Kaip išsirinkti tinkamą vaikišką spintą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vaiko kambarys – vaiko šventovė. Tai jo asmeninė erdvė, kurioje jis gali laisvai žaisti, patogiai ilsėtis, efektyviai mokytis.

Tačiau, siekiant, kad tokia erdvė būtų tikrai patogi ir praktiška, būtina pasirūpinti ir patogiais bei praktiškais baldais. Žinoma, lova yra svarbiausias vaiko kambario baldas, tačiau, ne ką svarbesnį vaidmenį atlieka ir vaikų kambario spintos.

Vaikiškos spintos talpina visus svarbiausius ir reikalingiausius vaiko daiktus, drabužius. Dažnai vaikiškos spintos yra derinamos prie vaiko lovos bei kitų baldų, kambaryje.  Vis dėlto, būtina pabrėžti, kad spintų galima rasti įvairiausių, o pasirinkti tinkamą vaikišką spintą gali būti ne taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, renkantis spintą vaiko kambariui labai naudinga ir svarbu atsižvelgti į kelis dalykus. Juos ir apžvelgsime šiame straipsnyje. 

Vaikiškos spintos tipas 

Vaikiška, vaikų kambario spinta yra vienas iš svarbiausių vaikų kambario baldų. Joje patogiai ir tinkamai laikomi vaiko daiktai, drabužiai. Tačiau, būtina pabrėžti, kad vaikų kambario spintų gali būti įvairiausių. Vienos turi dvi, o kitos – tris duris. Taip pat, vienos yra papildytos tik lentynomis, o kitos turi ir papildomą vietą rūbų kabinimui. Tinkamos vaikų kambario spintos pasirinkimas visiškai priklauso nuo turimų poreikių bei norų.

Iš esmės, tam daug įtakos turi ir vaiko amžius, ūgis, kambario dydis. Jei kambaryje gyvena ne vienas vaikas, greičiausiai, teks rinktis didesnę ir daugiau lentynų turinčią spintą ir atvirkščiai. Geriausia rinktis tokią spintą, kuria vaikas galėtų lengvai ir patogiai naudotis savarankiškai, pats.

Lengvai varstomos durys, patogiai traukiami stalčiai ir saugiai pasiekiamos lentynos – tokia spinta bus geriausias pasirinkimas. Žinoma, naudinga rinktis spintas su stumdomomis durimis, jei vietos kambaryje nėra itin daug. Tuo tarpu, spintos su varstomomis durimis suteiks erdvei klasikinį įvaizdį. 

Spintos stilius 

Vaikai viską labiau vertina per vizualinę prizmę, o ne daikto ar baldo funkcionalumą, praktiškumą. Tad, itin svarbu, kad vaikiška spinta būtų graži ir patiktų vaikui. Dėl šios priežasties, renkantis būtina atsižvelgti į vaikiškos spintos stilių. Laimei, vaikiškų spintų stilių pasirinkimas – be galo platus. Galima rasti tiek itin žaismingų, tiek minimalistinių ar labai prabangių modelių.

Vis dėlto, pastebima, kad populiariausi yra tie modeliai, kurie yra papuošti raštais, paveikslėliais ir figūromis. Meškučiai, žvaigždės, transporto priemonės, fėjos ir daugybė kitų paveikslėlių puošia vaikiškas spintas, kurios tikrai patraukia mažųjų akis. Vienos vaikiškos spintos savo stiliumi yra tinkamesnės mergaitėms, kitos – labiau patinka berniukams. Žinoma, visada galima rinktis ir neutralius modelius, kurie pasižymi pastelinėmis spalvomis, universaliais paveikslėlias. Toks pasirinkimas laikomas saugiausiu. Teigiama, kad geriausia spintos stilių rinktis kartu su vaiku. Tokiu būdu jis galės išreikšti savo nuomonę ir pasirinkti tai, kas jam patinka labiausiai. 

Nepamirškite medžiagos, iš kurios pagaminta spinta 

Siekiant išsirinkti kokybišką, patvarią ir saugią vaikišką spintą, būtina atsižvelgti ir į medžiagą, iš kurios ji yra pagaminta. Vaikiškos spintos, kaip ir spintos skirtos suaugusiems, gali būti gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Be abejo, medinės – populiariausias pasirinkimas. Tai klasikinės, patvarios ir tikrai tvirtos spintos, kurios pasižymi skirtingais dizainais ir ilgaamžiškumu. Tiesa, natūralios medienos spintos gali būti gana brangios. Pigesniu pasirinkimu gali tapti medienos plokščių spintos, kurios savo išvaizda gali priminti medines, tačiau, yra pigesnės ir suteikia dar įvairesnį dizainų ir stilių pasirinkimą. Tiesa, vaikiškos spintos net gali būti metalinės.

Tačiau, jos nėra itin populiarios, kadangi, erdvei suteikia šaltumo, o ne jaukumo. Naudinga paminėti ir tai, kad dažnai spintos būna papildomos ir veidrodžiais. Tačiau, dažnas vaikas jų nemėgsta, kadangi, naktį jie gali juos išgąsdinti. 

Spintos dydis 

Galiausiai, būtina nepamiršti atsižvelgti ir į vaikiškos spintos dydį. Jis turėtų būti pasirenkamas pagal kambario dydį, vaiko amžių, poreikius. Kuo spinta bus didesnė, tuo daugiau drabužių ir daiktų ji talpins. Tačiau, tokia spinta nebus tinkama mažam vaiko kambariui, kurio erdvę ji gali užgožti. Tuo tarpu, per maža spinta gali būti nepakankamai talpi, kad sutalpintų visus vaiko daiktus. Tai reiškia, kad spintą naudinga rinktis pagal turimą daiktų kiekį, mintyje išlaikant ir kambario dydį, baldų ir erdvės proporcingumą. 

Tinkamai pasirinkta vaikiška spinta efektyviai ir stilingai papildys vaiko kambarį. Vaikiškos spintos, lovos, lentynos vaikų kambariui ir daugybė kitų vaikiškų baldų už žemą kainą – Varle.lt internetinėje parduotuvėje. Čia rasite didelį prekių asortimentą ir šaunias akcijas!