Kuriate svajonių namus? Pasitelkite išmaniąsias programėles, kurios padės pasiekti tikslą lengviau

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vokiečių bendrovės JUNG, siūlančios pažangius inžinerinius protingo namo sprendimus ir išskirtinio dizaino bei kokybės jungiklius ir kištukinius lizdus, atstovas Vaidotas Bijūnas apžvelgia nemokamas ir labiausiai pasaulyje paplitusias programėles, praversiančias įvairiuose statybos ir dizaino darbų etapuose. Keletą jų – „JUNG AR-Studio“ bei „Siedle AR“ – yra sukurtos jų pačių bei susietos su konkrečiais produktais.

Sąraše pateikiamos programėlės – puiki galimybė bent trumpam „pasimatuoti“ dizainerių ar kitų specialistų rūbus bei, labai tikėtina, atrasti unikalių sprendimų jūsų mėgstamoms erdvėms.

1. „Color Capture“

Spalvos, spalvos, spalvos – kai jų tokia galybė, pasimesti tikrai nesunku. Jei savo fantazija pasikliaujate ne iki galo ir trokštate pamatyti, kaip jūsų sienos su įsivaizduojamu koloritu atrodytų realybėje, ši programėlė – būtent tai, ko ieškote.

 

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ produkto vadybininko Vaidoto Bijūno, patogus programėlės privalumas yra tai, jog joje galima pasižymėti pastabas, gauti daugiau informacijos apie dažus ir spalvas. Susikurtu vizualiniu vaizdu nesunku pasidalinti su savo aplinka: šeimos nariais, draugais ar net interjero dizaineriu, kuris įvertintų pasirinkimą.

 

„Vis dėlto, nepamirškite, jog skirtingų telefonų modeliai gali turėti skirtingą raišką, todėl tai, ką pamatysite telefone, gali skirtis nuo realybės. Praktiškas patarimas: prieš priimant galutinį sprendimą dėl pasirinktų spalvų, atsispausdinkite susikurtą maketą popieriuje“, – pataria V. Bijūnas.

2. „Magicplan“

Bet kurios statybos ar remontas prasideda nuo konkretaus erdvės plano. Būtent tam ir sukurta ši mobilioji programėlė, įgalinanti išmatuoti patalpas bei susikurti brėžinį be didelių pastangų.

„Tuščia erdvė gali bauginti ir atitolinti nuo vizijos, kaip turi atrodyti jūsų trokštami namai, biuras ar kitos patalpos. Ši programėlė – paprastas, bet ne prastas pagalbininkas. Šiuo įrankiu galite nesunkiai susikurti brėžinį, išdėstyti įvairius akcentus: langus, duris ir pan.“, – pasakoja V. Bijūnas. Tiesa, elementariems akcentams nubraižyti paslauga nekainuoja, tačiau jei norite matyti platesnį vaizdą, pavyzdžiui, baldus, tai kainuos papildomai.

 

Pasak „JUNG Vilnius“ atstovo, programėlėje galima išsisaugoti visus duomenis ir skirtingus brėžinius. Tai labai praverčia keliaujant į parduotuvę ir ieškant atitinkamų buities atributų ar baldų, dėl kurių matmenų atitikimo patalpoje galbūt vis dar abejojate. Vaizdą galima matyti 2D ir 3D formatais.

3. „Planner 5D“

Tai – itin inovatyvi virtualios realybės interjero dizaino programėlė ir tikras pagalbininkas, kuriant namų interjerą ar apstatymo planą. Pasak V. Bijūno, savo principu ji kiek primena „Magicplan“, nes taip pat įgalina susikurti itin konkretų brėžinį.

„Ši programėlė leidžia sukurti namo ar buto apstatymo planą, pridėti ir lengvai keisti baldus, pritaikyti apdailos spalvas ir tekstūras, taip pat išbandyti kitas interjero detales. Tai puikus būdas vizualizuoti savo idėjas ir iš anksto dirstelti į savo svajonių būstą“, – teigia V. Bijūnas.

4. „AR-Studio“

Kai namų interjeras, rodos, jau pasiekia finišo tiesiąją ir jums telieka įsirengti kištukinius lizdus, jungiklius ar kitas panašias interjero detales apima naujas galvos skausmas – kas ir kur tinka geriausiai? Vokiečių bendrovė JUNG turi atsakymą. Na, bent jau didelį suflerį arba kitaip – išmaniąją programėlę „JUNG AR-Studio“, kurios pagalba galima kurti 3D formato modelius ir vos kelių mygtukų paspaudimu norimo modelio, dizaino bei spalvos JUNG gaminius perkelti į realų interjerą.

