Kaip rinktis ir statyti baldus?
Statydami senovinius baldus šalia šiuolaikinių, pasistenkite, kad jie tarp savęs derintųsi. Stilių galima maišyti. Pavyzdžiui, barokinė skrynia tiks šalia tiesių linijų kanapos, tačiau reikia atsižvelgti į baldų ir kambario, kuriame jie stovės, harmoniją.
Erdvė ir vieta – tai ne tas pats dalykas. Mažas butas atrodys daug erdvesnis, jei bus apstatytas tinkamo dydžio baldais. Jeigu jie stovės šalia vienas kito, palei sienas – nedidelis kambarys nesumažės. Laisvame plote galima išdėstyti kilnojamus baldus: stalus, nedidelius fotelius.
Nepiktnaudžiaukite veidrodžiais, nors jie, atspindėdami laisvą erdvę, ją tartum padidina.
Kad žinotumėte, kiek vietos užims turimi arba planuojami pirkti baldai, išsikirpkite juos pagal mastelį iš popieriaus ir išdėliokite plane numatytose vietose. Pasižiūrėkite, kokį grindų plotą jie užima, ar lieka laisvi priėjimai, ar bus galima laisvai varstyti spintelių duris, ar įmanoma apeiti aplink stalą. Kiekvienas baldas turi tris matmenis: ilgį, aukštį, plotį. Statant baldus, į tai reikia atsižvelgti.
Nestatykite greta vienodo dydžio, bet skirtingo stiliaus baldų. Kėdėms vieta – ne palei sieną, bet aplink stalą.
Apšvietimas
Apšvietimą reikia derinti su kambario dekoru, žiūrint, kad jis pastarąjį paryškintų, papildytų. Įrengiant apšvietimą, svarbiausia atsiminti:
Šviestuvai savo spindesiu neturi akinti, tad geriau juos užmaskuoti ;
Kambarys turi būti apšviestas saikingai, bet ne per silpnai ;
Labai ryškūs šviesos ir šešėlių kontrastai vargina akis, todėl apšvietimas turi būti švelnus. Stipriau apšviesti reikia tik darbo vietą, valgomąjį stalą, skaitymo kampelį ir t. t. ;
Šviesos šaltiniai yra elektros lemputės ir dienos šviesos lempos.
Koridoriui apšviesti prie lubų tvirtinamas plafonas, atskirai galima apšviesti telefoną, veidrodį, rūbų kabyklą.
Svetainėje būna jaukiau, kai šviesa sklinda nuo užuolaidų, baldų, sieninės lempos ir t. t. jei valgomasis stalas yra kambario viduryje, virš jo pakabinamas sietynas, jei ne – šalia pastatomas toršeras, jeigu jis stovi prie sienos, pritvirtinama sieninė lempa. Šviestuvas įtaisomas 80 cm virš stalo.
Poilsio kampelyje šviesa (stalinė lempa, toršeras) reikalinga skaitant, šnekučiuojantis.
Miegamojo kambario apšvietimas turi būti švelnus, raminantis. Dienos šviesos lempa paslepiama už užuolaidų. Atskirai apšviečiamas tualetinis staliukas su veidrodžiu, lovos galvūgalis, drabužių spinta.
Virtuvėje šviestuvas įtaisomas centre. Kai kurias vietas galima apšviesti papildomai. Šviestuvas nekabinamas toje vietoje, kur verdama, nes kyla garai.
Vonios kambarys apšviečiamas prie lubų pritaisytu plafonu, iš abiejų pusių apšviečiamas virš kriauklės pakabintas veidrodis.
Grindys
Jūs be abejo, norėtumėte, kad buto grindys būtų lengvai valomos. Pagal savo biudžetą ir kambario paskirtį, galite pasirinkti dažytas ar nedažytas medines, parketą, linoleumą, reliną ir pan.
Koridiriaus arba prieangio grindys, net jeigu ant jų paklotas geras šiaudinis demblis, daugiausia nukenčia.
Svetainės grindys taip pat gerokai apsitrina. Jeigu ji sujungta su koridoriumi, abiem patalpom parinkite tą pačią medžiagą – vienodos grindys sudarys erdvės įspūdį. Ištaigingą kilimą tinka tiesti poilsio kampelyje. Kilimas atskiria valgymo zoną ir prislopina stumdomų kėdžių triukšmą. Populiariausias yra parketas ir linoleumas. Vieną zoną nuo kitos galima atskirti kilimais.
Vonios kambaryje, tualete labiausiai tinka keraminės plytelės, o virtuvėje, koridoriuje – relinas ir linoleumas.
Sienos
Sienų ir grindų dangą rinkitės, atsižvelgdami į patalpos paskirtį : voniai ir virtuvei – plaunamą, kambariams – elegantišką, puošnią.
Vonios kambario sienos turi būti plaunamos, atsparios drėgmei ir šilumai, geriausia išklotos plytelėmis arba dažytos emaliniais dažais.
Kambarių sienas galima klijuoti tapetais, dažyti klijiniais dažais, apkalti lentelėmis, išmušti audeklu. Vaikų kambario sienų apmušalus parinkite kuo patvaresnius, lengvai valomus.
Lubos
Medis, audeklas lubas daro žemesnes, paslepia reljefinius ornamentus, kanalizacijos vamzdžius, keičia kambario apimtį, nustato atskirų zonų ribas. Raštuoti apmušalai kambarį pagyvina, o tamsūs tonai – pažemina.
Virtuvėje ir vonios kambaryje dažnai būna garų. Šių patalpų lubas geriausiai dažyti emaliniais dažais. Lubos nebūtinai turi būti baltos. Pavyzdžiui, žydros vonios kambario lubos atsispindės vandenyje ir teiks jam malonų atspalvį.