Akmuo, ąžuolas, pelė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Objektas – butas
Vieta – gyvenamasis kvartalas Perkūnkiemis Vilniuje
Plotas – 63 kv. m
Projekto autoriai – architektės Irma Pivoriūnienė ir Birutė Čeponienė

 

Nesunku pastebėti, kad šis butas – pakankamai ankštas, todėl, pasak vienos jo interjero autorių I. Pivoriūnienės, didžiausiu iššūkiu tapo tai, kaip racionaliai ir kompaktiškai planuoti erdves. Nepaisant to, kartais būna daug įdomiau, kai esi įspraustas į rėmus ir turi suktis iš padėties. Būtent dėl šios priežasties dažnai kyla daugybė įdomių minčių ir nestandartinių sprendimų.

Bene daugiausia laiko buvo sugaišta planuojant vonią – kilo dilema, kaip įrengti pilnavertį vonios kambarį, kad nenukentėtų svetainė. Rezultatas – nestandartinio išplanavimo vonios kambarys, lyg užmaskuotas kišenėje už sienos su knygų lentynomis. Be to, į jį patogu patekti iš miegamojo, – pasakojo architektė.

Projektuojant butą visas detales teko derinti su jo šeimininke – tuomet mergina jame ruošėsi gyventi viena, nes dar nebuvo sukūrusi šeimos, dabar jame bent kurį laiką teks įsitekti keturiese.

I. Pivoriūnienės teigimu, šio buto interjerą sunku būtų priskirti kokiam nors architektūros stiliui, nes panašios užduoties niekas nekėlė, todėl jį paprasčiausia būtų pavadinti moderniu butu.

Viena labiausiai į akis krintančių interjero detalių – masyvios medinės lentynos, tarsi apsivijusios vonios sieną. Tačiau architektės teigimu, sudėlioti dar ne visi akcentai – detalių, be abejo, daugės bėgant laikui. Tarkim, minėtųjų lentynų, kurių šiuo metu yra dvi, ateityje, jei prireiks, galima bus įkomponuoti ir daugiau. Tačiau jau ir šiandien būsto šeimininkai negali skųstis jaukumo stoka. Pavyzdžiui, tik įžengus į akis krinta natūraliais vyšnių kauliukais užpildyta vaikiška pelės formos šildyklė, kuri, nors ir pasirinkta ne pačių būsto savininkų, itin taikliai atspindi jų puoselėjamas vertybes.

Pasak I. Pivoriūnienės, užsakovams pageidaujant interjere buvo stengiamasi naudoti natūralias medžiagas. Todėl grindims pasirinktos ąžuolo parketlentės, lentynoms – beicuotas ąžuolo masyvas, durims ir virtuvės baldams – natūrali ąžuolo fanera, voniai – akmens masės plytelės, dušui – akmens mozaikos dekoras. Bute dominuoja natūralūs tamsūs atspalviai, bet jo langai žvelgia į pietryčius ir yra pakankamai dideli, todėl užsakovai nesibaimino tokio sprendimo.

Reiktų pasakyti, kad šiame būste ir šviesos šaltiniai nėra dekoratyvūs – jų yra tik tiek, kiek reikia, be to, jie atlieka konkrečią funkciją. Architektė vengė pakabinamųjų sietynų, nes buto lubos yra ganėtinai žemos. Svetainėje prie sofos ir miegamajame prie lovos įkomponuoti pastatomieji staliniai šviestuvai, palei spintas ir virtuvėje – mažesni halogeniniai šviestuvai, o praėjimai prie lentynų akcentuoti įleidžiamaisiais profiliais be rėmų.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.