Vandens lova. Privalumai ir trūkumai
Jos pirmą kartą atsirado dar 19 amžiuje, kurias išrado Škotijos gydytojas Neil Arnott ir kurios buvo skirtos gydymo reikmėms. Vandens lovos ,taip pat kaip ir kitos lovos turi savų pranašumų ir trūkumų. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kurių yra daugiau.
Pranašumai:
Vandens lova turi šildantį efektą, kuris leis jums jaustis patogiai net ir šaltais žiemos vakarais. Šis efektas sustiprina miego efektyvumą ir padeda ryte pabusti išsimiegojusiems bei žvaliems. Vandens skleidžiama šiluma leidžia atsipalaiduoti raumenims, kurios rezultatas – pagerėjusi kraujo apykaita. Ji taip pat pagreitiną gijimą, kenčiantiems nuo sąnarių ir raumenų skausmo.
Vandens lova suteikia tobulas kūno linijas, taip panaikinant susidariusį spaudimą iš stuburo srities. Atsipalaidavę stuburo raumenys- vienas iš tobulų kūno linijų rezultatų. Ji taip pat padeda žmonėms, kurie yra paralyžiuoti arba turintiems problemų norint pakilti iš lovos.
Turint vandens lovą jūs galėsite jaustis saugūs nuo purvo ar daugumos kitų nepageidautinų organizmų ar objektų, kadangi ją galima reguliariai bei paprastai nuvalyti su valikliu skirtu vinilui ar tiesiog su bet kokio audinio skudurėliu. Žinoma, jeigu tik norite, lovos paviršių galima plauti ir kuo dažniau, taip visokeriopai apsaugant jį nuo dulkių erkučių. Jei esate alergiškas dulkių erkutėms, reiškiasi tokia lova yra skirta kaip tik jums.
Net ir po ilgo vandens lovos naudojimo, jie labai retai kada pakeičia formą ir išsikraipo jeigu yra tinkamai prižiūrimi.
Trūkumai:
Ganėtinai brangus vandens lovos šildymas. Ji naudoja iki 500-2000 kWh elektros energijos per metus. Elektros suvartojimas skiriasi nuo klimato sąlygų, lovos dydžio bei kitų lemiančių veiksmų. Taigi, galima drąsiai sakyti, kad jo energijos suvartojimas yra daug didesnis nei ,pavyzdžiui, šaldytuvo. Tačiau suvartojamos energijos kiekis gali būti sumažintas šešiasdešimt procentų naudojant čiužinio putų minkštą įklotą, tai yra, jeigu nesiruošiate šildyti vandens, kad atitiktų kūno temperatūrą. Yra dvi vandens lovų rūšys: kietais bei minkštais paviršiais.
Kadangi vandens lovos kietu paviršiumi atkeliauja įvairių dydžių, dėl to tampa sunkiau ieškoti paklodės , kurias galima būtų pritaikyti tai lovai, nes yra tik keletą pasirenkamų modelių . Kita vertus, lovos minkštu paviršiumi jau būna tradicinių dydžių, dėl to paklodės paieška nesukels didesnių problemų.
Norint perkelti vandens lovą iš vienos vietos į kitą reikalauja daug laiko ir pastangų. Pirmiausia, prieš lovos perkėlimą, jūs privalote išleisti vandenį ir išardyti rėmą. Po perkėlimo jūs ir vėl turėsite surinkti rėmo detales ir pripildyti lovą vandeniu. Visa tai reikalauja kelioliką valandų ar net keletą dienų kol naujas vanduo sušiltų iki lovai reikiamos temperatūros.
Vandens nuotėkis taip pat kelia nemenkų problemų. Tai viena iš priežasčių kodėl kai kurie nuomotojai ir namų šeimininkai apriboją baldus, kurie yra pripildomi vandeniu . Susirūpinimas dėl žalos, kurią sukelia vandens nuotėkis yra svarbiausia priežastis. Beje, vandens lovos svorio apkrovos gali neatlaikyti įprastų lentų grindys.
Atsižvelgiant pagrįstais anksčiau minėtame sąraše teiginiais, galima tvirtai teigti, kad vandens lovos leidžiamas pajusti patogumas ir lengvumas, nusveria šiuos menkus trūkumus. Taigi, nusipirkite tokią lovą dabar ir turėkite malonų miegą visą jūsų gyvenimą!
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.