksesuarų dalį taip pat papildo metalinės žvakidės, įvairios stambios keraminės vazos, į kurias merkiamos gyvos arba džiovintos gėlės.

 

Labai svarbi ispaniško interjero dalis – grindys. Joms naudojamos keraminės plytelės, tačiau jos turi būti klojamos labai kruopščiai, sukuriant ypatingą raštą, ornamentus. Tad ypatinga vieta ispaniškame country interjere tenka verandai arba prieškambariui, mat čia geriausiai atsiskleidžia grindų plytelių ornamentai ir perspektyva. Tačiau jei neturite verandos ar didelio prieškambario, ornamentais galite žaisti vonios arba virtuvės zonose. Beje, ispaniškai virtuvei taip pat būdingos ant sienų, ties virykle klijuojamos vadinamosios talavera keraminės plytelės su įvairiais folkloriniais ornamentais – arabeskomis. Tai yra maurų (marokiečių) kultūros įtaka, ji pastebima kone visuose Ispanijos provincijos regionuose.

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.