Biuro stalas darbui namuose: kas padeda dirbti ergonomiškiau ir produktyviau?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Sakoma, kad tinkamas biuro stalas gali padaryti darbo dieną kur kas sklandesnę. O netinkamas – sugadinti. Būtent todėl, atėjus laikui įsigyti naują biuro ar darbo kambario stalą, vertėtų vadovautis kai kuo daugiau nei tik „gražu / negražu“.

Kompiuteris ir ergonomika

Jei naudojatės stacionariu kompiuteriu, stalo pasirinkimas daugmaž padiktuotas. Reikia, kad būtų vieta klaviatūrai, vieta korpusui (vadinamajai „dėžei“), prie patogumo prisidėtų ir skylė laidams – taip darbo vieta bus kuo tvarkingesnė, laidai nesiraizgys ant stalo ir po kojomis. Kita vertus, jei mėgstate meistrauti, nebus problemiška išgręžti skylę ir įsigyti lizdą laidams (specialų plastikinį dangtelį).

Su nešiojamuoju kompiuteriu, rodos paprasčiau. Tačiau kroviklio laidas taip pat yra įprastas darbo atributas. Taigi stalviršis bus su skyle laidams gali ir praversti (arba bent jau nepamaišys).

Lengva suklysti galvojant apie vietą klaviatūrai (slankiojančią lentynėlę-platformą po stalviršiu). Jei dirbate su nešiojamuoju kompiuteriu, jos lyg ir nereikia. Bet ar pagalvojote, kat toji vieta po stalviršiu praverstų, pavyzdžiui, darbo kalendoriui, pastabų lapeliams ir rašikliams pasidėti?

Beje, reikėtų paminėti, jog kai kurie žmonės net ir prie nešiojamojo kompiuterio prijungia papildomą klaviatūrą. Yra teigiančių, kad taip dirbti patogiau, nes rankos mažiau iškeltos. Ne mažiau svarbu riešo komfortas. Jei stalviršio briauna yra aštri, gali tekti pasirūpinti riešo pagalvėle. O jeigu pelę planuojate laikyti ant minėtosios išslenkančios klaviatūrai skirtos platformos, įsitikinkite, ar ši bus pakankamo dydžio, kad tilptų ir klaviatūra, ir pelė

Ir pagalvokite apie vietą spausdintuvui. Gal jį laikote šalia, ant komodos? O gal būtent ant stalo? Vieta šiam prietaisui paprastai numatyta kampiniuose rašomuosiuose staluose.

Visi aptarti aspektai susiję su ergonomika. Kur stalas stovės ir ar pakaks vietos pasistatyti kėdę… Kokią klaviatūrą naudosite ir kur ji bus – ant stalviršio ar ant specialios „išvažiuojančios“ lentynėlės po stalviršiu… Pridėtina, kad labai aukštiems žmonėms vertėtų atsižvelgti į stalo aukštį – ar baldas nebus per žemas, ar pakaks vietos kojoms.

Gausybė knygų ir dokumentų ar minimalizmas?

Nors daug užduočių šiais laikais atliekama kompiuteriu, dirbant gali prireikti ir knygų, ir įvairiausių dokumentų. (Kas be ko, knygos – neatsiejama studentiško gyvenimo dalis, tad jiems šie patarimai irgi naudingi.) Jeigu knygos, segtuvai ir aplankai – jūsų kasdienybė, tuomet reikėtų kuo didesnio stalo. Antraip abiejose rankose teks laikyti šūsnį lapų, o ant kelių – pora knygų. Tikrai ne pats patogiausias variantas.

Darbo specifika diktuoja, ką rinksitės – stalčius ar lentynėles. Jei turite daug visokių aplankų, rašomasis stalas su lentynėlėmis, o ne stalčiais, gali būti tikslingesnis pasirinkimas.

Vis dėlto tikėtina, kad paprastai viską atliekate kompiuteriu ir jums pakanka visiškai nedidelio stalviršio ploto. Pragmatiškai mąstant, dėl to tik geriau – ir patalpos neapkrausite, ir mažesnį baldą pigiau įsigysite. Čia patarimas paprastas: atsižvelkite į tai, kiek ir kokių priemonių dirbdami naudojate ir kas turi būti greitai bei lengvai pasiekiama.

 

Kiekvienas baldas – kambario dalis

Ar naujasis baldas prisitaikys prie jūsų darbo kambario? Ar nebus per didelis, ar tilps norimoje vietoje? Į galvą tuoj pat ateina atvirkštinis klausimas: ar baldas nebus per mažas?

Stalas veikiausiai nebus vienintelis daiktas kambaryje. Todėl prieš perkant reikia išmatuoti laisvą erdvę. Būtinai atsižvelkite, kurioje pusėje turėtų būti stalčiai (ar lentynėlės). Pavyzdžiui, gal radote gerą variantą su stalčiais kairėje pusėje, tačiau supratote, kad nepavyktų jų iki galo atidaryti dėl kitų kambaryje esančių daiktų.

Kiekvienas baldas kambaryje padeda sukurti darnų vaizdą ir komfortą. Arba atvirkščiai. Todėl apie baldus mąstoma ne kaip apie atskirus daiktus, o kaip apie visumos dalis. Panašiai kaip dėlionė – jei viena dalis netinka, nepavyks sudėlioti. Aišku, tai galioja kalbant ne tik apie interjero stilių, bet ir apie funkcionalumą – apie daiktų laikymo patogumą ir darbo ergonomiką.

Medžiaga – stalo ilgaamžiškumo garantas?

Galiausiai pabrėžtina, kad tai pirkinys ne mėnesiui ir ne porai metų. Labai populiarus pasirinkimas – stalai iš MDP plokštės su laminuotu paviršiumi. Populiarumo priežasčių toli ieškoti nereikia. Tai spalvų įvairovė ir patvarumas. Palyginti su gryna mediena ar fanera, tai ilgaamžiskesnis variantas. Daugiausia išbandymų atlaiko aukšto slėgio laminatas (HPL ar CPL).

Ieškant didžiausio tvirtumo žvalgomasi metalinės konstrukcijos stalo. Vis dėlto medis – elegantiškesnis. O tai imponuoja daugeliui, mat, norint susikurti darbo kampelį namuose, ne paskutinėje vietoje yra jaukumas. O jis išreiškiamas per dizainą.

Gražus produktyvumo paveikslas

Darbo ergonomika ir produktyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių. Rašomasis stalas – viena detalė bendrame paveiksle. Potėpis, po darbo dienos leidžiantis ištarti „puiku“. Toks pozityvus scenarijus galimas ir jūsų kasdienybėje. Jeigu ieškote naujų biuro baldų (ar apskritai baldų), kviečiame apsilankyti parduotuvėje Baldusale.lt.

 

Apsipirksite ne tik patogiai, bet ir saugiai.