Loftų apšvietimas. Naudingi patarimai.
Loftai pasižymi didelėmis atviromis erdvėmis, aukštomis lubomis, didžiūliais langais. Nešančiosios pastato konstrukcijos, metalo ir betono elementai dažniausiai yra atviri. Formuojant loftų interjerą patariama išsaugoti autentiškus pramoninius elementus ar net papildyti naujais: metaliniais vamzdžiais, šachtomis, elektros instaliacijos kanalais.
Sena + nauja, klasika + modernas = tai lofto interjero įrengimo principas. Nebijokite derinti skirtingas medžiagas (stiklas, metalas, betonas, mūras, medis), nevenkite spalvų žaismo, kontrastų, rinkites originalius ir ryškius dekoro elementus, deliokite akcentus.
Lofto erdvė reikalauja netradicinio apšvietimo. Kokį sprendimą pasirinkti? Atsakymas į šį klausimą tiesiogiai susijęs su bendra interjero koncepcija. Vienas iš variantų – naudoti autentiškus gamyklinius arba šiuolaikinius pramoninius šviestuvus, atkartojančius užduotą lofto stilių. Jei renkates minimalizmą ar high tech stilių, interjerą puikiai papuoš lakoniškų formų, modernūs šviestuvai iš stiklo, metalo ir plastiko. Atkreipkite dėmesį į žymių dizainerių darbus, pvz., Tom Dixon, Ingo Maurer, Manuel Vivian. Grįžtant prie įvairių stilių sujungimo idėjos, būtina paminėti antikvarinius sietynus, klasikinius žalvario ir krištolo šviestuvus.
Kadangi lofto erdvė plati ir aukšta, apšvietimas turi išsidėstyti keliais lygiais ir būti mobilus:
LUBOS. Geriausias sprendimas loftams – apšvietimo sistemos: šynlidžiai su prožektoriais, aliuminio profiliai su liuminescencinėmis lempomis, perimetrinės ir radialinės laidinės sistemos. Sumontavus tokio tipo sistemą, turėsite galimybę reguliuoti šviestuvų padėtį ir kurti skirtingas apšvietimo scenas. Tam, kad vizualiai patalpa atrodytų šviesesnė, reikia apšviesti lubas. Su šia užduotimi puikiai susitvarkys tiesioginio / netiesioginio šviesos srauto pakabinamos profilių sistemos.
Pavieniai kabantys šviestuvai ne tik taps lofto dekoro elementu, bet ir padės išskirti reikiamas zonas. Jei esate „švarių“ lubų šalininkas, Jums geriausiai tiks paslėptas LED / liuminescencinis apšvietimas, įleidžiami LED / halogenų šviestuvėliai arba minimalistiniai lubiniai švestuvai. Norėdami išryškinti tam tikras interjero detales, pvz., plytų mūro sieną arba paveikslą, naudokite reguliuojamus įleidžiamus šviestuvus arba prožektorius su halogenų lempomis. Šių lempų privalumas – platus šviesos sklaidos kampų pasirinkimas.
SIENOS. Šiuolaikiniai sieniniai šviestuvai ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, tačiau puikiai praturtina interjerą. Plati formų ir medžiagų įvairovė leidžia parinkti tinkamiausią variantą. Tos pačios kolekcijos kabantis šviestuvas ir bra apjungs lofto erdvę. Jei siekiate patalpą suskirstyti, rinkites skirtingo dizainos šviestuvus. Norint padidinti patalpos aukštį, patariama montuoti atviro tipo arba tiesioginės / netiesioginės šviesos sklaidos šviestuvus, o sumažinti – bra šviečiančius tik į apačią.
BALDŲ LYGIS IR GRINDYS. Interjero dėtalės yra svarbūs lofto dizaino kurimo elementai. Interjerą praturtins ir lokalaus apšvietimo užduotį išspęs staliniai šviestuvai bei toršerai. Kai reikia ryškiai apšviesti patalpą, jie tarnauja papildomu šviesos šaltiniu. O kai noisi prieblandos, jie sukuria jaukią, šiltą atmosferą. „Stalinukai“ ir toršerai yra lengvai kilnojami, tik nepamirškite įrengti pakankamai rozečių, tarp kitko ir grindinių.
Geriausia apšvietimo klausimus pradėti spręsti dar projektavimo stadijoje, kai vertinama lofto struktūra, horizontalus ir vertikalus erdvės suskirstymas. Kai apšvietimo taškai išdėstyti, pereinama prie šviesos valdymo. Jungikliai turi išsidėstyti lengvai ir greitai pasiekiamose zonose. Tam tikroms šviestuvų grupėms būtina numatyti perjungiklius, kurie leis įjungti ir išjungti šviesą iš kelių taškų. Tai ypač aktualu laiptams ir erdvioms patalpoms. Patogus apšvietimo valdymas – „protingo namo“ sistema.
Gyvenamoji aplinka yra svarbus žmogaus gyvenimo aspektas. Linkime susikurti gražią, jaukią ir stilingą aplinką!