6 klaidos, kurių geriau nedaryti mažame bute

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Yra kelios klaidos, kurias daro naujakuriai, įrenginėdami mažas erdves. Kokios jos ir kaip to išvengti?

 

1 KLAIDA. Dienos šviesos blokavimas

 

Natūrali dienos šviesa yra mažų ervių geriausia draugė. Pakabinkite veidrodį ant sienos prieš langą, kad šis atspindėtų šviesą ir ją paskleistų po erdvę. Dienos metu aklinai neuždenkite langų – naudokite pusiau peršviečiamas užuolaidas, žaliuzes arba diena-naktis roletus. Darykite viską, kad kuo daugiau šviesos patektų į jūsų namus.

Jeigu šviesos natūraliai mažiau (pavyzdžiui, šiaurinė pusė arba kažkas nuolat meta šešėlį), sienoms ir baldams rinkitės kuo šviesesnes spalvas.

 

 

2 KLAIDA. Atskirų zonų kūrimas

Jeigu jūsų erdvė maža, būtų klaida kiekvieną kambarį ir zoną dekoruoti, naudojant skirtingas spalvas, temas ar net stilių. Stenkitės apjungti visas erdves, naudojant tas pačias spalvas ir bendrą stilistiką. Taip pat venkite atskirų kambarių. Šiuo atveju geriau bendra virtuvės ir svetainės erdvė – taip namai atrodys didesni. Vienas didelis kambarys pasiteisins labiau nei 3 maži.

 

 

3 KLAIDA. Noras sutalpinti viską

 

Būkite realistai – jeigu turite mažą erdvę, greičiausiai į ją nepavyks sutalpinti kampinės sofos, išskleidžiamo stalo dešimčiai žmonių, salos su baro kėdėmis ir didelio kiekio virtuvinių spintelių. Ieškokite išeičių ir kompromisų. Norite televizoriaus? Kabinkite jį ant sienos, o ne statykite ant TV spintelės. Norite naktinio staliuko prie lovos, bet tuomet neatsidarys spintos durys? Išnaudokite vieną virš ar už lovos. Tam yra puikių sprendimų!

4 KLAIDA. Apkrauti paviršiai

 

Turbūt visi sutinkate, jog apkrautas stalas ar praustuvo stalviršis vonioje ne tik atrodo netvarkingai, bet ir mažina erdvę. Būkite tikri, jog visi daiktai, kuriuos turite yra TIKRAI reikalingi ir funkcionalūs.

Kam pirkti tris skirtingus prietaisus gaminimui, jeigu yra vienas, į kurį telpa visos funkcijos? Ar jums tikrai reikia skrudintuvės, jeigu ją naudojate kartą per pusę metų? Duoną paskrudinti galima ir keptuvėje ar orkaitėje. Kad erdvė neatrodytų mažesnė nei yra, nuolat palaikykite bent jau minimalią tvarką.

 

5 KLAIDA. Neišnaudota erdvė

Jeigu turite itin mažai vietos, jūs tiesiog privalote išnaudoti kiekvieną erdvę maksimaliai. Nebent jūs turite kelias lėkštes, dvejus marškinius ir vieną porą batų. Man atrodo jau visi išmoko, jog virtuvinės spintelės turėtų būti iki lubų. Kas dar? Vonioje vietoje paprasto veidrodžio pakabinkite veidrodinę spintelę; Svetainėje vietoje įmantraus krėslo ar pufo, padėkite tokį, kuris yra su daiktadėže; Miegamajame funkcionalesnis staliukas su stalčiumi ir/ar durelėmis, o ne tiesiog šoninis staliukas, kur nėra vietos pasidėti net knygai. Yra daug vietų, kur erdvė galėtų būti labiau išnaudojama, bet tuo pačiu ir neprarandama.

 

 

6 KLAIDA. Tik saugūs sprendimai

 

Jeigu pas jus maža erdvė, tai nereiškia, jog ji turi būti nuobodi ir "saugi". Kas be ko, pats paprasčiausias sprendimas būtų visas sienas nudažyti baltai, visus baldus rinktis šviesius, o grindis – tik balinto ąžuolo.