Plokštės baldų gamybai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP)
Medžio drožlės klijuojamos ir suspaudžiamos į plokštę, o šios abi pusės dengiamos laminatu – popieriumi, įmirkytu melamino derva. Laminuotas paviršius tampa atsparus drėgmei ir aukštesnei temperatūrai. Galimi įvairūs plokščių storiai ir suspaudimo laipsniai. Baldų gamybai geriausia naudoti storesnes, labiau suspaustas plokštes – jose geriau laikosi medvaržčiai, todėl neišlūžinėja durelės, baldas nekeičia formų.

Plokštės išvaizda priklauso tik nuo laminato spalvos – nuo juodos iki baltos, nuo riešuto iki ąžuolo. Plokščių spalvų paletės kiekvieno gamintojo šiek tiek skiriasi, tad įvairovė yra labai didelė.

Struktūrinės preso plokštės, leidžiančios įspausti įvairias medžio poras, reljefus suteikia laminuotai medienos plokštei tikrovišką, beveik nesiskiriantį nuo natūralaus piešinį: lygus, matinis, medžio tekstūros ar apelsino žievelės imitacijos.

Medžio dulkių plokštė (MDF)
MDF plokštės gaminamos tuo pačiu principu kaip ir LMDP, tačiau vietoj medžio drožlių čia spaudžiamos smulkesnės dalelės, paskui paviršius gruntuojamas ir dažomas bet kuria spalva. Dažniausiai šias plokštes renkasi išrankesni klientai, neradę tinkamos spalvos LMDP paletėje. Šio tipo plokštes galima frezuoti ir pakeisti fasado reljefą.

Šios plokštės mažiau atsparios mechaniniam poveikiui – dažus lengviau įrėžti ar kitaip pažeisti. Įrėžus tampa matoma grunto spalva, kuri dažniausiai skiriasi nuo dažų spalvos. Todėl tokioms detalėms, kur reikia didesnio atsparumo dažniausiai naudojamos Kietosios medžio dulkių plokštės (HDF). Jų struktūra ir gamybos technologija analogiška MDF plokštėms, tik jos yra žymiai kietesnės, ir atsparesnės drėgmei.

Medžio lukšto baldai
Tarpinis variantas, kuris vizualiai beveik nesiskiria nuo medienos – ant medžio drožlių plokštės vietoje laminato, klijuojamas plonas medienos sluoksnis. Svarbiausias drožtinio lukšto ypatumas – tekstūra, kurios dekoratyvumą lemia ne tik medienos rūšis (anatominė sandara), bet ir pjovimo (drožimo) kryptis. Toks baldas atrodo natūraliai, tačiau išlaiko plokštės privalumus, yra pigesnis už medžio korpuso baldus, bet ženkliai brangesnis už LMDP ar dažytus MDF,HDF baldus.

Mediniai baldai
Mediniai baldai – brangiausia alternatyva. Ne tik atrodo, bet ir yra visiškai natūralūs. Šie baldai puikiai dera prie senovinio ir kaimiško stiliaus interjero, yra masyvesni, šilti prisiliesti. Labai svarbi medienos savybė yra kaupti ir lengvai atiduoti vandenį. Todėl gamybos metu mediena džiovinama, o išdžiovinta laikoma tik sausose vietose. Neigiama medienos savybė yra jos pleišėjimas ir rietimasis.

 

Džiūvant medienai, drėgmė pirmiausia išgaruoja iš jos paviršiaus, iš išorinių sluoksnių ir tik vėliau iš gilesnių vidinių, sluoksnių. Išoriniai medienos sluoksniai pradeda trauktis, kai vidiniai, dėl didesnio drėgnio, priešinasi traukimuisi. Todėl baldų gamyboje būtina naudoti tik gerai išdžiovintą, sausai sandėliuotą medieną.