Šviestuvo pakabinimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šviestuvą pakabinti visai nesudėtinga, tačiau reikia žinoti tam tikrus dalykus. Naujam šviestuvui pakabinti reikės indikacinio atsuktuvo ir šiek tiek atidumo. Šviestuvui atvestas laidas paprastai susideda iš trijų laidelių: dviejų fazinių ir vieno „nulinio“. Pastarasis jungiamas į paskirstymo dėžutę, o kiti du – į jungiklį.

Prieš kabinant šviestuvą būtina išjungti automatinį jungiklį laiptinėje arba ten, kur jis yra įrengtas. Indikatoriumi papildomai patikrinkite, ar tikrai nėra įtampos. Pirmasis darbas – atskirti fazės laidelius nuo „nulinio“. Tam reikės atskirti laidelius vieną nuo kito ir, įjungus įtampą, su indikatoriumi patikrinti, kurie laideliai yra „faziniai“, o kuris – „nulinis“. Jei indikatorių prilietus prie laidelio, jo lemputė užsidega, tai – fazinis laidas. Jei ne, – „nulis“.

Išjungiame automatinį jungiklį laiptinėje ir indikatoriumi tikriname, ar nėra įtampos. Nuimame nuo trijų laidų izoliaciją palubėje, tada atskiriame šiuos laidus vieną nuo kito, kad jie nesiliestų vienas su kitu. Įjungiame įtampą.

Indikatoriumi liečiame iš eilės kiekvieną laidą. Jungiklis turi būti įjungtas.
Liečiant laidą, užsidega indikatoriaus lemputė, vadinasi, tai "fazė". Jeigu neužsidega – tai "nulis". Įsiminkite arba pažymėkite izoliacija "nulį".

Iš šviestuvo taip pat tiesiasi trys laidai. Ir čia reikia surasti, kuris iš laidelių yra „nulinis“. Norint jį rasti reikia du bet kuriuos šviestuvo laidus įjungti į kištukinį lizdą. Jei užsidega pusė reikiamų šviestuvo lempų, pasižymėkite laidus. Vieną laidą palikite kištukiniame lizde, o kitą – apkeiskite vietomis su trečiuoju. Turėtų užsidegti kita pusė šviestuvo lempų. Jei lemputės nedega, toliau ieškokite reikiamų laidų. Teisingai radote laidus tuo atveju, jei vienam laidui visuomet esant kištukiniame lizde, įjungiant iš eilės kitus du laidus, užsidega iš pradžių viena, paskui kita lempų pusė. Nulinis laidas bus tas, kuris nėra įkištas į kištukinį lizdą.

Iš šviestuvo tiesiasi trys laidai, mums reikia surasti "nulį".

Išjungus įtampą sujungsime laidus palubėje. „Nulinį“ laidą sujunkite su šviestuvo „nuliniu“ laidu. Du fazinius laidus – su bet kuriuo iš dviejų palubėje esančių laidu.

Įjungus įtampą, jungikliu turėtumėte galėti įjungti šviestuvą su puse arba visomis lempomis.