30 nuostabių idėjų kaip šventiškai papuošti savo namus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Apie šventinę puošybą papasakoti sutiko Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus floristikos mokytojos Irina Tūzova ir Nelda Šutaitė.

Šventinių dekoracijų gamyba

Anokia čia naujiena, kad vis labiau dėmesys pradedamas kreipti į išliekamąją vertę. Žmonėms nusibodo kiniškos ryškios ir blizgios prekės, norisi natūralumo. Nebūtina dekoracijų pirkti didžiuosiuose prekybos centruose – namus nesunkiai galima pasipuošti savo gamintomis dekoracijomis.

 

Šventinės atributikos gamyba suartins šeimos narius, be to, savo rankomis padaryta dekoracija kur kas bus mielesnė už masinės gamybos produktą, įsigytą prekybos centre. Jūsų dekoracijos bus vienetinės – su tuo nepasiginčysite.

 

I. Tūzovos teigimu, ypač džiugins ir šventinę nuotaiką sukurs dekoracijos iš natūralių medžiagų: eglių, pušų šakų, kadagio, šaltalankio, šermukšnio šakelių, kankorėžių, džiovintų gėlių, – tiks viskas, telieka pasitelkti fantaziją. Didelių investicijų dekoracijų gamybai nereikia. Vienintelis įrankis, kuris praverstų mėgstantiems meistrauti, – karštų klijų pistoletas.

 

 

„Juo iš paprastų priemonių, tokių kaip kankorėžiai, žolynai, šakos, galima sukurti neįtikėtinų dalykų. Daugiau tereikia motyvacijos, idėjų ir beribės fantazijos“, – sakė floristikos mokytoja.

 

Kalėdinių dekoracijų dažymui galima panaudoti paprasčiausią emulsiją luboms balinti – su ja galime dažyti kankorėžius, medžių šakas. Norint suteikti šventiškumo, ant viršaus galima užberti žėručių. I. Tūzovos teigimu, nereikia pirkti purškiamų dažų, kurie šiuo metu galbūt ne visiems prieinami.

 

Floristikos mokytojos teigimu, dažniausiai Kalėdų dekoracijas stengiamasi gaminti iš paprastesnių medžiagų ir išgauti ramesnes, ne tokias iššaukiančias dekoracijas, tuo tarpu naujametes dekoracijas galima gaminti ryškesnes – su blizgėjimu, prašmatnumu, ryškesnėmis spalvomis.

 

Artėjant didžiosioms metų šventėms daugelis mūsų neapsieina be šventinio vainiko. Jų pritaikymo variacijų yra be galo daug. Vainikai gali būti kabinami ar gulėti ant stalo ir atlikti žvakidės vaidmenį. Gaminant vainikus stengiamasi išlaikyti pušies ažūrą, minimaliai dekoruojant dirbtinėmis uogomis.

 

„Labai mėgstami yra tradiciniai pušies ar eglės šakų vainikai tiesiog dekoruoti kankorėžiais, raudonais kaspinais ar bumbuliukais.

 

Žinote, mes, floristai, nuolatos ieškome sudėtingesnių dekoracijų gaminimo būdų ir įdomesnio medžiagų pateikimo, tačiau tai nereiškia, kad to negali padaryti bet kuris mėgėjas“, – pasakojo floristikos mokytoja I. Tūzova.

 

Į madą grįžta vintažinis stilius

Floristų profesijos mokytoja Nelda Šutaitė prasitarė, kad į floristikos pasaulį pamažu atkeliauja naujos tendencijos.

 

Pastaruosius ketverius metus žmonės laikėsi prašmatnaus provansiško stiliaus, kuriame dominavo balta, violetinė spalvos, taip pat levandos ir bijūnai. Nuo šių metų pradeda grįžti sendintas, vadinamasis burgundiškas vintažinis stilius. Iki šiol floristikoje dominavusį stiklą pradeda pakeisti žalvaris, varis, keramikos indai, įvairiausi metalai – tas, kas neturi trapumo, o priešingai – pasižymi subtilumu. Be to, nebelieka ryškių, akis rėžiančių spalvų.