Minkštieji baldai, valgomojo stalai ir kėdės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Todėl pirmiausia stenkitės sužinoti, kas yra Jums patikusio baldo gamintojas, kur yra pagaminti baldai ir kokia yra baldų sandara.

 

Minkštoji dalis. Būtinai sužinokite, iš ko yra daroma sėdimoji dalis, kadangi tai yra labiausiai dėvima vieta. Jei ten yra porolonas, tai po juo būtinai turėtų būti plokščios spyruoklės arba pinti guminiai diržai. Pats porolonas sėdynei turėtų būti ne mažesnio kaip 25 kg/m3 tankio.

 

 

Apmušalai. Apmušalas yra pati brangiausia medžiaga bet kurio serijinio minkšto baldo savikainoje, todėl priklausomai nuo apmušalų kokybės ir kainos gana ženkliai gali skirtis ir baldų kaina. Išsinagrinėkite techninius audinio parametrus bei audinio sudėtį (kuo natūralesnis audinys, tuo jis brangesnis ir sunkiau prižiūrimas).

 

 

 

 

 

 

 

Valgomojo stalai ir kėdės

 

Dydis. Valgomojo stalas turėtų būti proporcingai parinktas atitinkamai pagal kambarį: mažas valgomojo kambarys atrodo geriausiai su mažu stalu (apvalus arba mažas kvadratas būtų teisingas pasirinkimas), didesnio dydžio valgomasis reikalauja didelio stalo (pvz. stačiakampio formos stalas geriau užpildo erdvesnius kambarius). Kad užtektų vietos sėdėjimui ir judėjimui (atitraukti kėdes) aplink stalą būtinai palikite bent jau 100 cm. tarp kiekvieno stalo krašto ir artimiausios sienos ar kurio nors kito baldo. 

 

 

Stilius. Jei aplinka yra tradicinė, tada tradicinis stalas atrodys geriausiai; jei interjeras modernus, tuomet rinkitės modernų stalą. Jei jūs perkate medinį stalą, rinkitės tokį medį, kuris galbūt figūruoja Jūsų namų interjere. Taip stalas susišauks su bendra namų aplinka. Jei vis dėlto renkatės dažytą (lakuotą) stalą, tuomet derinkite jį prie sienų spalvos ar kitų kambario detalių.

 

 

Medžiagiškumas. Stikliniai stalai atrodo labai patraukliai; mediniai – ilgaamžiški. Mediniai stalviršiai yra jautresni pažeidimams negu stikliniai. Medis yra labiau linkęs įgerti išsiliejusį skystį, kurio staiga neišvalius gali atsirasti dėmės. Stikliniai stalviršiai  yra mažiau linkę teptis ar įgerti išsiliejusį skystį, tačiau ant jų labiau matosi pirštų antspaudai, todėl jie reikalauja šiek tiek kruopštesnio valymo bei priežiūros.

 

 

 

Dizainas. Jeigu stalas turi lenktą koją, ieškokite kėdžių, kurios būtų panašios savo kojomis arba atrama į stalą. Jei stalas yra kvadrato arba stačiakampio formos, derinkite kėdes, kurių sėdimoji dalis būtų panašios formos. Prie tokių stalų galima rinkti įvairaus tipo kėdes: visiškai medines, aptrauktas oda arba audiniu, su porankiais arba be jų. Kai stalas yra stambių formų (plačių kojų, storo stalviršio), jam palengvinti galite rinktis elegantiškai atrodančias, lengvas kėdes (plonom kojelėm, aptrauktas oda arba su aukštesne atrama ir pan.).

 

Minkštus baldus ar valgomojo stalus ir kėdes galima įsigyti Namo inžinerijos ir interjero centre NIC Kaune, salone ACCANTO.