Šviestuvai namuose – kaip išsirinkti?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šviestuvai

Sietynai – tai tradicinis šviesos šaltinis – rėmelis, pritvirtintas prie lubų. Paprastai jie turi vieną ar daugiau lizdų, skirtų įsukti skirtingos galios lemputėms. Nepastebėti sietyno interjere tiesiog neįmanoma, todėl kruopščiai pasirinkite lempą pagal kambario stilių.

Sieniniai šviestuvai naudojami apšviesti erdvę tarp patalpų arba virš lovos, norint pabrėžti paveikslą, nuotrauką ar kitą interjero elementą. Tvirtinami prie pat sienos ir įmontuojamas lengvai pasiekiamas jungiklis. Skiriasi plafonų sienų forma ir tankiu.

Pastatomi šviestuvai yra nešiojamieji šviestuvai, kurie išsklaido, nukreipia arba atspindi šviesą. Yra skirtingų konfigūracijų, formų ir spalvų. Galite rasti madingo metalo ar klasikinio stiliaus su sunkiu „viršumi“. Degant pastatomiesiems šviestuvams malonu skaityti, jie sukuria šilumos ir komforto atmosferą.

Nestandartiškai ir dekoratyviai kambaryje atrodo LED (šviesos diodų) juostelės. Jos lengvai įmontuojamos į grindis, po lubomis ar pakyla. Jie efektyviai išryškins virtuvę. Juostos šviesa vizualiai padidina mažą kambarį, tačiau neverta piktnaudžiauti, nes ryški spalva gali greitai atsibosti.

 

Sienų lubų lempos yra įvairių formų ir spalvų, pagamintos iš stiklo, plastiko ir krištolo. Suteikite kambariui šviesos ir lengvumo, neapkraudami patalpos. Ypač dažnos yra „lėkštės“.

Originali sienų lubų šviestuvų įvairovė – kilnojamieji šviestuvai. Tai yra specialūs kilnojamieji šviestuvai, kurie skleidžia kryptinę šviesą. Patogu, nes lempas galima nukreipti į abi puses ir tuo pačiu metu apšviesti keletą objektų.

Kilnojamieji šviestuvai montuojami pakabinamose lubose, gipso kartono plokštėse ir arkose. Jūs galite nusipirkti šiuos kilnojamuosius šviestuvus: klasikinį, kilnojamą „fisheye“, su žemyn nukreipta šviesa, prizmės formos, žvaigždėto dangaus ir kt.

 

Lemputės ir plafonai

Joks šviestuvas neveikia be lemputės. Šiuolaikinės lemputės klasifikuojamos pagal tris charakteristikas – šviesos ir įtampos gavimo būdą bei gaubtuvo tipą. Sąlygiškai išskiriamos:

Kaitrinė lemputė. Įprasta lemputė, kurios pagrindinis privalumas yra kaina. Jos trūkumai – neatspari kratymui, perdega nuo įtampos svyravimo, trumpas tarnavimo laikas, sunaudoja daug elektros energijos.

 

Halogeninė lemputė – pakeista kaitrinė lempa. Jos pliusas – ilgaamžiškumas, minusas – greitas įšilimas.

 

Fluorescencinė lemputė yra energiją taupanti lemputė. Jos trūkumai: lėtai pasiekia maksimalų apšvietimo galingumą, prastai veikia esant neigiamai temperatūrai, nemėgsta dažno įjungimo ir išjungimo, lemputės viduje yra kenksmingos dujos su gyvsidabrio garais. Be to, ji 5 kartus brangesnė nei kaitrinė lemputė.

LED lempos yra moderniausios ir brangiausios, tačiau taip pat sunaudoja mažiausią energijos kiekį.

 

Šviestuvų plafonai skiriasi spalva ir forma. Populiarūs yra kūgio, cilindro, apvalios formos. Dangčio spalva turi įtakos apšvietimo intensyvumui: sodrių spalvų modeliai blogiau praleidžia šviesą, tamsių spalvų – ją prislopina, šviesūs ir permatomi suteikia ryškų apšvietimą.

Šviesos šaltinių pasirinkimas yra platus. Galite prisiminti stalines lemputes, liuminescencines, refleksines ir linijines lempas – galite vis tęsti ir tęsti sąrašą, nes kiekvienais metais gamintojai pristato naujus modelius ir pakeitimus. Pasirinkite, kas Jums labiausiai patinka, ir sukurkite ypatingą atmosferą patalpose.