Asketika ir grožis – japoniškas stilius interjere

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Erdvė ir įmontuotos spintos

Pirmas dalykas, į kurį atkreipiamas dėmesys patekus į japoniško stiliaus kambarį – tai erdvė ir tuštuma. Kambarys nėra apkrautas daiktais ir baldais, atrodo labai lakoniškai. Visa erdvė struktūrizuota, aiški ir paprasta. Jeigu yra baldų – tai tik funkcionalių. Visa kita slepiasi už įmontuotų spintų fasadų, kurie dažniausiai susilieja su sienų spalva, neišsiskirdami iš bendros estetikos. Atvirose lentynose yra tik knygos ir indai. Pamirškite apie niekučius ir suvenyrus – čia jiems nėra vietos.

Japoniškame stiliuje dažnai naudojami podiumai, kurie taip pat atlieka daiktų laikymo vietos vaidmenį. Atpalaidavimo zona kuriama audinių kilimėliais, mažomis pagalvėlėmis ir, žinoma, tatais – pintais kilimėliais. Jei norima, visa tai lengva paslėpti nuo pašalinių akių. Bet net ir tada, kai kambaryje yra daiktų, jie nesujaukia harmonijos, savo tonu susiliedami su grindų danga.

Japoniški stalai, kėdės ir sofos yra maži ir labai patogūs. Kalbant apie lovą, tai nebūtinai tik ant grindų numestas čiužinys. Šiuolaikinis dizainas numato visavertę lovą, bet ji įrengiama ant podiumo arba turi mažas kojeles.

 

Spalvų harmonija

Japonų filosofija yra orientuota į vidinį žmogaus pasaulį, jo harmoniją su gamta, nepriklausomybę nuo miesto šurmulio, todėl interjero spalvos yra pastelinės, natūralios. Dažniausiai naudojamos spalvos – kreminė, rusva, smėlio, perlo, pieno, ir tamsiai ruda.

Tokiame interjere negali būti ryškių akcentų. Labiausiai kontrastinga pora yra juoda ir balta spalvos bei netradiciniai europiečiams deriniai: rožinė ir ruda, oranžinė ir violetinė, mėlyna ir žalia. Leidžiama naudoti raudoną ir žalią spalvas. Dažnai jos būna neryškios, prislopintos.

 

 

Medžiagos

Japonai labai jautrūs gamtai ir aplinkai. Jie tiki, kad būstas yra neatskiriama gamtos dalis, todėl įrengdami namus naudoja tik natūralias medžiagas. Be to, akmuo yra labiau mėgstamas nei medis. Nors tradiciškai grindys yra iš natūralaus medžio arba tvirto bambuko. Ant sienų dažnai sumontuojamos medinės plokštės.

Savo namuose japonai nemėgsta gremėzdiškų sienų ir pertvarų – jas pakeičia plonomis ir elegantiškomis širmomis, pagamintomis iš bambuko arba ryžių popieriaus.

Kalbant apie langų dekorą, užuolaidos dažniausiai būna pagamintos iš lino ir šilko, be ornamentų ir nereikalingų papuošimų. Dažnai jos susilieja su sienomis, neišsiskirdamos iš bendro paveikslo.

 

Aksesuarai ir dekoras

Ypatingą vietą japoniškame stiliuje užima augalai. Jame nepriimtini vešlūs medžiai ar didžiuliai fikusai – tik lakoniški ir išraiškingi augalai, pavyzdžiui, bonsai. Kartais galima pamatyti ir gėlių kompoziciją – ikebaną.

Grindis galima papuošti kilimėliais iš bambuko, dembliais, ant sienos galima pakabinti vėduokles, kuriose pavaizduotos sakuros. Verta prisiminti, kad ant vienos sienos japonai išskiria tik vieną nišą statulėlėms arba knygoms arba pakabina vieną paveikslą.

 

Apšvietimas

Japonai neįsivaizduoja savo namų be šviestuvų ir lempų, papuoštų gaubtais iš šilko ir ryžių popieriaus. Derinamos japoniškame stiliuje ir mums labiau įprastos žvakes. Tačiau joms naudojamos akmenines ir keramines žvakides.

Ypatingą dėmesį skiria namų kvapui – tam jie naudoja nedidelius kvapą skleidžiančius drakono pavidalo kaitintuvus. O jeigu jūsų bute atsiras vietos įrengti tyasitsu – paviljonui arbatos gėrimo ceremonijai – tai jūs tikrai užpildysite namus maloniais kvapais ir harmonijos aura.

 

Ir galiausiai – universalumas

Kaip žinome, Japonija yra tankiai apgyvendinta šalis, kuri kenčia nuo teritorijos trūkumo. Todėl japonai išmoko vertinti kiekvieną savo būsto centimetrą. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad japoniško stiliaus kambarys yra labai paprastas ir tuščias, jis yra funkcionalus. Net mažiausiame 30 „kvadratų“ bute galima įrengti visavertes miego, svetainės, darbo vietos zonas arba protingai išspręsti šį klausimą. Tai padaryti japonams padeda širmos, tatai ir čiužiniai, kuriuos lengva paslėpti į įmontuotų spintų nišas. Toks dizaino variantas tiks ir miesto butui, ir užmiesčio sodybai.

Japoniškas stilius – vienas ir labiausiai harmoningų, paprastų ir funkcionalių stilių. Jis sukuria ypatingą komforto ir jaukumo nuotaiką.