Atgal į XX a. – funkcionalizmo interjero ypatumai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Istoriškai konstrukcijų grožį pabrėžė funkcionalizmo stilius, išpopuliarėjęs XX a. I-IV dešimtmetyje, architūroje atsiradus naujoms techninėms galimybėms, kai buvo pradėtos naudoti plieninės ir betoninės konstrukcijos.

 

Funkcionalizmo idėja skelbė: kas tikslinga, tas ir gražu. Tai labai racionali ideologija, puikiai tinkanti ir mūsų dienų įtemptam gyvenimui. Kuriant namus vis populiarėja ir nebe taip neįprastai atrodo sprendimas palikti atviras betonines lubas, neslėpti jų po apdaila.

 

Kas išorėje – tas ir viduje

Išskirtinį patalpos dekorą galima gauti palikus plytų ar keraminių blokelių mūro sienas be apdailos. Tokiu būdu vietoj lygios ir “nuobodžios” sienos turėsite išraiškingą, fatūrišką dekorą. Jei toks sprendimas atrodo pernelyg grubus, galima sušvelninti įspūdį plytų ar blokelių sieną nudažant norima spalva, paliekant ivsus mūro iškilimus. Tamsi spalva tokiu atveju labiau maskuoja nelygumus, o šviesi gali juos paryškinti.

 

Populiarėjantys loftai

Loftuose yra labai daug elementų, kuriuos galima palikti atvirus – tai suteikia neribotų galimybių kurti įdomius ir unikalius interjerus su minimalia apdaila, išlaikant esamas konstrukcijas bei pastato statybose naudotas medžiagas. Jų tikrai nebūtina slėpti apdangstant gipso kartonu ar užtinkuojant – atvirkščiai, geriau išryškinti ir taip suteikti erdvei autentišką charakterį.

 

Apibendrinant, sėkmingas interjeras pasižymi tuo, kad gerai atspindi paties pastato charakterį – tada interjero aura tik sustiprėja. Industriniame pastate Prancūzijos kaimo stilius neatrodytų organiškai ir atvirkščiai, o mes džiaugiamės, jog visuomet randame sprendimą pritaikydami tinkamiausias interjerui duris.

Visuomet pasiruošę padėti,
E-DURYS