Namų interjeras

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Masinės gamybos produktai – interjero chaosui
Šiandien dominuojanti masinė kultūra, industrinė gamyba baigia išstumti tikrus ir jaukius namus. Plastikas, laminuota medžio drožlių plokštė (MDF), sintetinė grindų danga, plastmasinės apdailos medžiagos – kokius namus iš to sukuriame? Atgrąsiai nederančius, primityviai slegiančius, atsibodusius ir nemielus.

Paprastai standartinį „kataloginį stilių“ kuriantys Vakarų Europos dizaineriai itin retai naudoja natūralias, chemiškai bei technologiškai neapdirbtas medžiagas. Tačiau meniškai vertingiems ir prabangiems vienetiniams projektams jie nedvejodami renkasi tik natūralias, gamtos gyvybingumu ir unikalumu spinduliuojančias medžiagas – medį, akmenį, molį, stiklą.

Natūralus medis populiarėja ir Lietuvoje
Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje, kai originaliems ir vertingiems vienetiniams projektams naudojamos tik natūralios medžiagos – molis, linas, stiklas, medis.

Vis daugiau žmonių įvertina natūralios medienos savybes bei estetinius pranašumus. Vis dažniau dekorui ar interjero detalėms pasitelkiamas ne tik medis, stiklas, molis, linas, bet ir keramika, temperos, tušas. Taip pat Prancūzijoje itin populiari dirbtinio paviršių sendinimo idėja, kompozicinis stalviršių puošybos sprendimas – stiklo „inkrustacija“.

Rinktis tai, kas patinka ir originalu
Baldai, suvenyrai ir kitokie daiktai būste – ne tik interjero detalės. Tai daiktai, formuojantys žmogaus santykį su gyvenamąja aplinka, buitimi. Aktualūs tampa laisvės ir pasirinkimo klausimai: ar aš jaučiuosi laisvas savo namuose, ar aš galiu rinktis tai, kas man patogu, funkcionalu, artima?

Masinė gamyba iš esmės neleidžia rinktis. Daugelyje baldų parduotuvių rasime standartizuotus, kataloginius, nors gana patrauklius, baldų ir interjero dizaino sprendimus. Tačiau, ką daryti žmogui, ieškančiam originalaus baldo ar interjero detalės ir norinčio autentiško, individualaus santykio su aplinka, jį supančia namų erdve?

Originalių interjero detalių galima rasti ir Lietuvoje
Supratę žiojėjančią spragą, Lietuvos gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ne tik kokybei ir gamybos technologijoms, bet taip pat dizaino idėjų bei konstrukcinių sprendimų paieškai. Tačiau stambaus baldų gamintojo produkcija negali pakeisti autentiško rankų darbo. Kuriant jaukius ir artimus namus, neužtenka tik akcento, reikia atsižvelgti į visumą. Namų akcentas atliks savo funkciją tik tada, kai derės visumos, visos namų erdvės kontekste. Derinių galimybės neišsemiamos, reikalaujančios rinktis.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO