Kaip išsirinkti valgomojo stalą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Valgomojo stalas – labai svarbus buto interjere. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis valgomojo stalą? Kiekvienam prieš perkant kyla daugybė klausimų dėl spalvos, dydžio, formos, stiliaus… Ir tai natūralu, nes tik tada, kai atsakysite į visus šiuos klausimus, kai išgryninsite savo poreikius, išsirinkti stalą ir kitus baldus bus paprasta ir smagu. UAB „Veritas ana“ dizainerė Laima Kirkutienė teigia, kad yra trys pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis stalą – dydis, stilius, medžiagiškumas.

Dydis. Sprendžiant dėl stalo dydžio atkreipkite dėmesį į kambario dydį ir kiek norėsite sutalpinti žmonių. Valgomojo stalas turėtų būti proporcingai parinktas atitinkamai pagal kambarį: mažas valgomojo kambarys atrodo geriausiai su mažu stalu (apvalus arba mažas kvadratas būtų teisingas pasirinkimas), didesnio dydžio valgomasis reikalauja didelio stalo (tarkim,. stačiakampio formos stalas geriau užpildo erdvesnius kambarius). Aplink stalą būtinai palikite erdvės, kad galima būtų komfortiškai sėdėti ir judėti. Idealiausias stalo plotis 90 – 100 cm, nes puikiai telpa maistas ir yra patogu bendrauti.

Stalą rinkitės ne tik pagal kambario plotą, bet ir pagal įpročius, gyvenimo būdą, požiūrį į maistą, šeimos dydį. Kiek jūsų name gyvena žmonių? Ar visi kartu vakarieniaujate? Ar rengiate iškilmingas vakarienes? Galbūt paaiškės, kad jums apskritai nereikia didelio valgomojo stalo. Tradiciškai, kiekvienai sėdimajai vietai skiriama po maždaug 55 – 60 cm. pločio

Stilius. Pasirenkamo stalo stilių diktuoja jūsų interjero stilius ir elementai. Jei aplinka yra klasikinė – tada geriausiai tiks klasikinis stalas. Jei interjeras modernus, tuomet rinkitės modernų stalą. Stalas turi derėti prie jūsų pasirinktų interjero apdailos medžiagų, spalvų, stiliaus – teigia UAB Veritas ana dizainerė. Be abejonės, galima išgauti įdomių sprendimų ir derinant skirtingų stilių elementus, spalvų kontrastus, bet čia jau neišsiversime be interjero dizaino specialistų pagalbos.

Medžiagiškumas: Kitas dalykas apie kurį reikėtų pagalvoti prieš perkant stalą būtų tai, iš ko jis padarytas, koks bus jo medžiagiškumas. Kalbėdami apie medžiagas, turime atkreipti dėmesį tiek į jų estetinę išvaizdą, tiek į funkcines savybes.

Medis visuomet suteiks tradicinę išvaizdą valgomajam stalui. „Žaizdami“ medžio spalva, natūraliais medžio raštais, baldo formomis galime išgauti labai netikėtų sprendimų. Tačiau Atminkite, kad mediniai stalviršiai yra jautrūs pažeidimams. Medis yra labiau linkęs įgerti išsiliejusį skystį, kurio staiga neišvalius gali atsirasti dėmės.

Stikliniai stalviršiai yra atsparesni įbrėžimams, mažiau linkę teptis ar įgerti išsiliejusį skystį, tačiau ant jų labiau matosi pirštų antspaudai, todėl jie reikalauja šiek tiek kruopštesnio valymo bei priežiūros.

Įvairių medžiagų derinimas –viena naujausių tendencijų šiuolaikiniame interjere ir baldų dizaine. Medis – stiklas, stiklas – metalas, akmuo – medis ir kiti deriniai atrodo netikėtai ii originaliai. UAB Veritas ana dizaineriai valgomojo baldams siūlo naudoti akmens ir medžio, akmens ir stiklo, akmens ir metalo derinius. 

 

Akmenini stalviršį derinant su medinėmis kojomis sukuriamas ypač įdomus ir praktiškas gaminys. Akmeninis stalviršis pasižymi ypatingu atsparumu įbrėžimams, karščiui, yra lengvai valomas. Toks valgomojo stalas atrodo labai solidžiai, puikiai dera tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. O jei valgomojo stalo stalviršį parinksite pagal virtuvės stalviršį ar priderinsite prie kitų akmens elementų, esančių namuose – sukursite vientisą ir stilingą interjerą.

 

Moderniam interjerui siūlome akmens ir stiklo derinį, kuris atrodo ypač elegantiškai ir netikėtai. Granito stalviršis, pritvirtintas ant skaidraus stiklo konstrukcijos – prabangus baldas, vertas išskirtinio dėmesio. UAB Veritas ana meistrai, bendradarbiaudami su švedų dizaineriais, tokį valgomojo stalą pristatė tarptautinėje parodoje Stokholme ir sulaukė didžiulio susidomėjimo.

 

Akmuo derinamas ir su metalu – akmeninį stalviršį uždėjus ant metalinių kojų turėsime gražų ir funkcionalų baldą tiek interjerui, tiek lauko pavėsinei. Beje, tam galima panaudoti ir senų lauko baldų kojas, kaip matome nuotraukoje.

 

 

Prabangiai ir įdomiai atrodo valgomojo stalas, pagamintas tik iš akmens.

 

Beje, akmeniniu galime atnaujinti ir jau pabodusį seną medinį stalą – tereikia ant jo uždėti marmuro ar granito stalviršį.

 

Taigi, derinant akmenį su kitomis baldų gamyboje naudojamomis medžiagomis galima sukurti originalius, ilgaamžius ir praktiškus valgomojo ir svetainės stalus. UAB Veritas ana meistrai ir dizaineriai visuomet pasiruošę jums padėti įgyvendinti įvairiausius sprendimus.

 

Admodum.lt darbo stalai