2016-ųjų interjero spalvų dešimtukas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Buvo pristatytos devynios tendencijos, kurios kitais metais dominuos namų apdailos ir baldų rinkoje. Tiesa, dešimtoji – pati reikšmingiausia tendencija, t. y. 2016-ųjų pagrindinė Pantone spalva – vis dar lieka paslaptyje. Kaspakeis šių metų Pantonespalvų sistemoskaralienę –marsalą (raudono vyno spalva), sužinosime gruodį, prieš pat Naujuosius metus.

1 tendencija.Natūralios spalvos

Tai spalvos ir atspalviai, atkeliavę iš natūralių gamtos šaltinių, pavyzdžiui, šilti rausvo molio ar avikailio (beige) atspalviai, žalsvos natūralios samanos, rūdys ir varis, rusvas kaulas ar intensyvesnis mėlynosios slyvos atspalvis.

2 tendencija. Dichotomija

Tai spalvų visumos padalijimas į dvi dalis, kai viename interjere deriname tarpusavyjeiš esmės dvi priešingas spalvas, pavyzdžiui, metališką sidabro atspalvį ir žalią miško tankmės koloritą, saulėtą vaiskų geltonumą ir šviesiai mėlyną kobaltą.

 

3 tendencija. Efemeriškos spalvos

Labai subtilūs,trapūs, pasteliniai atspalviai. Jie efemeriški lyg vienadieniai gėlių žiedai. Šviesiai žydra, gelsva, švelni rožinė, migdolų, orchidėjų žiedlapių ar švelniai persikiniai atspalviai – visa tai sudaro efemerišką 2016-ųjų spalvų paletę.

 

4 tendencija. Militarizmas namuose

Spalvų paletė, į kurią patenka spalvos, dažnai naudojamos herbų arba ordinų dekore, taip pat militaristinėse jos struktūrose, pavyzdžiui, karinio laivyno iraukšto rango pareigūnų uniformoms ar medaliams puošti. Tai marinistinė mėlyna, juoda, raudona ir šviesesni –degtųjųplytų, juodųjų ikrų, šampano irbrendžio atspalviai.

 

5 tendencija. Minkšta koncentracija

Koncentruojamasi į universalias, subtilias ir/ar prislopintas spalvas, kartais apibūdinamas tiesiog kaip dūmais. Tai dūminė žalsva, prislopinta turmalino (melsvo mineralo), šviesi vyšnių žiedų, kreminė ar persikinės nugos spalva.

 

6 tendencija. Bijoux

Prancūziškai bijoux – tai juvelyriniai dirbiniai. Prabangi, puošni ir gana eklektiška Bijoux spalvų paletė yra pilna dramos, intensyvumo ir atspindi praktiškai visą brangakmenių ir papuošalų spalvinę gamą. Rožiniai, violetiniai, citrusiniai atspalviai ir tokiebrangūs mineralai, kaip gintaras, auksas, ametistas, topazas ir kiti, atkeliaujantys į namų interjerus spalvų pavidalu.

 

7 tendencija. Linksmos spalvos

Toks interjeras kupinas džiaugsmingų atspalvių. Čia energingi žali ir geltoni tonai kontrastuoja su rožiniais ir oranžiniais atspalviais. Klasikinė žalia, ryškiai rožinė, vandens, mimozų, kantalupos (indiškų melionų rūšis su oranžiniu minkštimu viduje), imbiero, sezamo sėklų atspalviai sutelpa į linksmų spalvų interjero paletę.

 

8 tendencija. Laisvė ir atostogos

Kaprizingi spalvų deriniai interjere, kai spalvomis perteikiama veržli atostogų ir kelionių atmosfera bei laisvės idėja. Tai šviesūs latte kavos ir smėlio, laukinės kriaušės, braškių, apelsinų, pievų žalumos ir jūros melsvumo (capri) deriniai.

 

9 tendencija. Spalvų ir raštų mišinys

Eklektiški raštai ir atspaustos nuotraukos interjere maišomos su įdomiomis ir unikaliomis spalvomis, pavyzdžiui, piratų juoda ir mandarininė, gervuogių violetinė ir rausvai oranžinė, cukruotas imbieras ir kamelijos, senos samanos ir marsala (raudono vyno spalva).

 

10 tendencija. Povo plunksnos?

Nors oficialiai Pantone dar nepaskelbė pagrindinės 2016-ųjų spalvos, kuri pakeis marsalą, spalvų ekspertų ir interjero dizainerių manymu, tai galėtų būti „Deep Peacock Blue“ – gili povo plunksnų mėlyna.

 

 

Kas aštuonerius metus Pantone renkasi panašią spalvą, o 2008-aisiais pagrindine metų spalva buvo „Blue Iris“ – irisinė mėlyna, taigi prašmatnios povo plunksnos gali būti artimas ir taiklus spėjimas. Be to, ši spalva puikiai dera su marsala, tad madas sekantiems interjero gerbėjams keisti namų interjero iš esmės tikrai nereikės.

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.