Šviestuvų pasirinkimo ABC – nuo ko pradėti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tai funkcionalumas, jaukumas ir patogumas viename, o daugeliu atvejų apšvietimo sprendimai yra ir labai svarbi paties interjero detalė.

A. Apšvietimo sluoksniavimas.

Kas tai yra? Tai viena iš svarbiausių detalių, ko negali pamiršti nei vienas interjero dizaineris. Apšvietimo sluoksniai apima keletą skirtingų funkcijų, kurias įgalina skirtingo tipo šviestuvai skirtingose kambario vietose. Sluoksniavimas apima pagrindinį, funkcinį, dekoratyvų bei akcentinį apšvietimą.

Tokiu būdu apšvietimas atlieka savo konkrečią funkciją ir sukuria ypatingai jaukią ir patogią atmosferą. Pagal tai, kokią funkciją konkretus apšvietimas atlieka, parenkamas ir atitinkamas šviestuvas. Juos galima įsigyti internetu, nepriklausomai Vilniuje, Kaune ar kitame mieste esate.

B. Apšvietimo išdėstymas.

Iš dalies apšvietimo sluoksniavimas ir išdėstymas yra tarpusavyje glaudžiai susiję. Priklausomai nuo to, kokią funkciją atliks vienas ar kitas šviestuvas, labai svarbu parinkti jam tinkamą vietą. Visiškai įprasta, kad pagrindinio apšvietimo funkciją atliekantis šviesos šaltinis įrengiamas vieno ar kito kambario centre, nepriklausomai nuo to, koks tai yra šviestuvas. Jis gali būti įleidžiamas, pakabinamas ir pan.

Planuojant apšvietimo taškų išdėstymą, labai svarbu iš anksto numatyti baldų išdėstymą kambaryje, poilsio, skaitymo, valgomojo zonas. Tai svarbu ypatingai tais atvejais, jeigu planuojate montuoti ne laisvai pastatomus, o sieninius šviestuvus.

C. Tinkamas šviestuvų galingumas.

Prieš tai paminėtų punktų įgyvendinimui užbaigti taip pat reikalinga tinkamai parinkti šviesos intensyvumą. Visų pirma, šviestuvų galingumas priklauso nuo kambario dydžio – kuo didesnis kambarys, tuo didesnio galingumo šviesos šaltinis reikalingas. Tačiau priklausomai nuo kambario paskirties, šviesos intensyvumas kiekviename iš jų yra skirtingas, atsižvelgiant į poreikius. Pavyzdžiui, svetainėje pagrindinis apšvietimas turi būti žymiai intensyvesnis nei miegamajame. Pastarajame jis neturi būti ryškus, kadangi kambarys skirtas daugiausia poilsiui, o knygos skaitymui reikėtų pasitelkti sieninius ar stalinius šviestuvus.

Tuo tarpu virtuvėje būtina numatyti kelis skirtingo intensyvumo, tačiau pakankamai ryškius apšvietimo šaltinius. Čia puikiai tinka ir LED juostos, integruojamos į baldus.