Kaip suvaldyti šviesą? 7 naujausios apšvietimo ir langų uždengimo sprendimų tendencijos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Svarbiausia rinktis nuoseklius sprendimus, kurie derėtų prie jau sukurto namų interjero, o ne aklai paisyti visų gamintojų siūlomų naujienų, kurios gali sugriauti kruopščiai puoselėtą namų dizainą.

Vienas didžiausių ir itin daug į naujausius sprendimus investuojančių šviestuvų ir žaliuzių tiekėjų Lietuvoje – UAB „Ardena“ pataria, į ką reiktų atkreipti dėmesį 2016 metais renkantis apšvietimo ir langų uždengimo sprendimus (žaliuzės, roletai), siekiant tai padaryti stilingai ir madingai.

1. Suraskite skirtingų stilių harmoniją

Pastaruosius metus vis labiau populiarėjanti interjero dizaino koncepcija tarpusavyje susieja skirtingų stilių akcentus, taip sukuriant įdomią, savitą, tačiau drauge ir lengvai atnaujinimą aplinką.

Tokiame interjere labai paprasta prie modernaus stiliaus priderinti klasikinį, krikštolinį šviestuvą arba šiuolaikiškesnius skandinaviško stiliaus apšvietimo sprendimus. Šviestuvai yra vieni pagrindinių akcentų, kuriais galima pabrėžti tam tikrus baldus, suformuoti didelėje erdvėje atskiras zonas, todėl jie turi būti pastebimi, matomi, išskirtiniai.

„Tais atvejais, kai šviestuvai yra itin kruopščiai priderinami prie erdvės, jie netenka savo dekoratyviosios funkcijos ir paskęsta net mažoje aplinkoje, todėl lengvas žaidimas stiliais, formomis – paprasta, tačiau itin madinga idėja norintiems atsinaujinti.“ – teigia Ardena apšvietimo vadybininkė Jolanta Kijakovska.

2. Nebijokite masyvių dekoratyvinių šviestuvų

Tinkamai parinktas didelis ir gražus šviestuvas gali pakeisti gyvenamąją erdvę neatpažįstamai, nes pirmiausia šis apšvietimo sprendimas tampa šeimos traukos centru, suburiančiu visus į jaukią, šviesa pabrėžtą erdvę. Virš valgomojo stalo kabantis šviestuvas ar svetainės tamsiausiame kambaryje pastatytas toršeras padeda sukurti jaukią zoną, kurioje norisi praleisti daugiau laiko.

 

Besirenkantiems masyvų šviestuvą labai svarbu atkreipti dėmesį į apšvietimo intensyvumą, nes nepakankamas šviesos kiekis kenkia akims, o per ryški šviesa sukuria diskomforto jausmą, tad Ardena rekomenduoja visada pasikonsultuoti su specialistais dėl produkto tinkamumo konkrečiai erdvei.

3. Rinkitės šviestuvus, kuriuose dera skirtingi metalų atspalviai

Retuose namuose naujamos metalinės detalės yra idealiai derančios tarpusavyje. Renkantis skirtingų gamintojų baldus, dekoro elementus, atsiranda tam tikrų panašių, tačiau drauge ir skirtingų metalinių atspalvių. Šviestuvai, pagaminti iš skirtingų atspalvių bronzos, žalvario, aukso ir kitų spalvų metalų, gali tapti vienijančia gija sujungiančia į visumą skirtingų atpalvių detales. Norintiems, kad toks daugialypis šviestuvas idealiai įsilietų į namų erdvę – visuomet galima rinktis individualiai gaminamus Ardena šviestuvus, kurių pasirinkime nebūsite ribojami formos ar tekstūros.

