10 interjero tabu

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

1. Perkrovimas. Net ir geriausi bei prabangiausi daiktai, suvenyrai, rankdarbiai, detalės ar spalvos neatrodys gerai, jei jų bus per daug. Kiekvienai detalei ar spalvai atsiskleisti reikia erdvės, taigi saikas turėtų būti svarbiausia namų interjero kūrimo taisykle. 

2. Šuolis į aukštį. Gerai, kai išnaudojama visa patalpos erdvė, iki pat lubų. Bet blogai, jei kur nors palubėje atsiduria daiktai, į kuriuos dažnai žiūrime– televizorius, nuotraukos, kelionių suvenyrai ir pan. Pagailėkite ir savo, ir svečių kaklo raumenų ir raskite vietos kiek žemiau, akių lygyje.

3. Per žemai pakabintos užuolaidos. Šviesos tikrai nebus per daug, jei karnizą kilstelėsite kiek aukščiau, nei lango viršus. Jei jį paslepiate medžiaginiais užuolaidų dekoro elementais – taip pat pasistenkite, kad jie būtų kiek aukščiau lango viršutinės linijos ir jokiu būdu nedengtų paties lango. Leiskite langui kvėpuoti!

4. Pretenzijos į egzotišką stilių. Marinistinis stilius pajūrio viešbutyje atrodo jaukiai ir gražiai, tačiau jei jūsų butas – keli šimtai kilometrų nuo jūros, toks stilius namuose atrodys tiesiog apgailėtinai. Kaip ir pastangos vidutinių platumų klimato juostoje stovinčiame name sukurti arabų šeicho rūmų atgarsius.

5. Per ryškus šviesos šaltinis. Geriau 4 mažesnio galingumo lemputės, kurias būtų galima jungti poromis skirtingose vietose, nei viena ryški lempa centre.

6.  Ideali dermė. Jei visut visutėlės kambario detalės bus tik 1 ar 2 spalvų – vaizdas bus dirbtinis ir tarsi netikras. Juk net ir dėvint dalykinį kostiumėlį ir palaidinę, idealiai derančius tarpusavyje, norisi kokios nors netikėtos detalės.

7. Poravimas. Nors pažodžiui sekdami feng šu specialistų rekomendacijomis žmonės įsigudrina namuose suporuoti ne tik vieną kitą suvenyrą, bet beveik visas kambario detales, interjeras nuo to tampa ne jaukesnis, o panašesnis į Nojaus laivą.

8. Skalės monotonija. Venkite vienodo gabarito ir atspalvio detalių. Drąsiau maišykite skirtingas spalvos intonacijas, plačias detales su siauromis, žemas – su aukštomis. Tai suteiks kambariui gyvybės.

9. Įstrižos linijos. Sofos, lovos, stalai ar komodos, pastatytos įstrižai, tik svajonėse atrodo originaliai. Realybėje jos sukuria įspūdį, kad… dar ne visi baldai sustatyti savo vietose. Be to, užima labai daug erdvės, yra tarsi vieningos visumos kliuvinys, taigi nei butuose, nei namuose taip eksperimentuoti neverta.

10. Interjeras ne sau. Kurti interjerą vien tam, kad nustebintumėt kaimynę, įtiktumėt mamai ar priblokštumėt šeimos draugus – viena blogiausių idėjų. Pritaikykite visus daiktus būtent sau. Todėl šviesus kilimas prieškambaryje, jei kas rytą po lauką vedžiojate savo senbernarą – ne pats geriausias variantas.