8 žingsneliai švarios vonios link

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Galvokite apie funkcionalumą

Vonios kambarys, kaip ir virtuvė, yra viena iš svarbiausių erdvių namuose. Jei ši erdvė nėra funkcionali, kyla didelių nepatogumų. Apsvarstykite visas vonios kambario funkcijas – tai vieta, kurioje pradedate dieną, ir pailsite bei atsipalaiduojate ją užbaigdami – rinkdamiesi praustuvę, vonią, dušo kabiną, unitazą ir kitus daiktus. Pagalvokite, kokias kitas funkcijas galima įdiegti vonios kambaryje tinkamai jį išplanavus; galbūt jūs norėtumėte turėti dušą, kuriame galima atsisėsti, įrengti garų kambarį ar spintą rankšluosčiams.

Sudarykite vonios kambario planą

Gerai suplanuokite vandentiekio ir kanalizacijos sistemą, nes nuo to priklausys, kur stovės dušo kabina ir vonia. Galvokite apie patogumą ir pasitarkite su specialistais. Įsivaizduokite save naudojantis būsimu vonios kambariu; apgalvokite kokiu atstumu reikėtų pritvirtinti muilinę? Kur ketinate susidėti daiktus? Kaip taisyklė, dažniausiai naudojamus daiktus reikėtų sudėti gerai pasiekiamoje vietoje.
Netgi mažame vonios kambaryje galima įdiegti papildomos įrangos, jei jį tinkamai suplanuosite.

Pasirinkite spalvas ir motyvus

Kaip norite jaustis būdami savo vonios kambaryje? Tai formalaus stiliaus erdvė (juoda – balta) ar kasdieniško (neutralios spalvos)? Motyvai dažniausiai būna susiję su vandeniu. Dažniausi motyvai yra jūros kriauklės, valtys, prieplaukos, mėlyna bei smėlio spalvos. Tačiau galima nukrypti nuo vandens temos. Pavyzdžiui, rinktis motyvus, susijusius su jūsų gyvenama vietove (miestu arba kaimu?), architektūriniu stiliumi (klasikinis 18 amžiaus angliškas stilius?), arba jums artima kultūra (bohemiškas ar rytietiškas stilius?).

Vonios kambarys neturėtų būti perkrautas įvairiais motyvais. Dangaus mėlynumo spalva ir įrėminta nuotrauka sukuria subtilią „plaukiojimo bangose“ temą.

Apgalvokite kokie bus paviršiai

Rinkdamiesi apdailos medžiagas, tokias, kaip plytelės ar marmuras, pasidomėkite joms būdingomis savybėmis, ir trūkumais. Pasidomėkite medžiagų patvarumu (marmuro gyslelės neretai gali būti jų trapumo ženklas). Pagalvokite ar norėtumėte šlifuotų marmuro grindų ar natūralaus marmuro? Šlifuotos grindys gali būti slidžios, natūralios grindys gali būti nelygaus paviršiaus ir ne tokios slidžios, tačiau gali būti linkę kaupti nešvarumus.

 

Atidžiai rinkitės vonios įrangą

Santechninė įranga dažnai vadinama vonios kambario papuošalais, kadangi ji yra blizgi ir puošia bet kokią erdvę, taip, kaip papuošalai puošia drabužius. Šiandienos gamintojai siūlo didelę apdailos ir stilių įvairovę, nuo žalvario iki nerūdijančio plieno. Rinkdamiesi santechniką, nepamirškite vonios kambaryje vyraujančių motyvų ir atkreipkite dėmesį į įrangos priežiūrą. Prabangūs paauksuoti įrengimai tikriausiai netiks paplūdimio motyvais dekoruotame vonios kambaryje, be to jie gali reikalauti ypatingos priežiūros.

 

Būkite atsargūs planuodami apšvietimą

Apšvietimas yra labai svarbus kuriant vonios kambario nuotaiką, ir turi būti derinamas prie veidrodžių. Apgalvokite praustuvės ir dušo zonų apšvietimą. Turėkite omenyje, kad fluorescencinis apšvietimas meta melsvą šviesą, priešingai nei gelsvos kaitinamosios lemputės. Mėlynus tapetus derindami su mėlyno atspalvio apšvietimu, veidrodyje atrodysite, kaip Frankenšteino nuotaka.

 

Derinkite lengvas ir sunkias detales

Rinkitės lengvus daiktus ir audinius, kad vizualiai sumažintumėte vonios kambariams būdingą sunkumą. Viskas, nuo rankšluosčių ir dušo užuolaidų iki langų užsklandų, gali padėti sudaryti lengvumo įspūdį.

 

Natūralūs puošybos elementai

Nepamirškite vonios kambarį papuošti augalais. Asimetriški augalai padės užpildyti tuščius kampus ant plytelių ar marmuro grindų.
Bambukas gali sušvelninti kampus rytietiško stiliaus vonios kambaryje.