Loftų apšvietimas ir langų pridengimas – idėjos, ieškantiems savitumo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

1. Leiskite sau laisvę gyventi be sienų

Klasikinio lofto tipo būstas pasižymi didelėmis erdvėmis, laisvu plotu, nedalijamu į uždarus kambarius. Tai namai, kupini laisvės ir noro kurti asmeninę erdvę be sienų, kurioje jaukiai jaustųsi visi šeimos nariai. „Didžiojoje dalyje lofto galima formuoti išraiškingas, aiškią funkciją turinčias zonas, kurių šimtaprocentiniam išpildymui tereikia kokybiškos šviesos.“ – teigia „Ardena“, vieno didžiausių specializuoto šviestuvų ir langų uždangų salonų tinklo Lietuvoje, atstovė B. Litvinovič:

 

Pavyzdžiui, virtuvė su paslėptu, kelis apšvietos rėžimus suteikiančiu sprendimu. Valgomasis stalas – apšviestas masyviu, išraiškingu šviesos šaltiniu, nuleidžiamu nuo kelis metrus siekiančių lubų, o gal kelių žaismingų šviestuvų simfonija – koks bebūtų pasirinkimas, ilgų vakarienių zona, draugų susitikimų erdvė turėtų nestokoti kokybiškos šviesos. Svetainė galėtų būti išskirta kelių toršerų pagalba, sustatytų taip, kad jų šviesa sukurtų nematomą sieną ir t.t..

 

Privatumo reikalaujančios erdvės – miegamasis, vonios kambarys – dažnai suplanuojami taip, kad liktų tik tarp pačių artimiausių ir uždaromi fizinėmis pertvaromis. Tai kiekvieno pasirinkimas, bet ieškantys unikalumo, gali surasti neįtikėtinai dekoratyvių sprendimų, kuriančių ne tik saugumo, asmeninės erdvės apsaugos jausmą, bet ir išraiškingą stilių.

 

Viena iš idėjų – širmos. Šis sparčiai populiarėjantis ir naujakurių susidomėjimą patraukiantis sprendimas išsiskiria tekstūrų, audinių gausa. Galima tą patį sprendimą naudoti ir langams ir nišų uždarymui, laisvai pasirenkant uždangą sudarančių juostų skaičių, jų plotį ir išsiskleidimo kryptį. Nesudėtinga širmų konstrukcija leidžia derinti ir skirtingų spalvų ar raštų audinių juostas. Be to, galima formuoti harmoningą stilių su roletais, romanetėmis ar žaliuzėmis. Visi sprendimai gali būti valdomi ir nuotolinio pultelio pagalba.

2. Išnaudokite patalpų aukštį

Dažna klaida įrengiant loftus, kad visas grožis kuriamas įprastiems butams ar namams būdingame aukštyje, taip visiškai neišnaudojant tos natūralios pompastikos, kurią suteikia aukštos lubos. Nenuvertinkite to tūrio, kuris funkcine prasme gal ir nepanaudojamas, tačiau tinkamai apšvietus, jis suteiks nepakartojamą efektą visam interjerui.

 

Geriausias sprendimas loftams – apšvietimo sistemos su prožektoriais, aliuminio profiliai su liuminescencinėmis lempomis, perimetrinės ir radialinės laidinės sistemos. Sumontavus tokio tipo sistemą, atsiranda galimybė reguliuoti šviestuvų padėtį ir kurti skirtingas apšvietimo scenas. Dar viena galimybė – tiesioginio-netiesioginio šviesos srauto pakabinamos profilių sistemos. Pavieniai kabantys šviestuvai ne tik taps lofto dekoro elementu, bet ir padės išskirti reikiamas zonas. Paslėptas LED, liuminescencinis apšvietimas, įleidžiami LED, halogenų šviestuvėliai arba minimalistiniai lubiniai švestuvai – dažnokai naudojami atributai loftuose. Išryškinti interjero detales, pavyzdžiui, plytų mūro sieną arba paveikslą, galima naudojant reguliuojamus įleidžiamus šviestuvus arba prožektorius su halogenų lempomis. Šių lempų privalumas – platus šviesos sklaidos kampų pasirinkimas.

