Antikvariatas, įrėmintas modernumo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Interjerą gerokai pakoregavo ir šeimininkų pomėgis kolekcionuoti antikvarinius baldus. Pavyzdžiui, bufetas svečių kambaryje turėjo iš anksto numatytą garbingą vietą. Vėliau atsiradę seni laikrodžiai, paveikslai taip pat užėmė savo pozicijas. A. Valkūnaitės teigimu, kuriant interjerą buvo ieškoma kompromiso.

 

„Sena derinta su nauja. Šiuolaikiniai dalykai dirbtinai nesendinti, tad atrodo moderniai. Jie buvo derinami su antikvariniais, kad vieni kitų neužgožtų, papildytų. Kiekvienas daiktas atspindi konkretų laiką. Modernus interjeras su antikvariniu prieskoniu – galbūt taip būtų galima apibūdinti“, – pasakoja architektė.

 

Interjero autorės įsitikinimu, funkcionalumas ir estetika visada keliauja greta vienas kito. „Namų erdvė nėra muziejus, kuriame lankytojas per kelias valandas turėtų gauti emocinį krūvį. Tai – erdvė, kurioje nuolat gyvena žmonės ir turi jaustis joje patogiai. Todėl aš savo, kaip kūrėjos, ambicijų projektuodama interjerus stengiuosi nesureikšminti. Man svarbiausias – gyventojas. Kokie jo pomėgiai, gyvenimo filosofija ir panašūs dalykai. Namai ir daiktai turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai“, – tvirtina A. Valkūnaitė.

 

Svarbu paminėti, kad šio būsto erdvė buvo gana paranki kūrybai, nes tiek apie erdves, tiek apie interjerą pradėta galvoti pačioje ankstyviausioje stadijoje. Vis dėlto Aurelija įsitikinusi, kad kuo mažiau paranki erdvė, tuo didesni iššūkiai ir įdomesni galvosūkiai laukia architekto. Pasak jos, paprastai sunkiau būna ne suprojektuoti pačią erdvę, bet išsiaiškinti užsakovo lūkesčius, padėti apsispręsti, kokioje erdvėje jis norėtų gyventi. Juk būdų įgyvendinti pageidavimus gali būti begalės.

 

 

 

Valgomasis, svetainė ir holas sujungti į vieną erdvę, todėl parinktos derančios spalvos, vis dėlto kartu siekta kiekvienai erdvei suteikti savitą charakterį. Medžiagas stengtasi rinkis natūralias: akmens masės grindų danga, natūralaus kietmedžio parketas, o durys derintos prie grindų.

 

 

 

Apšvietimas suskirstytas pagal funkcines zonas: virtuvės darbo zona ir zona virš valgomojo stalo. Svetainėje sukauptas pagrindinis apšvietimas, nišose sumontuoti dekoratyviniai halogenai, o palei paveikslų sieną – liuminescencinis foninis apšvietimas. Miegamajame naudoti vien bra šviestuvai ir toršerai, nes čia tiesioginis stiprus apšvietimas nebūtinas, dukros kambaryje – ant trosų pakabinti halogenai.

Objektas – privatus gyvenamasis namas
Plotas – 250 kv. m
Vieta – Vilniaus Visorių mikrorajonas
Projekto autorė – Aurelija Valkūnaitė
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.