„Solatube“: įsileiskite natūralią dienos šviesą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirmieji tokio vamzdinio šviesolaidžio pritaikymo galimybėmis architektūroje beveik prieš 20 metų susidomėjo australai, šiandien „Solatube“ apšvietimo sistemų gamyba susitelkusi JAV, o pačios sistemos sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Mūsų šalyje tokį apšvietimo būdą prieš keletą metų pristatė UAB „Ejotra“, tačiau jis vis dar gali būti laikomas naujiena.

 

Pasak bendrovės specialistų, kitaip nei mano daugelis, vamzdiniai šviesolaidžiai visiškai skiriasi nuo tradicinių įstiklintų ertmių, kurių reinkarnacijos ieškoma įvairiose langų variacijose, ir leidžia natūralia šviesa apšviesti bet kokią būsto kertelę.

Dienos šviesa tolimiausiame būsto kampelyje

„Solatube“ šviesolaidį sudaro surinkimo, perdavimo ir pristatymo zonos. Dienos šviesa patenka į ant stogo sumontuotą pusiau sferos formos kupolą su daugybe briaunotų lęšių. Jie nukreipia saulės spindulius į šviesolaidžio vidų. Keliaudama nuo vidinio šviesolaidžio vamzdžio paviršiaus daugybę kartų atspindėta šviesa perduodama ir paskleidžiama patalpose.

 

Beje, tarp stogo ir šviestuvo gali būti net 15 m atstumas, todėl tokius šviestuvus galima naudoti ir kartais jau pamirštose žemesniuose namo aukštuose esančiose patalpose, kur stoglangio sumontuoti tiesiog neįmanoma. Net ir toliausiai į namo gilumą „nugrūstos“ erdvės gali būti apšviestos tyra, natūralia saulės šviesa.

Natūralus vs dirbtinis

Pagal naujus ES Parlamento patvirtintus energijos vartojimo teisės aktus, visose ES valstybėse visi nauji pastatai nuo 2020 m. pabaigos privalės atitikti itin aukštus energijos taupymo standartus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Bus reikalaujama, kad pastarieji būtų integruoti į pastato ar netoliese esančią energijos tiekimo sistemą.

Tai, be abejo, palies ir apšvietimo sritį. Čia jau šiandien tarptautine tendencija ir net savotišku judėjimu gali būti laikomas natūralios šviesos taikymas. Dienos šviesos apšvietimo poveikis vertinamas ne tik mokomosiose, bet ir gyvenamosiose, komercinėse, net gamybinėse patalpose.

Be architektūrinių ir higieninių veiksnių, svarbiausias tokio apšvietimo pranašumas – elektros energijos poreikių mažinimas ir vis aktualesniu tampantis energinės nepriklausomybės poreikis.

Kokie šiuo atžvilgiu būtų „Solatube“ šviesolaidžio pranašumai, palyginti su tradicinėmis natūralios šviesos naudojimo priemonėmis – langais ir stoglangiais? Apskaičiuota, kad, pavyzdžiui, kambariui, kurio plotas yra 18 kv. m, prireiks mažiausiai trijų stoglangių, kurių kiekvieno dydis turėtų būti 78 х 140 cm, ar dviejų 114 х 118 cm langų, o gal net didesnių, jeigu norite sukurti šviesų ir įspūdingą interjerą. O atsižvelgiant į dienos šviesos apšvietimo sistemų „Solatube“ ypatybes ir norint kambaryje palaikyti reikiamą šviesą, reikia tik vienos 530 mm skersmens sistemos.

To užtenka, kad būtų galima patogiai rašyti ir skaityti. Dabar vertėtų prisiminti, kad didžiausi šilumos nuostoliai susidaro langų ir ypač stoglangių montavimo vietose. Akivaizdu, kad įsirengus „Solatube“ gerokai sumažinamos išlaidos, įprastai skiriamos namui įrengti ir šildyti.

Giedrą dieną tokie šviestuvai skleidžia šviesą, šiek tiek stipresnę nei lango ar stoglangio. O apsiniaukusią dieną ar prieblandoje šie šviestuvai apšviečia gerokai labiau nei langai ar stoglangiai. Be to, „Solatube“ šviestuvams nereikia specialios priežiūros, jų nereikia valyti, kitaip nei langų ir stoglangių, nes jie nusivalo patys!