Lofto lubų aukštingumas yra pakankamas iššūkis, galvojant ir apie langų uždengimus. Įprastos užuolaidos dažniausiai kaip sprendimas atkrenta, jeigu žmonės vertina patogumą ir pagalvoja apie tai, kad kiekvienas jų nuėmimas iš 4-5 metrų ar didesnio aukščio skalbimui ir pakabinimas, gali virsti metų užduotimi.

 

 

Neverskite lofto įprastu interjeru, išnaudokite jo išskirtinumą ir pagalvokite apie savitus sprendimus – pvz. šalia metalo, betono ir panašaus stiliaus puikiai tiks metalinės horizontalios žaliuzės. “Vertinantiems ir aplinkosaugines idėjas, siūlome Lietuvos mokslininkų sukurtą produktą – termožaliuzes “Collect&Reflect”, kurios dėl specialios konsultrukcijos žiemą papildomai šildo, o vasarą vėsina patalpas. Loftuose tai ypač aktualu, nes neretai ne iki galo būna sutvarkyta šildymo, vėdinimo sistema, tad tokie mulfifunkciniai sprendimai visada pasiteisina.” – taigia “Ardena” projektų vadovė Barbara.

3. Derinkite skirtingas šviesos spalvas

Sena + nauja, klasika + modernas = tai lofto interjero įrengimo principas. Nebijokite derinti skirtingas medžiagas (stiklas, metalas, betonas, mūras, medis), nevenkite spalvų žaismo, kontrastų, rinkites originalius ir ryškius dekoro elementus, dėliokite akcentus.Drąsiai loftuose galima žaisti ir skirtingais šviesos atspalviais – nepaisant urbanistinio šaltuko, kurį suteikia griežtos medžiagos ir pilkos, baltos ir kitų šios paletės spalvų tonai, namuose šilta šviesa visada pateisinama.

 

Ji suteikia jaukumo, subtilumo, ypač tai puikiai sužaidžia interjere šaltuoju metų laiku, kai nuo drėgmės ir pilkumos iš aplinkos net, atrodo, mintys apsunksta. Šaltą šviesos atspalvį galima palikti tose vietose, kuriose reikia griežtumo, konkretumo, siekiama atskleisti tam tikrą namų detalę, išgryninti baltus atspalvius, jų dekoratyvią funciją arba erdvėse, kuriose norisi paskleisti sterilumo įspūdį.

4. Rinkitės netradicinius sprendimus

Lofto erdvė reikalauja netradicinio apšvietimo. Vienas iš variantų – naudoti autentiškus gamyklinius arba šiuolaikinius pramoninius šviestuvus, atkartojančius užduotą lofto stilių. Jei renkates minimalizmą ar high tech stilių, interjerą puikiai papuoš lakoniškų formų, modernūs šviestuvai iš stiklo, metalo ir plastiko.

 

Grįžtant prie įvairių stilių sujungimo idėjos, būtina paminėti antikvarinius sietynus, klasikinius žalvario ir krištolo šviestuvus arba visišką naujieną – specialiai, pagal užsakovo poreikį Lietuvoje pagamintus šviestuvus, trauktus audiniu, arba iš metalo konstruktyvo. Šie sulaukė tokio susidomėjimo, kad „Ardena“ meistrai į komplektą pradėjo gaminti net ir kavos bei naktinius staliukus.

Langų uždengimuose daugiausiai netikėtumo, laisvės ir patogumo suteikia šiuolaikiniai valdymo sprendimai. „Ardena“ savo klientams siūlo „One Touch“ nuotolinę roletų valdymo sistemą, kurios pagalba pulteliu galima valdyti iki 5 roletų, elektrinius karnizus užuolaidoms, kurie išsprendžia ypač sudėtingą uždavinį kaip užtraukti, atitraukti dideliame aukštyje pakabintas užuolaidas. Visi šie sprendimai gali būti įsigyjami ir paprastai, be didelių investicijų ir individualiai, o gali būti derinami su “Protingo namo” sistema.

Loftas – tai tik forma, kurioje kiekvienas naujakurys gali susikurti komfortišką, poreikius, gyvenimo būdą atitinkančią aplinką. Namai ir kaip juose jaučiamės – labai svarbus kokybiško gyvenimo pamatas, tad puoselėkite savo asmeninę erdvę ir lai joje Jūsų asmenybė įgauna sparnus.

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.