4. Panaudokite kuo daugiau skirtingų apšvietimo sprendimų

Lubose paslėptas arba tam tikras formas primenantis LED apšvietimas – tai vis didesnes galimybes atveriantis būdas apšviesti namus bei sukurti neįtikėtinus dizaino sprendimus. Nors integruoti šviestuvai reikalauja didesnių atnaujinimų, sudėtingesnio remonto, tačiau tokius darbus planuojantiems – tai priemonė, kurios tiesiog negalima nepanaudoti.

Taupiu LED apšvietimu galima sukurti pagrindinį apšvietimo sprendimą, kurio šviesos intensyvumą nesunku reguliuoti, o dekoratyviniais šviestuvais tik papildyti, papuošti, akcentuoti tam tikras interjero vietas. Tai ypač funkcionalu, atrodo efektingai ir nepakartojamai.

5. Skirkite pakankamai dėmesio detalėms

Siekiantiems namuose sukurti labai tikslų pasirinktą interjero stilių tapo įprasta, kad baldai, vonios kambario įranga, durys, pagrindiniai šviestuvai, dekoras parenkami atsakingai, kad  būtų vientisa, gražu, derėtų tarpusavyje. Vis tik dar dažnai pamirštamos detalės, tokios kaipelektros instaliacijų medžiagos (pvz. jungikliai ir lizdai), nors tai lygiai toks pat pastebimas, o gal ir labiau matomas akcentas nei durų rankenos, užuolaidų karnizai ar kita. Mažos smulkmenos gali nustebinti ir atkreipti dėmesį – svarbu žinoti apie naujausias gamintojų siūlomas galimybes ir jas panaudoti savo namų interjere.

6. Valdykite natūralią šviesą

Namuose labai svarbu apgalvoti ne tik dirbtinės šviesos šaltinius, tačiau ir tinkamai valdyti natūralią šviesą. Tamsiuose kambariuose, kuriuose saulės šviesa yra retas svečias, tiesiog būtina rinktis šiltų, pastelinių atspalvių langų roletus ar žaliuzes, nes jos sukuria šilumos ir jaukumo įspūdį, o ten kur saulės per daug – būtina surasti pridengimo sprendimus, kurie leistų riboti šviesos kiekį patalpose.

Vieni populiariausių ir labiausiai rekomenduojamų produktų patalpoms, kuriose yra per didelis šviesos kiekis arba trūksta privatumo ir apsaugos nuo atviros lauko aplinkos – roletai „diena – naktis“. Jie leidžia dienos metu gauti dalinį šviesos kiekį, neatidengiant langų, o vakare pasirinkus pilną uždengimą –sukuria kiekvienam reikalingą saugumo jausmą.

7. Išnaudokite išskirtinių audinių ir tekstūrų įvairovę puošdami savo namus

Besirenkantiems langų uždengimo sprendimus, visada rekomenduojama susipažinti su naujausiomis audinių tendencijomis. Madingas, gražus roletų audinys gali neįtikėtinai papuošti langus bei lengvai būti suderinamas su smulkiais dekoro elementais – pagalvėlėmis, vazomis, kitais aksesuarais.

Šį sezoną naujausiose audinių kolekcijose pastebimas Pantone pristatytų pastelinių spalvų (rožinio kvarco ir giedro dangaus)audinių pasirinkimas bei medžiagos, puoštos augaliniais motyvais. Tiems, kurie prioritetą teikia natūralumui ir jaukumui – medinės žaliuzės – nepakeičiamas ir lengvai prie sodybos, skirtingais medžio tonais puošto interjero derantis langų uždengimo sprendimas.

Anot Jolantos Kijakovskos „Kurdami savo aplinką, ieškokite naujovių, sekite tendencijas, konsultuokitės su profesionalais, tačiau visuomet prisiminkite, kad patys gražiausi ir jaukiausi namai yra ten, kur Jums visada norisi grįžti. Tai turėtų būti pagrindinis Jūsų tikslas ir to norėtumėm palinkėti viso „Ardena“ kolektyvo vardu.“

UAB "Ardena" informacija, www.ardena.lt