Pavaldus architektūrinėms užgaidoms

Kokios tokios sistemos montavimo galimybės? Juk kad ir kaip būtų, vamzdis užima vietos. Tačiau „Solatube“ ir šiuo atžvilgiu gali pasiūlyti optimalių sprendimų. Sistemos lankstumas ir kompaktiškumas montuojant leidžia „apgauti“ konstrukcijoje esančias sijas ir pasukti šviesolaidį net iki 90 laipsnių, visiškai neprarandant perduodamos šviesos.

 

Šviesolaidžio kupolas gali ne tik gaudyti tiesioginius saulės spindulius, bet ir kaupti šviesą, užtikrindamas išskirtinį patalpų apšvietimą net debesuotomis dienomis, žiemą, ankstyvą rytą ir vakare, kai saulė nusileidžia. Natūrali šviesa sutelkiama vidiniame šviesolaidžio paviršiuje, susidedančiame iš daugybės specialios plėvelės sluoksnių.

Kiekvienas plėvelės sluoksnis atspindi tam tikrą spektrą ir užtikrina šviesos perdavimą net 99,7 procento.

„Solatube“ sistemą įgudęs meistras sumontuos vos per porą valandų. Todėl norint pakeisti tradicinį apšvietimą natūralios šviesos sistema nėra būtinybės mokėti už brangiai kainuojantį perdarymą ir vėlesnius apdailos darbus, o tai taip pat gerokai sumažina tokio apšvietimo kainą. Be to, dėl kompaktiškos vamzdinio šviesolaidžio konstrukcijos lubose nelieka jokių didelių ertmių – įprastas vamzdinis šviesolaidžio skersmuo varijuoja nuo 250 iki 530 milimetrų.

„Solatube“ šviesolaidis užtikrina tolygų atkeliaujančios koncentruotos dienos šviesos paskirstymą visoje patalpoje, kitaip nei langai, nukreipiantys ryškią šviesą prieš save ir paliekantys kampus bei prie sienų esančias vietas tamsias. Be to, taikant šviesolaidį sukuriama daugiau erdvės baldams išdėstyti, nebereikia paisyti langų.

Tokie natūralios saulės šviesos šviestuvai gali būti montuojami vonios kambaryje, koridoriuje, drabužinėje, skalbykloje, virtuvėje, svetainėje,

įstaigoje, biure, sandėlyje, gamykloje ar parduotuvėje. Lubose montuojamas sklaidytuvas gali būti pačių įvairiausių atspalvių, lengvai keičiamas, atsižvelgiant į gyventojų amžių, emocinę būklę ir interjero stilių. Ant stogo sumontuotos kupolų movos taip pat pritaikytos pagal stogų dangas – plokštiems, klasikinių ir bituminių čerpių stogams ir dėžinės movos.
Kai saulė nusileidžia…

Pasirinkę „Solatube“, sutaupote lėšų, įprastai skiriamų eksploatacijai. Tokios dienos šviesos sistemos gali būti montuojamos su įvairiais priedais, leidžiančiais vėdinti patalpas, reguliuoti apšvietimo intensyvumą ir parūpinti dirbtinį apšvietimą tamsiuoju paros metu. Šviesos intensyvumą galima reguliuoti specialiu žemos įtampos jungikliu. Jis rekomenduojamas miegamuosiuose ir biuruose.

Prireikus apšvietimas gali būti visiškai išjungtas. „Solatube“ šviestuvai gali būti sumontuoti su vizualiai beveik nepastebima ventiliacijos sistema, o norint, kad naktį tokį apšvietimą pakeistų šviesos diodų lemputės, jos gali būti sumontuojamos tame pačiame šviestuve.

Beje, tamsiuoju paros metu pro ant stogo sumontuotus kupolus skverbiasi iš patalpos besiskleidžianti šviesa, sukurdama itin estetišką efektą. Tai, žinoma, aktualiau romantiškiems būsto šeimininkams, tačiau kodėl gi ir to neišnaudojus? 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.