Pasak kompanijos atstovo Lietuvoje, platforma praverčia tiek naujakuriams, tiek specialistams.

 

„Vieniems programėlė yra įrankis, supaprastinantis interjero kūrimo procesą, kitiems – galimybė eksperimentuoti ir apgalvoti savo svajonių namus iki smulkiausių detalių. Paprasta navigacija įgalina kiekvieną vartotoją nesunkiai išsirinkti norimo dizaino, spalvos gaminį ir džiaugtis galutiniu rezultatu, mat tiek paties gaminio, tiek programėlėje matomo jo 3D modelio išvaizda yra identiška“, – sako V. Bijūnas.

Intuityviai valdoma programėlė papildytos realybės aplinkoje sumodeliuoja sienoje ir balduose nepastebimus jungiklius, protingo namo valdymo elementus, šviestuvus, USB įkroviklius, išmaniojo radijo konfigūracijas – viskas pasiekiama vienoje vietoje, o asortimentas reguliariai atnaujinamas.

 

5. „iHandy Level“

Remonto darbų įkarštyje tam tikri prietaisai kartais ima ir pasimeta. Kaip taisyklė, dažniausiai tada, kai jų labiausiai reikia. Jei darbą atlikti reikia nedelsiant, padėti gali jūsų mobilusis įrenginys. Parsisiuntę „iHandy Level“ programėlę, joje rasite itin tikslų virtualų gulsčiuką. Naudotis paprasta, o tikslumas, anot labiausiai patyrusių meistrų, kone pavydėtinas.

Yra ir mokama šios programėlės versija – „iHandy Carpenter“, kuri siūlo pasinaudoti ne tik gulsčiuku, bet ir kampų matuokliu, liniuote, įrankiu paviršiaus ar linijos vertikalumui nustatyti bei paviršiaus plokštumui matuoti. Kitaip tariant, daugybė tikslių matuoklių vienoje virtualioje erdvėje.

6. „Houzz“

Fantazuoti ir svajoti, kaip atrodys jūsų svajonių būstas – niekas nedraudžia. O ši virtuali aplikacija tik dar geriau padeda vizualizuoti galvoje turimą interjero vaizdinį. Tai tarsi milžiniška duomenų bazė, talpinanti daugiau kaip 18 mln. aukštos kokybės interjero ir eksterjero nuotraukų, 10 mln. namų apyvokos prekių ir daugiau nei 2 mln. patarti galinčių namų renovacijos specialistų.

 

„Įdomu tai, kad programėlė leidžia pamatyti, kaip vieni ar kiti gaminiai atrodys realybėje, tik šiuo atveju tai matoma virtualios realybės kambaryje. Platforma įgalina vartotojus pridėti savo užrašus prie paveikslėlių, žymėtis pastabas bei dalintis vaizdiniais su kitais vartotojais, tad galite gauti išties naudingų patarimų bei idėjų“, – sako V. Bijūnas.

7. „Siedle AR“

Sutikite, lauko durys – tai tarsi namų ar biuro vizitinė kortelė. Juk jas lankytojai dažnai pamato pirmiau nei šeimininkus, todėl tiek durys, tiek šalia jų fasadinėje pastato pusėje įrengiamos telefonspynės turi būti ir stilingos, ilgaamžės, ir modernios. Papildytos realybės programa „Siedle AR“ vizualizuoja lauko bei vidaus telefonspynes realioje aplinkoje, paversdama programą novatoriška patarimo priemone.

 

Pasak V. Bijūno, aplikacija suteikia galimybę naudotojui savo išmaniajame įrenginyje matyti daugumą „Siedle“ produktų ir jų konfigūracijų. „Prietaisai programėlėje vaizduojami trimačiu formatu, atitinka realų dydį ir sukuria autentišką vaizdą jūsų pasirinktoje aplinkoje. Juos galite išdėlioti ant sienų, pasukti ir stebėti visais kampais. Tai tikrai patogi priemonė, siekiant iš anksto pamatyti autentišką vaizdą“, – teigia specialistas.

Visos programėlės pritaikytos „Android“ ir „iOS“ operacinių sistemų turėtojams.