Tobulas miegamojo apšvietimas – kaip to pasiekti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Visiška tamsa reikalinga geram miegui, tačiau nemiegant be apšvietimo neišsiverčiama – ir kuo jis įvairesnis, tuo jaukesnę bei funkcionalesnę aplinką galima susikurti. Šiame straipsnyje pateikiami keli svarbiausi apšvietimo ekspertų iš UAB „Ardena“ patarimai, kuriais vadovaujantis bus lengva susikurti itin subtilią ir jaukią miegamojo atmosferą.

1. Rinkitės kambario dydį atitinkančius šviestuvus

Ieškodami šviestuvų savo miegamajam, pirmiausia tiksliai įsivertinkite kambario sienų ir būsimų baldų planą. Šviestuvai neturėtų būti per dideli, jie turėtų pabrėžti baldų formas, suformuoti zonas. UAB “Ardena” šviesos sprendimų ekspertai visada kviečia savo klientus atvykti į apšvietimo saloną su baldų planais, brėžiniais ir pasikonsultuoti su apšvietimo ekspertais dėl šviestuvų dydžio, kiekio ir jų skleidžiamos šviesos intensyvumo.

 

 

Netgi tais atvejais, kai apšvietimo projektą rengia architektas ar interjero dizaineris, kvalifikuota pagalba gali būti labai naudinga.

2. Apgalvokite savo įpročius

Skaitymas, siuvinėjimas, darbas kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimas ar tiesiog ramus poilsis ant kampe stovinčio fotelio – bet kokia veikla reikalauja specifinio apšvietimo. Vienoms iš jų geriausia nuosaiki prieblanga, kitoms reikia ryškaus apšvietimo – geriau iš anksto įvertinti visas galimas situacijas nei po to erzintis, kad miegamajame trūksta šviesos arba ji per intensyvi.

 

3. Pasikartokite tris taisykles – vieta, vieta, vieta

Net prabangiausias šviestuvas gali akimirksniu prarasti savo vertę, jeigu jis bus pakabintas netinkamoje vietoje. Pagrindinis miegamojo principas, kuris labai dažnai pamirštamas – venkite pagrindinį šviestuvą kabinti kambario centre, jeigu galiausiai jo skleidžiama šviesa kris Jums į veidą ar bus pakankamai arti galvūgalio. Įsivaizduokite kaip šis šviestuvas, prabudus šaltais žiemos rytais, švies Jums tiesiai į akis – Jūs jo tiesiog nenorėsite naudoti.

 

 

Lubinį šviestuvą geriausia kabinti lovūgalyje, tuomet jo skleidžiama šviesa pasiskirstys tolygiai po visą kambarį ir neakins gulint lovoje. O galvos zoną patariama apšviesti blankią šviesą skleidžiančiais arba reguliuojamos krypties šviestuvais, kurie bus daug funkcionalesni ir apšvietimas – jaukesnis.

 

4. Prisiminkite „daugiau yra daugiau (ir ne visada geriau)…“

Daug ryškios šviesos šaltinių sukurs erdvę, primenančią operacinę, kurioje bus ne tik sunku atsipalaiduoti, bet ir susikaupti darbui, ypač jeigu miegamasis yra tapęs ne tik poilsio erdve. Šviestuvų kiekis, kurie gali būti valdomi atskirai, yra reikšmingas privalumas, nes jais galima kurti tos akimirkos nuotaiką, tačiau svarbu, kad esant gausiam lempų kiekiui pasirinkti mažesnio galingumo lemputes. Taip pat, siūloma rinktis tokius šviestuvus, kurių gaubtai pagaminti iš tamsesnio audinio arba šviesa lūžta prie lubų –toks apšvietimas sukuria jaukią prieblandą bei užtikrina dekoratyviąją funkciją.

 

5. Apšvieskite spintas

Miegamuosiuose įprasta turėti didelę rūbų spintą arba netgi drabužinę. Nieko negali būti labiau varginančio nei tamsios spintų nišos, kuriose norint kažką surasti, reikia įjungti kambarioapšvietimą.

 

 

Ypač madingas ir reikalingas atributas – LED apšvietimas, subtiliai paslėptas spintose, ant lentynų kraštelių, šonuose, ar prie lubų. Tokį apšvietimą ypač populiaru derinti su judesio davikliais – taigi, Jums tereiks atverti spintos duris ir šviesa įsijungs. Labai praktiška ir patogu, jeigu pasirenkami kokybiški ir saugūs šviesos šaltiniai, kurie nekeltų gaisro grėsmės, jeigu įkaitę prisiliestų prie rūbų.

6. Protingai įvertinkite elektros jungiklių vietas

Vienas svarbiausių apšvietimo sistemos elementų – elektros jungiklių vietos. Daugeliui aišku, jog viena vieta jungikliams turėtų būti vos įėjus į kambarį – lengvai pasiekiama ranka, ne per aukštai ir ne per žemai. Jeigu namai visiškai nauji, apgalvokite ir tai, kaip atsidarys durys, ar jos atidarymo/uždarymo momentu nepridengs jungiklių.

 

 

Kita svarbi vieta – galvūgalis. Netgi jeigu gyvenate vienas, visada pagalvokite, kad šviesos valdymo jungikliai būtų numatyti ir vienoje, ir kitose lovos pusėje, nes situacijai pasikeitus, bus brangu rekonstruoti visą apšvietimą, siekiant įrengti papildomą mygtuką šalia lovos. Atskiri mygtukai leis Jums įsijungti savo pusės skaitymo lempą ir netrukdyti savo partneriui.

 

7. Pasitelkite technologijas

Pasaulis tobulėja nenustabdomu tempu ir buitį palengvinantys technologiniai sprendimai plūsta į namų erdvę. Miegamojo ir visų namų apšvietimas reguliuojamas pultelio pagalba, dar prijungiant ir langų uždengimo sprendimų valdymądaugeliui komforto gerbėjų jau tampa nepamainomu namų prietaisu.

 

„Skirtingi apšvietimo rėžimai, unikalūs deriniai įjungiami vieno mygtuko paspaudimu – tai galima pasiekti, panaudojant supaprastintas „Protingo namo“ sistemas. „ – teigia UAB „Ardena“ ekspertai, kurie kasdien konsultuoja klientus, kaip susikurti ypatingą šviesos pasaulį, pasitelkiant išmaniuosius sprendimus.

 

Miegamasis – ypatinga erdvė, kurioje didžiausia prabanga yra patogumas. Tai kambarys, kuriame gimsta svajonės, nurimsta mintys ir pailsima prieš dar vieną naują dieną. Vadovaukitės šiais patarimais, konsultuokitės su profesionalais ir garantuojame, jog susikursite nuostabų šviesos pasaulį, kuriame jausitės puikiai.

Visus kuriančius ar dar tik planuojančius namų interjerą kviečiame į UAB “Ardena” šviestuvų salonus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Vilniuje duris neseniai atvėrė naujo koncepto salonas “UNIDECO” namų apdailos centre.

 

Daugiau informacijos:

 

www.ardena.lt