Buvusioje poliklinikoje Vilniaus centre įkurtame bute – netradiciniai sprendimai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Klasikinės architektūros name pačiame Vilniaus centre anksčiau veikė poliklinika, dabar, renovavus pastatą, kuriasi nauji gyventojai. Pasak kelis interjerus čia projektavusios dizainerės Eglės Braziulės, į vietos kontekstą ir pastato eksterjerą atsižvelgti būtina. Kartais pakanka nedidelių, bet iškalbingų detalių naujame interjere. Tokių, tarsi atiduodančių duoklę namo architektūrai, šiame bute netrūksta, tačiau visa kita – modernu ir pritaikyta šios dienos gyvenimui.

Kaip senų namų privalumą dizainerė įvardija aukštas lubas. Čia jos siekia daugiau nei tris su puse metro. Aukštos lubos, pasak Eglės Braziulės, tarsi konfliktavo su statytojų suplanuotų trijų kambarių nedidele erdve, tad šie sujungti į du didesnius.

 

Erdvė yra interjero pagrindas, įsitikinusi dizainerė, ir čia ji ieškojo netradicinių plano sprendimų. Viena buto erdvė skirta miegamajam, kitoje sutalpinta svetainė, valgomojo zona ir virtuvė. Pastarajai dizainerė kėlė daug reikalavimų – ši zona turėjo būti funkcionali, įdomi ir atrodyti prabangiai.

„Šiuolaikinės tendencijos sako, kad virtuvė yra prabangi tada, kada ji yra neapkrauta“, – sako E. Braziulė.

Miegamasis šiame bute yra gana netradicinio išplanavimo ir jis matomas iš visų buto erdvių – ir iš virtuvės, ir iš vonios.

„Tai sukurta stiklinių pertvarų pagalba. Pagal poreikį bet kada galima užsidengti užuolaidomis“, – pasakojo E. Braziulė.

 

Miegamajame įkurdintas fototapetas buvo vienas iš pirmųjų dalykų, kurie buvo parinkti šiame bute. Jis taip pat padiktavo ir spalvinę interjero gamą. Koloritas čia – ramus ir ilgaamžis, kad šie namai taptų poilsio vieta vidury šurmuliuojančio miesto. Ramios spalvos, pasak dizainerės, taip pat tampa tinkamu fonu gražiems daiktams. Ramius kakavos ir alyvuogių tonus pagardina gintaro spalvos akcentai, o detalėms parinkta juoda, anot dizainerės, nevargina ir neįpareigoja.

Pasak Eglės, šio buto šeimininkė – keliaujanti po pasaulį ir besidominti naujausiomis interjero tendencijomis, tad jai norėjosi naujų ir inovatyvių sprendimų. Jie čia yra, tačiau kartu ir įsiklausyta, ką istoriją turintis namas gali pasakyti ir duoti. Šią sintezę ir dar ramybę dizainerė įvardija kaip svarbiausias šio interjero vertybes.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže: