Bažnyčios transformacija į ryškiaspalvį loftą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad Dievo namus paversti pasaulietiškais namais yra šventvagiška. Tačiau nuodugniau patyrinėjus nuotraukas ir pasistengus suprasti interjero idėjos potekstę, šventvagiškumas dingsta. Rekonstruotos erdvės nekaltos, žaismingos ir vaikiškai žavios. Tiksliai neprisimenu kas, užrašė Kristaus žodžius: ” – Į dangaus karalystę nepakliūsite, pakol vėl netapsite vaikais”. Rekonstruotame pastate panašu, kad buvo vienos iš krikščionybės atšakų bažnyčia. Tačiau apie atgimimą, gimimą iš naujo, tapimą vaikais kalbėjo ne tik Krikščionybės pradininkas. Indijoje tikras Brachmanas buvo vadinamas dwij – dukart gimęs. Po ranka turiu Ošo knygą “Branda – atsakomybė būti savimi”, keletas eilučių: “Kai tu supranti, kad pražiopsojai gyvenimą, pirmas principas, kurį reikia susigrąžinti yra nekaltumas.. būk gimęs vėl, tapk nekaltu.. dar kartą būk paprastas, dar kartą būk vaiku.”

Panašias idėjas išsakė dizaineriai: “- Pigu, linksma ir – šventa – stilių reprezentuoja savininkų šūkis: ” – Puoselėk savo vidinį vaiką, išlik švarus, žaidžiantis, tyrinėjantis ir šiek tiek išdykęs”.

Rezultatas – atvira erdvė su su nedideliais struktūriniais pokyčiais. Palėpėje įrengtas miegamasis ir vonios kambarys, lova ir vonia vienoje atviroje palėpės erdvėje. Bendrą didžiulę vidaus erdvę atskiria ir sudalina tamsiu medžiu dekoruotas blokas, kurį kerta raudoni laiptai, vedantįs į palėpę. Tamsiai rudos spalvos blokas atlieka ir daugiau funkcijų – tai virtuvė, drabužinė ir vaikų žaidimų aikštelė. Linksma detalė – supynės namų biuro erdvėse. Buvusią altoriaus sieną puošia angelų piešiniai.

Galbūt nei architektai nei savininkai to neturėjo mintyje, o gal ir turėjo.. Tik subjektyvi interpretacija. Bažnyčios rekonstrukcija simbolizuoja dvasinę transformaciją. Iš išorės į vidų. Iš bažnyčios mieste, į šventovę, tyrą džiaugsmą ir pilnatvę namuose. Puiku jei žmogus tiesos ieško bažnyčioje, bet tiesa ir tame, jei jis,-i gali transformuoti savo namus į šventovę, save į nekaltą, besišypsantį vaiką.

 

 

 

 

 

Vonia ir miegamasis atviroje lofto erdvėje.